Poškozenej lak - Jak opravit

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Freeky5 »

Tak to nastalo.Nějakej idiot ze sídliště mi mojeho miláčka odřel a ještě to byl nějakej idiot s bílim autem takže na té černé to jde pěkně vidět.
Obrazek vám napoví víc.A chtěl bych se zeptat jestli an to existuje něco čím bych to sundal.Vypadá to že mám jen na laku tu bílou jestli na to něco není,nějaké ředidlo nebo tak.Popřípadě jestli u Vw existuje nějaka tužka nebo něco čím bych to zamaloval.

Edit:Tak první rada byla použít TEMPO(leštidlo),ale nebude to moc velký na leštidlo?

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
PeterCent
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 15.09.2009 20:56
Bydliště: Budweis Hood/Pilsen Hood

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od PeterCent »

Freeky5 píše:Tak to nastalo.Nějakej idiot ze sídliště mi mojeho miláčka odřel a ještě to byl nějakej idiot s bílim autem takže na té černé to jde pěkně vidět.
Obrazek vám napoví víc.A chtěl bych se zeptat jestli an to existuje něco čím bych to sundal.Vypadá to že mám jen na laku tu bílou jestli na to něco není,nějaké ředidlo nebo tak.Popřípadě jestli u Vw existuje nějaka tužka nebo něco čím bych to zamaloval.

Edit:Tak první rada byla použít TEMPO(leštidlo),ale nebude to moc velký na leštidlo?

Obrázek
Obrázek
vem tempo leštěnku na nový laky, a hadr a hraj si ! nanes velkou vrstvu a kruž dokola dokud to nezmizí, pokud je to povrchový tak to pujde hned :-) pak to přejed suchým hadrem aby si dostal všechno z laku dolů a je to :-) dej vědět !

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Freeky5 »

Tak mam jen tempo lestenku na novy laky jsem nevzal,ale mel jsem jdu na to snad to pomuze az skoncim poslu fotky;)

Edit:Tak tady jsou fotky po leštění...Nic moc.Jen ta bíla zmizela,ale je to celi poškrábaný takže to nepomohlo moc..Je to hluboko...Ach jo:/ Myslíte že je možné že by se tomu něco stalo kdybych to nechal tak,nezačne to v zimě něco dělat?

Edit:Chtělo by to ještě maznout lakem asi no,ale to asi nebude stovkova záležitost co?Ach jo:/ Asi na to prdim budu mit hold odreny auto...At ten co to udělal shoří v pekle:/

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
JuraRacing
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 18.11.2009 22:11
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od JuraRacing »

Nesmut.. vzdy lepsie ako preliacene dvere, odrazene spetne a podobne.
Mam neco podobne na tom istom mieste tiez na Golfe a snazil som sa to tiez minimalizovat, islo to odstranovacom skrabancov od Turtewax a potom zalestenim voskom takisto od turtle wax,ale uplne to nezmizlo cize je tam stale videt skrabanec..cize riesit to budem tym ze kupim podnaraznik bud z GTI a dam to cele streknut a bude po skrabancoch...:)

p.s. obcas by to chcelo golfa aj umyt ked ho mas tak rad 8)
Golf VII R-linie

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Freeky5 »

No ja s ním jezdím každý den do prace a z prace a pracuju v místě kde je dost hustá prašnost a ještě doma parkuju u topolů(pouštěj takovou sra*ku co je na všech autech),takže kdybych ti řekl že včera jsme měl vyblejskaný auto a dneska vypadá takhle,nebyl bych daleko od pravdy;) Mám rád auto,ale nebudu jeho otrok,protože je to fakt hned špinavý,kor ta černá na ty prach jde vidět maximalně.

Jinak ten odstranovač škrábanců bude asi na stejnej způsob jako Tempo,nebo myslíš že ne?

Vypadá to jak kdyby to někdo poškrábal nehtama,protože ta bíla barva opadla,ale ted jsou tam prostě rýhy a ty už asi nevyleštím:/

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Volkswagen4327 »

u VW existuje tzv. lakovka..vypadá to jako lak na nehty co používají ženský u autorizovaným servisu za to dáš kolem 3 stovek

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Freeky5 »

Volkswagen4327 píše:u VW existuje tzv. lakovka..vypadá to jako lak na nehty co používají ženský u autorizovaným servisu za to dáš kolem 3 stovek
No o tom jsme už někdy slyšel,ale nebude to vypadat ještě hůř,kdyz to zaštětečkuju?

A odstin barvy u objednání bude asi ve velkym TP co?

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Volkswagen4327 »

Freeky5 píše:
Volkswagen4327 píše:u VW existuje tzv. lakovka..vypadá to jako lak na nehty co používají ženský u autorizovaným servisu za to dáš kolem 3 stovek
No o tom jsme už někdy slyšel,ale nebude to vypadat ještě hůř,kdyz to zaštětečkuju?

A odstin barvy u objednání bude asi ve velkym TP co?

pokud jsou to jen lehké škrábance a nejdou moc do hloubky tak musíš jen jemně přetřít a budu to vypadat normálně...je to docela piplačka...musíš na to mít nervy a chuť si stím vyhrát :)....odstín barvy brali podle mě z VINka protože auto tam servisuju tak si to borec našel v tom jejich systému co má objednat

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Freeky5 »

Aha...Ted vlastne mi doslo ze i na velkym Tp je jen cerna barva:D Jj no a rikas ze to ani moc nejde videt jo,kdyz si s tim vyhrajes?

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Volkswagen4327 »

Freeky5 píše:Aha...Ted vlastne mi doslo ze i na velkym Tp je jen cerna barva:D Jj no a rikas ze to ani moc nejde videt jo,kdyz si s tim vyhrajes?

vlastně v tom balení stím lakem dostaneš i bezbarvej lak, kterým to po uschutí přetřeš a pokud si stím vyhraješ tak by to nemělo být vůbec poznat...dělal jsem to zatím jednou a povedlo se to...o víkendu jdu na další rýhy a uvidím jak se mi to povede...ale pokud to budeš kupovat v autorizovaným tak se zeptej něktérého ze servisáku a oni ti to přesně vysvětlí jak to udělat :)

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Volkswagen4327 »

víš co určitě to nebude vypadat stejně jako kdybys přelakovával celý narazník...ale zase lepší než drátem víš kám

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Freeky5 »

Jasný díky;) Dokonce tydne zajedu do Vw a kdyz to bude stat do 500 tak ho koupim;)

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od alean »

levněji tě výjde když zajedeš k nějakému lakyrníkovi a ten to zkusí zabrousit brusnou pastou

Uživatelský avatar
Freeky5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 02.09.2008 15:17
Bydliště: Ocelové KLADNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Freeky5 »

Tak dneska po práci jsem s kolegou vzal:Skotskou vlnu,brusnej papír 1000 a 4000 a trošku jsme to mázli černou barvou na auta ty škrábance a nastříkali bezbravym lakem na auto a výsledek vícenež dobrý si myslím,víc fotky:

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Poškozenej lak - Jak opravit

Příspěvek od Benne »

no chcelo by to vidiet cele umyte auto :)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“