VW Golf MK5 r.v. 2004 - vybíjení baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
luksaboss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.10.2016 21:10

VW Golf MK5 r.v. 2004 - vybíjení baterie

Příspěvek od luksaboss »

Ahoj, mám sice obligátní problém ale stejně jsem se nedopátral nějakého řešení i po přečtení hromady příspěvků pomocí strýčka Googla.

Koupil jsem VW Golf V r.v. 2004 s radiem RCD300. Vše bylo OK - teda aspoň myslím že ano, nenarazil jsem totiž na žádný problém asi 2 mesice. Potom jsem si nechal vyměnit rádio RCD300 za RCD310 a 14 dní vše OK. Po jednom víkendu kdy jsem auto nepoužil ale najednou zrada a baterie vyšťavená. Nabil jsem jí a už věděl že je problém s RCD310 a jednotkou Gateway. Pro jistotu jsem změřil odběr Ampermetrem a 1,5A stále. Po odpojení rádia fyzicky z palubovky byl odběr kolem 300mA. Gateway jsem nechal přehrát z firmwaru 1K0 907 530 C na 1K0 907 530 K. Ovšem nyní při měření odběru chvíli ukazuje Ampermetr 1,3A a pak klesne na 300mA. po hodině jsem přišel a zase odběr 1,3A :(

No ještě než byla přehrána Gateway tak mi poradil jeden technik že mám vytáhnout pojistku kterou jsem lokalizoval jako F19 a ta je k Audiosystemu. Baterie se přes noc stejně vybila.
Takže už nějak nevím jako to že po výměně autorádia se podělalo snad ještě něco dalšího ? Zkusil bych vytahovat pojistky abych alespoň lokalizoval zdroj problému ale nevím které :(

Každopádně jsem slaboproudař a odběr 1,3A mi přijde prostě strašně moc. Při 12V to máme ztrátu 15W což prostě už topí. Napadlo mě odpojit komfortní jednotku ale nevím kde ji pod sedadlem hledat. Chtěl bych si sám udělat představu co to může způsobovat... Díky za každou radu :wink:
Přílohy
fuses.jpg
fuses.jpg (24.9 KiB) Zobrazeno 2484 x

Trevor796
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.01.2018 12:36

Re: VW Golf MK5 r.v. 2004 - vybíjení baterie

Příspěvek od Trevor796 »

Také by mi zajímala odpověď/rada na toto téma.

luksaboss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.10.2016 21:10

Re: VW Golf MK5 r.v. 2004 - vybíjení baterie

Příspěvek od luksaboss »

Odpověď můžu dát .... U mě byl problém v tom že pár dní před tím než jsem si namontoval rádio RCD 310 místo RCD300 jsem si nechal dělat výstražná světýlka do dveří. Místo těch odrazek co jsem tam měl. Myslel jsem si že ve dveřích už byla připravena svorkovnice na to že si človek světýlka zapojí a jen se nakoduje jednotka. bohužel elektrikář ve dveřích nic připraveného neměl a nějak tam světýlka namontoval a to byl celý problem. Probouzela se díky tomu jednotku takže radio za to nemohlo a vše bylo správně nakódované ale světýlka ve dveřích probouzela jednotku ale netuším jak to elektrikář zapojil že se tak dělo .... Každopádně díky tomu že si myslel že to udělal vše správně tak bylo pro něj problem chybu najít ale nakonec si uvědomil že ta výstražná svetla ve dveřích to můžou způsobovat tak je odpojil a bylo po problému :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“