Lak

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
mascomt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.01.2010 13:38

Lak

Příspěvek od mascomt »

Čugy, prosím o radu.
Mam černýho golfa 5 a nedavno jsem zjistil, že se mi udělali po celým autě takový malý bílý skvrny, tak nevim co s tim, zkoušel jsem to vyčistit, vyleštit a nejde to.V zimě jsem auto přikrýval plachtou, tak že by to bylo tím?
Díky za rady.

fora
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 16.07.2010 14:36

Re: Lak

Příspěvek od fora »

ahoj, no to by me taky zajimalo.
mam golfa v cervene metle a delaji se mi tam taky takovy bily skvrny...vypada to jak kdyby to byl zakladni lak pod tim cervenym, jak oderky. ale dela se mi to po celym aute coz je divny..

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Lak

Příspěvek od Benne »

ako a kde cistite auto ? Mozno to je vodny spot :)

Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Re: Lak

Příspěvek od jerrry »

Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Někdo se mi zřejmě na sídlišti trochu realizoval na autě (nechce se mi věřit, že by se mi to stalo třeba během jízdy od nějakých kamínků nebo tak)... všiml jsem si toho na benzině. Zkoušeli jsme to s kamarádem trochu rozleštit, nicméně pořád je to dost vidět, proto se chci zeptat, zda nemáte nějaký účinný tip, jak to co nejlépe zamaskovat. Mám od VW servisu lahvičku s trochou barvy mého auta, tak to asi zkusím zakrýt tím, nebo je ještě nějaké řešení? Na auto jsem hrozně opatrný a každá taková věc (tahle je teda první co se týče poškrábání laku) mě mrzí (i když mi bylo jasné, že někdy to přijít muselo) :-(

Obrázek
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lak

Příspěvek od grebec »

tak s tímhle už nic neuděláš mám tu samou barvu mám podobný škrábanec na zadním blatníku.blbé je že na téhle barvě je všecko strašně vidět i každý malý škrábaneček.na opravnou tužku zapomen ten odstín nikdy nebude stejný bude to ještě horší a hnusnější zkoušel sem všemožné ale jediné řešení je přelakovat to

Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Lak

Příspěvek od jerrry »

jj to je pravda, barva je to paradni, ale videt je tam vse :-/ tem lidem co tohle delaj bych sekal ruce. to prelakovani celyho dilu, to je tak 10k Kc, ze? no prejedu to aspon ochrannym lakem, tady na ty fotce je to rozlesteny, ale kdyz jsem k tomu prisel, tak ta rejha uplne svitila a v jednom miste to je az na plech.
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Lak

Příspěvek od grebec »

10k to je moc.ten blatník tak 3000 kč max za přelakování ale teoreticky by se nemusel lakovat celý díl ale udělat jen rozstřik takže možná i levnějc.jinak barva je to krásná neměnil bych

Uživatelský avatar
jerrry
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 04.03.2010 23:55

Re: Lak

Příspěvek od jerrry »

Tak jsem dnes večer přišel na to, že moje auto nebylo samo. 80ti letej dědek u nás na sídlišti poškrábal celkem 9 aut, jen tak, prej je to nějakej magor... byla u toho i policie, tak jsem se byl dnes taky přihlásit (protože když to tady řešili, tak jsem byl odjetý). Prej to nebylo poprvé, že už to udělal na několika autech loni, ale to mu to neprokázali, ale letos ho u toho někdo natočil na mobil, takže je reálná šance, že bude všem muset nahradit škodu. To sem fakt nečekal, že by byl takhle starej člověk takovej kretén...
VW Golf V, 1.6 FSI "Sportline" '04

Uživatelský avatar
oizoMR
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od oizoMR »

tak to je na zabití :baseball:

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od steve »

jerrry píše:Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Někdo se mi zřejmě na sídlišti trochu realizoval na autě (nechce se mi věřit, že by se mi to stalo třeba během jízdy od nějakých kamínků nebo tak)... všiml jsem si toho na benzině. Zkoušeli jsme to s kamarádem trochu rozleštit, nicméně pořád je to dost vidět, proto se chci zeptat, zda nemáte nějaký účinný tip, jak to co nejlépe zamaskovat. Mám od VW servisu lahvičku s trochou barvy mého auta, tak to asi zkusím zakrýt tím, nebo je ještě nějaké řešení? Na auto jsem hrozně opatrný a každá taková věc (tahle je teda první co se týče poškrábání laku) mě mrzí (i když mi bylo jasné, že někdy to přijít muselo) :-(

Obrázek
Jak to řikal muj tchan, nekteři lidi jsou šmejd :evil: , nam zase nekdo na dnešni noc rozbil předni okno na Mercedesu dodavce a to to stoji za plotem, naproti mame discoteku D5, takže asi si nekdo lečil mindrak :roll: zitra budem volat Policajti ale myslim že se nic stejne nevyřeši :roll:
jinak k tomu tvemu laku, pokud maš tužku tak zatřit metalizou nekolik vrstev, aby byla zakryta jen ryha, pak nekolik vrstev lakem a potom zbrousit 2000 šmirglem opatrně abys to neprostřelil pod lak a pak rozleštit bruskou pro lakyrniky, nebo zajedeš k nejakym lakyrnikum oni ti to rozlešti, je to takova zachrana než to budeš lakovat, jinak lakovani je 2500-3500kč, podle toho jaka lakovna :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Lak

Příspěvek od dream7000 »

Tak jsem dnes večer přišel na to, že moje auto nebylo samo. 80ti letej dědek u nás na sídlišti poškrábal celkem 9 aut, jen tak, prej je to nějakej magor... byla u toho i policie, tak jsem se byl dnes taky přihlásit (protože když to tady řešili, tak jsem byl odjetý). Prej to nebylo poprvé, že už to udělal na několika autech loni, ale to mu to neprokázali, ale letos ho u toho někdo natočil na mobil, takže je reálná šance, že bude všem muset nahradit škodu. To sem fakt nečekal, že by byl takhle starej člověk takovej kretén...

stary, nestary nakopat do gul...nech si zapamätá čo ho bolí......

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Lak

Příspěvek od sapik88 »

no tvl, dědek si to rozmyslí, až bude mět zaplatit všem lakování,... se asi prohne, a třeba si to příště rozmyslí, nebo bude ještě víc nasranej a opatrnej,.... asi to nemá v hlavě úplně v pořádku

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od steve »

No ja myslim že si to neuvědomi, jelikož určo nema auto :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Lak

Příspěvek od sapik88 »

nebo má trabanta bez laku,... :-D

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“