Bi-Xenony Golf Plus

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
lukog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 14.01.2009 23:30

Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od lukog »

Ahojte chalani, viem, ze sa tu toho uz vela pisalo na temu xenony, ..., ale na celom fore som nenasiel potrebne odpovede. Ide o to, ze kamarat mi zohnal origo nove od Hella na Golf Plus Bi-Xenonove svetlomety. Kedze nemam ETKA-u tak neviem ci na montaz su potrebne nejake upravy resp. potrebne nejake nove dielce, a ti co sa vyznate v RJ a elektrike, tak co vsetko je potrebne spravit aby fungovali. Budem ich kupovat v utorok, a preto bol by som rad, ak by ste mi nejako s tym pomohli. Zatial co viem, tak tam su vybojky svetlomety, RJ, motorceky, a zistim ci je tam aj RJ na funkciu corner light. A ak to tam bude tak to bude fungovat, aj ked nemam dynamicku regulaciu naklonu? Zatial to pojde na regloskop, a bude to na manualnom nastavovani vysky, casom sa doriesi aj to automaticke nastavovanie. Ale myslim si, ze staci aj manual. A ci su potrebne nejake redukcie, navyse kabelaz, ci uprava kabelaze. Takze vopred Vam dakujem. A mohli by ste aj vlozit pripadny screen z ETKA toho svetlometu, a aj predneho narazniku ako ho mam demontovat? Viem ako sa demontuje, ale aby som vedel kde a kolko je toho na demontaz.
http://www.aukro.cz/item582042967_vw_go ... enony.html takto vyzeraju.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od dream7000 »

neviem ako je to na golf plus, ale na klasickej V su konektory na pripojenie xenonov inakšie, bud pouzijes redukcie, alebo prepinuješ pôvodné, okrem toho manuálne naklapanie na origo xenonoch v klas. GV nejde, je tam inakší motorcek nastavovania /myslim ze 4 vyvodový/, RJ corner ako spomínaš tam urcite nebude, tu mozes mat vo svojom aute ale musel by si mat model. rok 08, CORNER funkciu podporuje, alebo nepodporuje RJ BSG /centrálnej elektriky co máš v aute, okrem toho musiš ju pri pouzití xenonov nakodovať, teda ak ti tuto funkciu podporuje, ak nie, moze sa ti stat ze ti xenony budu blikat ako stroboskop, a okrem toho ti bude hadzat zavadu svetiel.../mala zmena, kukol som do etky a ten motorcek je podobny ako klasicky, mozno to pojde, okrem toho je tam vyobrazena RJ corner/
Přílohy
bez_názvu.JPG

Uživatelský avatar
lukog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 14.01.2009 23:30

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od lukog »

dream7000 píše:neviem ako je to na golf plus, ale na klasickej V su konektory na pripojenie xenonov inakšie, bud pouzijes redukcie, alebo prepinuješ pôvodné, okrem toho manuálne naklapanie na origo xenonoch v klas. GV nejde, je tam inakší motorcek nastavovania /myslim ze 4 vyvodový/, RJ corner ako spomínaš tam urcite nebude, tu mozes mat vo svojom aute ale musel by si mat model. rok 08, CORNER funkciu podporuje, alebo nepodporuje RJ BSG /centrálnej elektriky co máš v aute, okrem toho musiš ju pri pouzití xenonov nakodovať, teda ak ti tuto funkciu podporuje, ak nie, moze sa ti stat ze ti xenony budu blikat ako stroboskop, a okrem toho ti bude hadzat zavadu svetiel.../mala zmena, kukol som do etky a ten motorcek je podobny ako klasicky, mozno to pojde, okrem toho je tam vyobrazena RJ corner/
no s motorcekom to je to viem. Ta RJ Corner funkcie nemusim zhanat, iba keby som si chcel centralnu RJ prekodovat, ... , takze mi je zbytocna, ak som dobre pochopil. No a dalej ci som pochopil: nakodovat to budem musiet ak centralna RJ nedetekuje xenony, a Corner viem, ze nemam, ved mam klasicke halogeny, takze ta RJ corner mi ju bud doda, alebo nedoda, to si zistim. A ak by mi ju dodal, tak co vsetko a ako by to bolo treba nakodovat? Pytam sa preto, lebo nerobievam s tym, a chcem si vsetko zistit este pred tym ako to budem robit. A neda sa zistit ohladom tej elektriky? Na IMP-A-e mi to nevedel povedat. Dakujem ti

