Demontáž emblémů VW GOLF V

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
milan.efi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 208
Registrován: 02.10.2008 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Demontáž emblémů VW GOLF V

Příspěvek od milan.efi »

Pokud chce někdo vyměnit,nebo jen zatmavit přední emblém na svým miláčkovi,nevyhne se demontáži celé masky se znakem.Po odšroubování dvou vrutů s hvězdičkou se musí ještě v horní hraně odcvakat čtyři pacičky směrem k sobě z pohledu "stojím před autem" po té lze celou masku snadno sundat směrem šikmo nahoru.Dál se musí maska rozdělit na dvě části....přední lakovaná a druhá část je matný plast(viz obrázek).Teď už jen z vnitřní strany emblému vyhnout tři pacičky směrem ven od sředu emblému.Pootočíme emblémem proti směru hodinových ručiček tak,aby se pacičky otočily do výřezů v masce a znovu pacičky zamačkneme temtokrát směrem ke sředu emblému a vyndáme emblém z mřížky ven.......sláva a je to.Pokud chcete emblém lakovat,doporučuju rozebrat ho ještě víc,páč je ze dvou dílů....vrchní lesklá část,kterou chceme lakovat a část s "pacičkami"na kterých drží v masce.Samozřejmně to už chce opravdu moc šikovný a citlivý ručičky,protože je to všechno plastový a pacičky jsou opravdu velice maličký a snadno ulomitelný...mně osobně se povedlo taky jednu ulomit,ale jedna ničemu nevadí.Tak....a můžeme se pustit do přípravy na lakováni.Já doporučuju celou plochu osmirkovat "tisícovkou smirkem a dokonale odmastit lihem,jako jsem to udělal já.Po nastříkání první velmi tenké vrstvy zatmavovacího spreje počkat cca 20 minut a pak už přidávat vrstvy laku podle požadovanýho odstínu.Tak pokud se vám to povedlo jako mně můžete být na svoje dílko hrdý :-))
IMG_0465.JPG
Zadní emblém na "pátých"dveřích je jen nalepený na oboustranný lepence,ale drží jako ďas,tak pozor na okousanou hranu pod znakem.Pokud se poškodí lak pod znakem "sežere" vám ho v zimně posypová sůl :-)
VW Golf V 1,9 TDI GTI look

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“