Kontrolka nezapnutých pásů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jettaTDi »

Ahoj, dnes se mi stala divná věc a to, že mi přestalal fungovat kontrolka nezanutých pásů na sedadle řidiče. Prostě se vůbec nerozsvítí. Ani když jedu nepřipoutaný. Nevíte co s stím, kde je chyba?

Uživatelský avatar
Tomita_TDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 02.12.2007 18:20
Bydliště: Praha-Průhonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od Tomita_TDI »

jettaTDi píše:Ahoj, dnes se mi stala divná věc a to, že mi přestalal fungovat kontrolka nezanutých pásů na sedadle řidiče. Prostě se vůbec nerozsvítí. Ani když jedu nepřipoutaný. Nevíte co s stím, kde je chyba?
to neřeš bud rád :D aspoň tě to nebuzeruje :-) omlouvám se za OT

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

Začal bych VAGem.

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jettaTDi »

Tak neřešil bych to, ale je mi to divný. u spolujezdce to funguje.

Uživatelský avatar
DCautomotive
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 10.08.2008 16:51
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od DCautomotive »

jettaTDi píše:Tak neřešil bych to, ale je mi to divný. u spolujezdce to funguje.
mělo by tam fungovat zátěžové čidlo v sedačce - pravděpodobně bude špatné,nech to napojit¨na VAGéčko.

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od Dejvidos »

nebo jestli sis pod sedackou nevyskub naky draty? neco rozpojene? pouze odhad, kdyz jsem tam videl jak to tam mam pospojovany

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jettaTDi »

Auto je v záruce, takže bych stejně nic sám asi neřešil. Jenže do Jihlavy (50km) jen kvůli tomuto se mi taky zatím jet nechce. Udělal bych to až s výměnou oleje. Zatím tam mám původní, mám najedo cca 15tis. Prý se to ozve samo. Vím že Šimek už měnil, měnil si v servise nebo jak si to udělal? Jinak pokud by to bylo čidlo v sedačce, asi bych se na to vykašlal. Může mít na to vliv, že se se sedadlem často mele, nahoru a dolů? To asi ne že, to je na to uzpůsobeno. Ještě kouknu na dráty, ale je tam špatně vidět a včera sem si ničeho nevšiml.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

jettaTDi píše:Auto je v záruce, takže bych stejně nic sám asi neřešil. Jenže do Jihlavy (50km) jen kvůli tomuto se mi taky zatím jet nechce. Udělal bych to až s výměnou oleje. Zatím tam mám původní, mám najedo cca 15tis. Prý se to ozve samo. Vím že Šimek už měnil, měnil si v servise nebo jak si to udělal? Jinak pokud by to bylo čidlo v sedačce, asi bych se na to vykašlal. Může mít na to vliv, že se se sedadlem často mele, nahoru a dolů? To asi ne že, to je na to uzpůsobeno. Ještě kouknu na dráty, ale je tam špatně vidět a včera sem si ničeho nevšiml.
Olej jsem si měnil sám jen pro svůj vlastní pocit z toho, že první výměna bude provedena takhle včas a motor si bude mlsat, jinak normálně půjdu až si auto řekne samo a pak klasický proměnlivý interval dle počítače. Jinak to že kvrdláš sedadlem nahoru a dolu, tak to je uplně jedno, v autě se denně střídám s přítelkyní, ona sedadlo až nahoře, já dole, takže tím to určo není. Spíš asi bude nějak seklé čidlo v sedačcě jak již bylo popisováno.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od Oakley »

Myslím že čidlo na tohle nemá vliv, protože jakmile nastartuješ, tak to začne upozorňovat, ať se připoutáš a to na té sedačce nemusí nikdo sedět :D narozdíl od spolujezdce
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

Oakley píše:Myslím že čidlo na tohle nemá vliv, protože jakmile nastartuješ, tak to začne upozorňovat, ať se připoutáš a to na té sedačce nemusí nikdo sedět :D narozdíl od spolujezdce
Jo tak to je taky pravda.

