Problém na komfortní jednotce - chyba komunikace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Dragokazov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.12.2017 13:10

Problém na komfortní jednotce - chyba komunikace

Příspěvek od Dragokazov »

Ahoj,

jsem trotl, Golf V je moje první auto a autům rozumím asi tak, jako umím čínsky... takže to hned v úvodu :)

Měl jsem rádio RCD 300, a zastesklo se mi po AUX/BT, abych si mohl pustit písničky ze Spotify, případně čumět na mapu ve velkým a nelovit telefon někde po autě. Koupil jsem tak RCD 330+, nechal to tam vložit někým o chloupek zkušenějším (protože pokud bych to dělal já, rozlámal bych plasty a zlostí bych následně možná to auto leda tak zapálil)...

RCD330+ hraje, svítí, bliká, prostě funguje. ALE, v momentě, kdy se tam dalo, tak začla svítit kontrolka poruchy airbagu řidiče a nešlo ESP. Tak jsem si říkal, že to je tím, že to je na heveru (čumělo se i do prostoru motoru kvůli klimatizaci). Byla i odpojena baterka, měřil se odběr rádia, aby mi to nevybíjelo baterku (problém těchdle rádií a starých krabiček jménem Gateway - říkali na ynternetech). Kontrolka airbagu a chyby ESP by měla tak po rozjezdu zhasnout, ale ne. Projeto 2 km a nic. Takže rádio ven, zpět starý, furt stejný problém. Dáno zpět nové. Připíchnuta diagnostika (VAG-COM či co) a zjištěna chyba, že rádio nevidí pár repráků a zadní kameru (nic z toho v autě ani není) a co nejvíc "Chyba komunikace" u položky "Komfortní jednotka blablabla", číslo asi 46, ale nepamatuju přesně. Chyba u airbagu/ESP v diag nebyla.

Opět projeto, ESP a Airbag kontrolky zhasly, v DIAG stále svítí jen chyba s komfortní jednotkou...


Opět, jsem trotl, ale co budete potřebovat, kromě pěkného PROSÍM k tomu, abyste mi poradili, jak to vyřešit? Kromě rzi na autě vše funguje, kontrolky nesvítí a na diagnostice svítí jen ta chyba s komfortní jednotkou. Ale zamykání, rádio, okna, motor, i trotl za volantem, fungují. Mám to řešit/přehlížet/panikařit/volat 1188 pro objednání pizzy na nervy?


Díky moc všem. A kdyby chtěl někdo hejtovat, tak prosím, dejte si radši banán, já se fakt jen hloupě ptám o radu :)

Pěknej den! :)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Problém na komfortní jednotce - chyba komunikace

Příspěvek od FandaTDI »

Nastavit/nakódovat to RCD podle auta (tj. počet repro a odkódovat tu zadní kameru)

Dragokazov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.12.2017 13:10

Re: Problém na komfortní jednotce - chyba komunikace

Příspěvek od Dragokazov »

Takže VCDS? A to půjde, i když diag. hlásí chybu komunikace s komfortní jednotkou? Pokud ano, hned zítra to jdu odevzdat a nechat kouzlit, díky! :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém na komfortní jednotce - chyba komunikace

Příspěvek od majrek001 »

samozřejmě, že to půjde překódovat, když upravuješ radio a né komfortku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“