dá se to nějak odmontovat?

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od grebec »

dá se sundat tenhle plast chtěl bych ho nalakovat do barvy auta.myslel jsem že to drží jen na šroubky ale je to přidělané k tomu plechu pod tím.hledal sem i v knížce ale nenašel sem to.má někdo zkušenost jak to zdělat jak moc je to náročné.díky za rady
Přílohy
IMG_2747.JPG

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od alean »

no náročné né,jen sundáš nárazník,výztuhu,světla, odpojíš chladič vody,klimy,intercooler a nějaké ty plasty a máš tu přední stěnu venku :D

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od Phob »

to mě poser :-D to zase vymyslel asi nějaký inteligent že :mrgreen:

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od grebec »

aha tak do toho nejdu asi na to vylaminuju kryt a nalakuju raděj ten kryt to byla jedna z variant.jenže mám strach že to nepujde pak zavřít a mohl by začat praskat kit jak se s tím bude bouchat ale líbilo by se mě to v barvě aj s tím horním krytem ten ide vyndat lehce

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od -Jakub- »

ty boční kryty kolem pojistek a nádobky na vodu sis dělal sám?

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od grebec »

jo ty kryty sem dělal z laminátu chtěl sem schovat ten bordel co tam je hromada kabelů hadice...původně to mělo byt přes celý motor aj kolem airboxu ale nakonec sem si to zjednodušil ale přemýšlím pořad že bych dodělal ještě třetí část doprostřed jen zavazí ta tyčka na kapotu ale to se nějak udělá.jinak původně to mělo byt v laku ale měl sem strach že to začně praskat tím teplem to maličko pracuje tak sem polepil karbonovou folii a zatím v pohodě normálně s tím jezdím

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od swenak »

Phob píše:to mě poser :-D to zase vymyslel asi nějaký inteligent že :mrgreen:
Jde o to, že to je celá nosná konstrukce, která drží saharu, chladič a tak dále :-)
Přílohy
4213330_l.jpg
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od grebec »

tak s tím by se mě teda sr*t nechtělo

Uživatelský avatar
mydlo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od mydlo »

tie bocne krytky na poistky atd sa mi paci... nedas nejake rady a tipy ako na to ? :wink:
TVORBA WWW STRANOK
PC servis
DIAGNOSTIKA AUDI-VW-ŠKODA-SEAT od r.v95-2010
blizsie info TU

Uživatelský avatar
grebec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 06.03.2010 09:20
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od grebec »

kryty jsou z laminátu popisovat to by bylo nadlouho.stručně první sem udělal šablony z kartonu pak sem si podle toho uřezal desku ze staré skříně vzal sem polyesterovou plyskyřici a skelnou tkaninu obojí se dá sehnat v drogérii nebo na http://www.havel-composites.com" onclick="window.open(this.href);return false; .pak sem dal sem 4 vrstvy skelné tkaniny které sem měl vystřihlé na rozměr uřezané desky.dobré je dat přesah to se pak odřeže.každou vrstvu musíš pořádně nasitit plyskyřicí.pak sem to vykitoval kitem ze skelným vláknem ten to pěkně zpevnil a nakonec jemným kitem abych dosáhl pěkně hladkého povrchu.co se týče broušení první 1nu 2 vrstvy dělám 50kou pak brousím 120kou až je to pěkné tak 240kou pod vodou a nakonec 800kou pod vodou.nakonec sem to stříkl základovou barvou a nalepil folii

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od Phob »

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, je jednou jakou chladičovou stěnu koupím, nebo musím koupit na mojí motorizaci? Pokud je třeba na konkrétní auto tak jsou tam velké rozdíly? Z jaké motorizace ji mohu použít na 1.6FSI? No a při výměně je třeba sundat chladiče? Odpojit je? nebo se to dá nějak kolem, zvládnu to doma sám? nebo je třeba to pak nějak tlakovat nebo tak? Díky

EDIT: toto je pro TDI http://img15.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2172005603" onclick="window.open(this.href);return false; a toto pro benzín http://img19.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2170821564" onclick="window.open(this.href);return false; ???

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od swenak »

Dle mého je to docela práce, musí se dle všeho sundat vše, včetně nárazníku, možná i blatníků, protože mám pocit, že blatníky drží taky na tom. Co se týče kompatibility, tak bych se řídil číslem, pokud jsou stejné, tak budou stejná pro více motorizací. Jinak v AutoKelly je mají a ceny snad kolem 3tis bez slev.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od Phob »

no právě že já to budu brát někde ze šroťáku, tam nevím jestli najdu číslo, tak bych potřeboval vzhled abych to poznal :-) sundání nárazníku blatníku je napohodu, akorád těch chladičů se bojím, co vím tak chladič vody se netlakuje, takže to je vpohodě, ale když sundam chladič klimy (oleje) teď nevím který je před chladičem vody, tak s tím už je prý problém, musí se natlakovat atd.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od swenak »

Jinak, tady něco, co by mohlo pomoct :-)

http://www.mk5golfgti.co.uk/forum/index ... 773.0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: dá se to nějak odmontovat?

Příspěvek od Phob »

děkuju swene, tak jestli jsem to pochopil správně, chladičovou stěnu sundám i když neodpojím chladiče? :-) jak koukám tak on má chladičovku dávno dole a až pak píše že odpojuje chladiče. tak to by byla pro mě dost dobrá zpráva :-)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“