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od dream7000 »

RJ BSG je presne ta ista ako v octe 2 alebo G V, takže corner sa da nakodovať v nej ale musi byť 30 byte kod a verzia HIGH, tato jednotka sa musi kodovat aj pri pouziti xenonov, inak mozu blikat alebo nepojdu, okrem toho maju menši odber a hned signalizuje zlta kontrolka na budikoch závadu svetiel....inak jednotka sama detekuje co k nej pripojis a ak sa jej to nepači vyhodí ti zavadu, chalani na skoda fore hovorili ze ked sa nenakoduje može odísť do večných lovíšť, takže pripojiť a nakodovať ju musiš ty.....ale len za predpokladu že ti kodovanie vezme a zapise, ak nie musis ju vymenit za "lepšiu"

Uživatelský avatar
lukog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 14.01.2009 23:30

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od lukog »

dream7000 píše:RJ BSG je presne ta ista ako v octe 2 alebo G V, takže corner sa da nakodovať v nej ale musi byť 30 byte kod a verzia HIGH, tato jednotka sa musi kodovat aj pri pouziti xenonov, inak mozu blikat alebo nepojdu, okrem toho maju menši odber a hned signalizuje zlta kontrolka na budikoch závadu svetiel....inak jednotka sama detekuje co k nej pripojis a ak sa jej to nepači vyhodí ti zavadu, chalani na skoda fore hovorili ze ked sa nenakoduje može odísť do večných lovíšť, takže pripojiť a nakodovať ju musiš ty.....ale len za predpokladu že ti kodovanie vezme a zapise, ak nie musis ju vymenit za "lepšiu"
a ako zistim ze mam verziu HIGH? da sa to zistit cez kod RJ, alebo ako? tak aby som vedel este pred tym ako ich budem demontovat a montovat ci si mam este nieco zohnat, a kde by som si mohol zohnat tuto RJ? myslim za co naj cenu? nepoznas niekoho? ale ak nechcem mat corner, tak staci len nakodovat xenony, a pojde to, vsak?
a nevedel by si mi povedat kolko stoja a ake suciastky (kody) potrebujem na to automaticke naklapanie? (nesli by aj z O2?)

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od dream7000 »

ahoj, to ci ti jednotka vezme kodovanie xenonov zistis pri kodovani, ked mi posles cislo napisem ti aku mas verziu, podla toho mozes predpokladať ci ti xena vezme alebo nie, takisto aj hmlovky, jednotku najdeš pod pristrojovkou na strane vodiča ked sa zohneš a posvietiš si odpišeš číslo, alebo ak maš možnosť to čislo zistiť VAGom a rovno skusiť kodovanie

Uživatelský avatar
lukog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 14.01.2009 23:30

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od lukog »

dream7000 píše:ahoj, to ci ti jednotka vezme kodovanie xenonov zistis pri kodovani, ked mi posles cislo napisem ti aku mas verziu, podla toho mozes predpokladať ci ti xena vezme alebo nie, takisto aj hmlovky, jednotku najdeš pod pristrojovkou na strane vodiča ked sa zohneš a posvietiš si odpišeš číslo, alebo ak maš možnosť to čislo zistiť VAGom a rovno skusiť kodovanie
no hej, ale ja tam nevidim, v tom je ten problem, je to dobre oplastovane, a nechcem nejako to nejako demontovat. inac, neda sa to podla vybavy. podla vsetkeho mal by som mat tu lepsiu RJ, lebo uz mam aj tempomat. aspon co som zistil. neviem kolko modelov a roznych verzii RJ vyslo, ale tato je ta lepsia

