Kontrolka nezapnutých pásů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jettaTDi »

:D Tak sem si sice odpověděl, ale vlastně sem se sám od sebe vůbec nic nedozvěděl. Jak poznám, že mám filter pevných částic? A jestě k ty kontrolce, prosím vás jak přesně funguje narozdíl od spolujezdce? Zapínání pásu bylo tak automatické, že si už vůbec nejsem vědom, kdy přestala fungovat. No kolik oleje tam bylo skutečně nevím, bylo to úplně nové tak mě nenapadlo se tam dívat. Výfuk černý určitě není, aspoň ne teda z venku, na to se podívám, ale to podle mě není jistota, že podle toho poznám jestli je tam filtr. Dá se to nějak zjistit třeba podle čísla motoru nebo tak?

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

inskeu píše:To: jettaTDI
Myslím, že ak máš v Jette filter pevných častíc, tak koncovka výfuku by v zvojom prípade nemala byť čierna, keďže ten filter by mal zachytávať tie častice.

Keď si kúpil Jettu, koľko oleja ti ukazovala mierka v motore? Mal si hladinu medzi dvoma ryskami, alebo skôr pri vrchnej ryske?
Já u nového nekoukal na olej, pak jsem mrknul asi po 3 tis a měl jsem na minimu, tak jsem doléval, pak jsem v šesti vyměnil všechen olej, nalil na max a po dalších 5 tis mám stabilně mezi čárkama.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

jettaTDi píše::D Tak sem si sice odpověděl, ale vlastně sem se sám od sebe vůbec nic nedozvěděl. Jak poznám, že mám filter pevných částic? A jestě k ty kontrolce, prosím vás jak přesně funguje narozdíl od spolujezdce? Zapínání pásu bylo tak automatické, že si už vůbec nejsem vědom, kdy přestala fungovat. No kolik oleje tam bylo skutečně nevím, bylo to úplně nové tak mě nenapadlo se tam dívat. Výfuk černý určitě není, aspoň ne teda z venku, na to se podívám, ale to podle mě není jistota, že podle toho poznám jestli je tam filtr. Dá se to nějak zjistit třeba podle čísla motoru nebo tak?
Podle VINka popřípadě kódu motoru se to určo dá zjistit. S tím pásem to omrknu, sám se poutám taky automaticky, takže taky pořádně nevím jak to je.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od inskeu »

To: šimek

Ja som z predchádzajúcich áut mal takú skúsenosť, že nové auto malo vždy oleja až cez max. rysky. V Golfe som mal v polovici rysky a po 5000 km mi kleslo na 1/4 rysky. Pre istotu som dolial 3 dcl, uvidím ako sa to bude správať ďalej. Dúfam, že už nebude klesať. :D

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

inskeu píše:To: šimek

Ja som z predchádzajúcich áut mal takú skúsenosť, že nové auto malo vždy oleja až cez max. rysky. V Golfe som mal v polovici rysky a po 5000 km mi kleslo na 1/4 rysky. Pre istotu som dolial 3 dcl, uvidím ako sa to bude správať ďalej. Dúfam, že už nebude klesať. :D
Tak v to já taky doufám, jinak přejdu na plnou syntetiku a bude, na LL bych se jinak vyfláknul. Prostě nechci od výměny do výměny dolít ani hlt.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od inskeu »

Ja práveže chcem zostať pri LL. Nechce sa mi každých 15.000 km behať do servisu. :D

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

inskeu píše:Ja práveže chcem zostať pri LL. Nechce sa mi každých 15.000 km behať do servisu. :D
Otázka je, kolik budeme muset dolít na cca těch 30 tis km. Jsem moc zvědav, kdy se to ukáže, když to má proměnlivý interval.

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od Dejvidos »

vzdy koukam okolo 24-25tis na pocitac a hlasi navstivne servis po 1400km ci 200dnech ;-)

uz takhle dvakrat kolem 25tis jsem sel a zatim v kazdem intervalu doleval tak 0.6litru pri hlasce kontroly hladiny oleje a dostal jsem se asi tak na 1/3 rysky oleje a pak az do vymeny klid,

tot z me olejove zkusenosti ;-)

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jettaTDi »

Tak jsem teď koukal na výfuk, jak mi bylo poraděno, šáhl sem tam prstem a je tam krásný černý mazlavý popel, takže asi filtr nebude.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od inskeu »

jettaTDi píše:Tak jsem teď koukal na výfuk, jak mi bylo poraděno, šáhl sem tam prstem a je tam krásný černý mazlavý popel, takže asi filtr nebude.
Možno ešte ak ti môžem poradiť, dá sa to zistiť tiež, tak, že niekto bude držať papierovú vreckovku blízko výfuku no a keď budeš pridávať na voľnobehu, tak vreckovka by mala zostať biela, ak bude čierna, tak filter nemáš. Je to síce primitívna rada, ale ak nemáš možnosť sa pozrieť pod auto, možno ti to pomôže. A ten časticový filter sa nezapisuje do TP? U nás sa do TP píše napr. ABS, airbag, klimatizácia.

To: šimek

Spotreba oleja bude asi závisieť od množstva studených štartov, prípadne ako často bude motor pracovať pri vyšších otáčkach, napr. pri vysokých rýchlostiach na diaľnici.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od šimek »

Tak jsem se zaměřil na kontrolku řidiče, tedy na nezapnutý pás a opravdu svítí hned po otočení klíčku nezávisle na tom, zda někdo sedí na sedadle. Napadlo mě, že by to mohlo dělat to čidlo v tom držáku, jak se cvaká pás. Tam bude určo nějaké čidlo.

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jettaTDi »

Jo tam čidlo určitě je kvůli tomu, aby vyplo kontrolku, když zapneme pás, dokonce tam vede i nějakej drát. Ale podle mně to tím nebude, kdyby jo, tak by to pro změnu třeba právě tu kontrolku nevyplo, to čidlo by brálo pás jako že není připnutý, kdyby třeba nefungovalo. Ta kontrolka u řidiče bude někde jinde zapojedná. Ale tak zatím to řešit nebudu, zatím se poutám pořád, až pojedu do servisu, řeknu jim to ale kdyby to mělo být za cenu, že rozvrtají kde co, nepůjdu do toho.

Uživatelský avatar
2Far
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 14.07.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od 2Far »

:idea:
Mě by zajímalo jestli je možné zabudovat ten senzor i na zadní sedačky, samozdřejmě s nějakým vypínačem pro případ přepravy nějakého nákladu.
Díky za odpověď
Obrázek Passat B7 a B8

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od jozef.79 »

podľa mna nebude problem v pripojeni snímačov tlaku do jednotlivých časti sedačky.. ale skôr v "skúmaní" či je pas zastrčený.. kedze by bolo potrebne seriovo poprepajat vsetky "uchyty" bezpečnostných pásov a do nich ešte zabudovať nejake mikrovypinače... hlavne z ohladom na bezpečnosť by som ich ani nerozoberal, musim sa pozriet ako sú riešené predné ...

vw5sport
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 20.06.2008 16:15
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka nezapnutých pásů

Příspěvek od vw5sport »

caute, ako zistim ci mam kontrolku pasov aj ja v aute?v akych vybavach to je?ja mam sportline a este mi nikdy nic nepiplo ked som nemal pas,

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“