Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od pig »

No možná to nakonec dám na vnitřní osvětlení, ale chci prvně zkusit vyřešit takto... už jenom kvůli machrovině s tím zapínáním a intenzitou na maxidotu :smoke:
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od majrek001 »

tak k těm páskům dej odpor paralelně a už to bude mít odběr a mohlo by to fungovat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
patopassatb6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 16.03.2012 11:33

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od patopassatb6 »

... aj ja mam jednu otazku ake to ma vyhody ze dam "origo" a nie na nap. lampicky ??
samozrejme okrem toho maxidotu (kedze ho nemam)
da sa % nastavit na diagnostike ??
VW Passat 2.0TDI BKP r.v. 2006 confortline
[img]E:obrazky\pato.jpg[/img]

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od Phob »

nevím jestli jde přes diagnostiku regulovat intenzitu, spíše myslím že ne. jedna výhoda je, že když to zapojíš origo samostatně, a aktivuješ, tak budou lampičky na stropě nezávislé a osvětlení prostoru pro nohy taky. to znamená že když vypneš lapičky (aby se automaticky nerozsvícely při otevření dveří) tak se rozvítí jen osvětlení v prostoru pro nohy, což vypadá dost dobře, ale to je jen takový bonus. samozřejmě v případě že bys někdy dodělal maxidot, tak s origo zapojením už to budeš mít připravené pro ovládaní.

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od rolbar »

Samo jde regulovat % svitu i na diagnostice a myslím, že není důvod to dělat jinak než to je originál. Všechny BSG to podporují....

Uživatelský avatar
patopassatb6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 16.03.2012 11:33

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od patopassatb6 »

Phob píše:nevím jestli jde přes diagnostiku regulovat intenzitu, spíše myslím že ne. jedna výhoda je, že když to zapojíš origo samostatně, a aktivuješ, tak budou lampičky na stropě nezávislé a osvětlení prostoru pro nohy taky. to znamená že když vypneš lapičky (aby se automaticky nerozsvícely při otevření dveří) tak se rozvítí jen osvětlení v prostoru pro nohy, což vypadá dost dobře, ale to je jen takový bonus. samozřejmě v případě že bys někdy dodělal maxidot, tak s origo zapojením už to budeš mít připravené pro ovládaní.
ok diki som rozhodnuty urobim to ako origo ale s LED pasikom (dam tam asi aj odpor )
niekedy toho tyzdna kupim matroš a ked bude vonku pekne pustim sa do toho ...
som zaciatocnik ale toto by som mal zvladnut :)
jeden na SK fore ma ze aj pocas jazdy mu to svieti na par % ale on ma passata 3c
mozno vam toto pomoze :D
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=9 ... osvetlenia" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat 2.0TDI BKP r.v. 2006 confortline
[img]E:obrazky\pato.jpg[/img]

Prowik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.02.2015 10:10

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od Prowik »

Ahoj, chci přidat svojí zkušenost s doděláním osvětlení do prostoru noh. Mám Golfa MK5 rok 2006 verzi Goal, kde jediné předpřipravené bylo ve spodních plastech na vycvaknutí dírka pro originální lampičku. Neměl jsem možnost někoho rychle sehnat na doprogramování VAG při zapojení do origo konektoru a chtěl jsem to udělat po svém a to:

Osvětlení noh bude fungovat společně se stropním světlem. Vypnu strop vypnu i nohy. za jízdy svítit nebude, nepotřebuju se dívat na nohy. Ale když spolujezdec rozsvítí za jízdy na stropě svojí lampičku pro svojí stranu rozsvítí se pouze nohy u něj a totéž u mě. Proto jsem natáhl pro každou stranu separe kabeláž po sloupku dolů a následně do předchystané díry. Nic jsem nemusel doprogramovávat a pouze napájel konektory na stropní svítidlo viz. foto které se dají rozpojit při demontáži stropního panelu. Spojka je samozřejmě zaizolovaná.

Hodně lidí diskutovalo nad blikáním LEDek. Koupil jsem kvalitní LED do všech stropních světel a i tyto moduly pro osvětlení noh na Autodoplnky.cz a dokonce zvládají i pohasínat jako klasické halogenky.

Za oba moduly jsem dal 702kč + nějaká stovka za kablíky, spojky, svorky lepičky apod. Kdyby chtěl někdo poradit, rád pokecám :)
IMG_5833.jpg
IMG_5821.jpg
IMG_5832.jpg
IMG_5825.jpg
IMG_5824A.jpg

filipos53
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.05.2020 23:13

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od filipos53 »

Nevyhořelo ti ještě auto ? Protože hodně lidi říká, že to je prasárna tak nevím. Jinak bych si to udělal taky 😀

Uživatelský avatar
milan.efi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 02.10.2008 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělal jste někdo osvětlení v prostoru nohou?

Příspěvek od milan.efi »

Mam to uz asi 7let a napojeny na stropni lampicku,osazeny cervenyma ledkama a super.
Přílohy
04CC1492-2B7B-421A-8229-1680E197594F.jpeg
VW Golf V 1,9 TDI GTI look

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“