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jettaTDi »

aha, no to je fakt, že to asi u řidiče hned upozorňuje. Ještě kouknu pod sedačku, sice tam není vidět ale zkusím to. jinak myslím že pojistku to nemá. Když ještě byla řeč o oleji. Už sem musel dolít litr oleje sám doma, bylo ho už málo, ale to je normální u novýho motoru. Jenže sem neměl přesně ten, co by tam asi měl být. Táta nedávno dostal v seatu k jeho Alhambře 1,9TDi PD 96kw litr oleje na dolití, tak sem mu ho vzal. Specifikace 505 01. to asi není Long life, jenže nic jinýho mi nezbylo. Nakonec mi to poradil soused, co autům rozumí. Udělal sem chybu?

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

jettaTDi píše:aha, no to je fakt, že to asi u řidiče hned upozorňuje. Ještě kouknu pod sedačku, sice tam není vidět ale zkusím to. jinak myslím že pojistku to nemá. Když ještě byla řeč o oleji. Už sem musel dolít litr oleje sám doma, bylo ho už málo, ale to je normální u novýho motoru. Jenže sem neměl přesně ten, co by tam asi měl být. Táta nedávno dostal v seatu k jeho Alhambře 1,9TDi PD 96kw litr oleje na dolití, tak sem mu ho vzal. Specifikace 505 01. to asi není Long life, jenže nic jinýho mi nezbylo. Nakonec mi to poradil soused, co autům rozumí. Udělal sem chybu?
Osobně bych oleje neředil, kort, když nemají správnou specifikaci. Jinak prvních cca 5-10 tis zmizí nejvíce oleje.

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jettaTDi »

Ale tak ten olej co sem tam nalil je taky pro PD, byl to Castrol 505 01. Teď koukám do knížky a pro můj motor je tam olej 506 01 s longLife a bez 505 01. Tak snad ten jeden litr neublíží. Třeba se to ozve samo dřív. Jinak ještě se nabízí otázka, jestli mám motor s filtrem pevných čístic nebo ne. Vlastně vůbec nevím, jak to zjistit ale za celou dobu sem u svýho auta nenašel nic, co by naznačovalo, že tam filtr je. Bylo by to někde napsané? A co se týče ty kontrolky pásů, je asi fakt, jak někdo zde psal, že u řidiče to opravdu svítí hned jakmile se nastartuje. Abych řekl pravdu, už si to vůbec nevybavuju, protože se poutám automaticky. Takže by to mělo fungovat tak, že jakmile nastartuju, rozsvítí se. Jakmile zastavím a odpoutám se, kontrolka se taky rozsvítí a když vysednu, kontrolka stále svítí, když nechám běžet motor. Kdežto u spolujezdce pokud vysedne, zhasne. Je to tak? A mě nesvítí vůbec, takže chyba nemůže být v sedadle, když kontrolka funguje jak sem popisoval.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

jettaTDi píše:Ale tak ten olej co sem tam nalil je taky pro PD, byl to Castrol 505 01. Teď koukám do knížky a pro můj motor je tam olej 506 01 s longLife a bez 505 01. Tak snad ten jeden litr neublíží. Třeba se to ozve samo dřív. Jinak ještě se nabízí otázka, jestli mám motor s filtrem pevných čístic nebo ne. Vlastně vůbec nevím, jak to zjistit ale za celou dobu sem u svýho auta nenašel nic, co by naznačovalo, že tam filtr je. Bylo by to někde napsané? A co se týče ty kontrolky pásů, je asi fakt, jak někdo zde psal, že u řidiče to opravdu svítí hned jakmile se nastartuje. Abych řekl pravdu, už si to vůbec nevybavuju, protože se poutám automaticky. Takže by to mělo fungovat tak, že jakmile nastartuju, rozsvítí se. Jakmile zastavím a odpoutám se, kontrolka se taky rozsvítí a když vysednu, kontrolka stále svítí, když nechám běžet motor. Kdežto u spolujezdce pokud vysedne, zhasne. Je to tak? A mě nesvítí vůbec, takže chyba nemůže být v sedadle, když kontrolka funguje jak sem popisoval.
Pěkně jsi to napsal, zeptal se a odpověděl si.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od inskeu »

To: jettaTDI
Myslím, že ak máš v Jette filter pevných častíc, tak koncovka výfuku by v zvojom prípade nemala byť čierna, keďže ten filter by mal zachytávať tie častice.

Keď si kúpil Jettu, koľko oleja ti ukazovala mierka v motore? Mal si hladinu medzi dvoma ryskami, alebo skôr pri vrchnej ryske?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“