new:
chcem mat v tom jasno pred tym ako to vsetko kupim, takze preto sa radsej pytam, aj ked niekedy asi vela, aj ked tomu chapem, ale radsej. nieze namontujem a potom nic. alebo budem montovat a bude mi nieco chybat. napr. ako pozeram, tak mni bude treba asi aj nejaku redukciu z 10 PIN na 12 PIN, ak to je to plati to co je na G V.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od dream7000 »

no moc jasno v tom zatial nemáš....ale to neva...to že máš tempomat nič nerieši, ten potrebuje RJ pod volantom, a tu máš zda sa že tu lepšiu, schválne nehovorím tu najvyššiu, lebo neviem či tá tvoja podporuje multifunkčný volant.....ale odbočil som od témy, neviem aké má konektory na origo xenach G plus, takže asi najprv kúpiť a potom asi riešiť, len byť asi tebou idem k niekomu na VAG urobím si výpis a tam budeš mať všetky jednotky aj s číslami, a podľa toho sa rozhodneš...to len aby si nebol prekvapený, že budeš musieť dokúpiť ešte iné diely a výmena sa ti predraží...

Uživatelský avatar
lukog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 14.01.2009 23:30

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od lukog »

dream7000 píše:no moc jasno v tom zatial nemáš....ale to neva...to že máš tempomat nič nerieši, ten potrebuje RJ pod volantom, a tu máš zda sa že tu lepšiu, schválne nehovorím tu najvyššiu, lebo neviem či tá tvoja podporuje multifunkčný volant.....ale odbočil som od témy, neviem aké má konektory na origo xenach G plus, takže asi najprv kúpiť a potom asi riešiť, len byť asi tebou idem k niekomu na VAG urobím si výpis a tam budeš mať všetky jednotky aj s číslami, a podľa toho sa rozhodneš...to len aby si nebol prekvapený, že budeš musieť dokúpiť ešte iné diely a výmena sa ti predraží...
tak kolko je tych RJ modelov co su pod volantom? napisal by si mi prosim, ktore cisla RJ podporuju corner funkciu aby som vedel? Ja sa pokusim zistit vsetky cisla RJ a prekontrolujem si ostatne veci

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od dream7000 »

RJ pod volantom je niečo iné....ty potrebuješ vedieť akú máš RJ BSG /centralnej elektriky/ posielam ti obrazky z ETKY označim ti RJ podvolantovu a takisto na druhom aj BSG, funkciu corner podporuje len BSG model HIGH a jedine s 30 byte kodovaním napr. 3C0937049AJ, 3C8937049E.....myslím ale že tieto jednotky su až z modelového roku 2008......
Přílohy
podvolantova RJ.JPG
RJ BSG.JPG

Uživatelský avatar
lukog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 14.01.2009 23:30

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od lukog »

dobre, tak to pojdem pozriet, ale najskor budem doma az vo stvrtok, a potom to kuknem a dam vediet. a este jedna otazka, na co by som si mal davat pozor? myslim pri instalacii, ...

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od dream7000 »

samozrejmosť je odpojena baterka......to ani nemusim dufam hovorit, inak daj pozor na relatka, aj do novej BSG musi isť všetko tak ako mas teraz, osadit tie relatka s tymi istými číslami!!! a potom len nakodovať cez coding calculator alebo cez LCODE.....

Uživatelský avatar
lukog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 14.01.2009 23:30

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od lukog »

no tak to jasne, to je ako prva vec, uz len koli airbagom, a podobnym veciam. baterka, az ked bude vsetko nasadene naspat. a nebolo by mozne dat sem este screen z ETKY demontaz predneho narazniku?

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od dream7000 »

toto je k narazníku z ETKY
Přílohy
naraznik.JPG

Uživatelský avatar
lukog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 14.01.2009 23:30

Re: Bi-Xenony Golf Plus

Příspěvek od lukog »

inac mam este jednu otazku, napadlo ma to v suvislosti s elektrikou. staci prepinovat kable aby sli motorceky, alebo treba kupit tie adaptery - redukcne kable. lebo som uz niekde cital o nich, a tak ma to napadlo, takze ci staci prepinovat, alebo je lepsia ta redukcia

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“