Ostřikování zadního skla, kde je chyba?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
2Far
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 14.07.2008 23:55
Bydliště: Praha

Ostřikování zadního skla, kde je chyba?

Příspěvek od 2Far »

Čau lidi,
chtěl bych se zeptat, jestli mi můžete poradit:
Moc jsem nepoužíval zadní stěrač, resp. ostřikovač a teď mi přestal stříkat. Zkoušel jsem jehlou pročistit trysku, ale nic.
Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji za každou radu!
Naposledy upravil(a) 2Far dne 06.12.2008 14:38, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Passat B7 a B8

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikování zadního skla, kde je chyba?

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Nenapsal jsi,jestli motůrek vrčí,nebo ne.Asi jo,když jsi pročišťoval trysku...
Obrázek

Uživatelský avatar
2Far
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 14.07.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: Ostřikování zadního skla, kde je chyba?

Příspěvek od 2Far »

KOŠŤÁL píše:Nenapsal jsi,jestli motůrek vrčí,nebo ne.Asi jo,když jsi pročišťoval trysku...
Jo sry, taky mě to potom napadlo, ale už jsem odpadal.
Vrčí stejným zvukem jako ten přední. Musí to být někde ucpaný vodním šutrem, nebo to teče jinam. Asi se pujdu ještě podívat pod auto když to použiju.
Nemáte třeba někdo cestu kudy ta hadička vede?
Obrázek Passat B7 a B8

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikování zadního skla, kde je chyba?

Příspěvek od rolbar »

vede od čerpadýlka po P podběhu, pak do kabiny, pod palubkou na L stranu a L prahem až do kufru, bohužel ej celá zapletená ve svazku s el. vedením. Jestli používáš hodně aromatickou směs a teklo by ti to, tak je šance, že ji ucítíš v autě.
Doporučuji ti od čerpadýlka odpojit hadičku a s citem ji profouknout. Pokud nebude průchozí, oddělej L postranici kufru a tam najdeš poj do 5. dveří, rozpoj a znovu foukej, tak zjistíš, kd eje špunt.
Občas se stane, že se skřípne v průchodu do 5. dveří a nebo že vyletí v 5. dveřích a teče to do nich.

Uživatelský avatar
2Far
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 14.07.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: Ostřikování zadního skla, kde je chyba?

Příspěvek od 2Far »

rolbar píše:vede od čerpadýlka po P podběhu, pak do kabiny, pod palubkou na L stranu a L prahem až do kufru, bohužel ej celá zapletená ve svazku s el. vedením. Jestli používáš hodně aromatickou směs a teklo by ti to, tak je šance, že ji ucítíš v autě.
Doporučuji ti od čerpadýlka odpojit hadičku a s citem ji profouknout. Pokud nebude průchozí, oddělej L postranici kufru a tam najdeš poj do 5. dveří, rozpoj a znovu foukej, tak zjistíš, kde je špunt.
Občas se stane, že se skřípne v průchodu do 5. dveří a nebo že vyletí v 5. dveřích a teče to do nich.
Dík moc za radu,
tak já půjdu foukat, snad to pak půjde.
Obrázek Passat B7 a B8

Uživatelský avatar
2Far
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 373
Registrován: 14.07.2008 23:55
Bydliště: Praha

Re: Ostřikování zadního skla, kde je chyba?

Příspěvek od 2Far »

Tak jsem to byl zkoumat oddělal jsem stěrač od skla abych ho nedřel a zapnul ostřikování bez motoru abych slyšel co to dělá, slyšel jsem jak v kufru teče voda, koukam pod auto a na pravé straně (z nárazníku) vytékala voda a pod autem kaluž, tak že to opravdu teče do dveří kufru.
Teď to musím rozebrat, ale nerad bych vylomil nějaký plastový úchyt.

Dnes jsem pokračoval: Rozebral jsem vnitřní plast dveří kufru, abych se dostal k hadičce a zistil jsem, že je tam hadička uchycena dobře, tak to nechám až do servisu.
A když jsem to dával zase do kupy, tam jsem musel vyndal 2 úchyty, protože sem se k nim nemohl dostat a nepasovaly do děr. Jsou to ty zakroužkovaný na obrázku níže. Ale drží to dobře, tak no stress.


Nevíte někdo jestli je tady kompletní návod na rozebrání dveří kufru? a kde jsou spoje hadičky ostřikovače?
Přílohy
G5 Kufrx.jpg
Obrázek Passat B7 a B8

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“