klika zadních dveří...???

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
JARDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

klika zadních dveří...???

Příspěvek od JARDA »

Čauky,
včera jsem si všiml, že na zadních dveřích za řidičem se silně nadzvedává krytka zámku.......???? Nechá se s ní lehce hýbat, ale vyjmout ze zámku nejde......., že by se mi tam někájá svině dobývala.....??? Nemáte někdo zkušenost, co s tím, jak to opravit, nebo co je potřeba vyměnit...:???? Tělo kliky drží ve dveřích pevně, jen ta krytka.....???
Dík Jarda

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od -Jakub- »

krytka je připevněná na výlisku, ten se aretuje pomocí šroubku z boku dveří pod gumovým bazmekem (krycí lištou)
pokus se to přitáhnout, případně, pokud to vyndáš, zkontroluješ si zda jsou na plastové krytce přidržovací zobáčky v pořádku.

Obrázek

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od swenak »

Jen bacha, když budeš uvolňovat ten šroub, aby sho neuvolnil moc, aby Ti vevnitř nepropadnul prstenec, co to drží. Pak bys musel demontovatplech dveři a nasadit to. Při uvolnění bys měl poznat, že to již klade odpor.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
JARDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od JARDA »

čus,
opraveno.....karosář, stálo to 200,- Kč, zadarmo.......
Dík všem
JARDA

ajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 25.09.2007 16:29
Bydliště: SR

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od ajman »

Mám podobny problem, skladam zadne dvere a po motazi zaslepky a zaistení skrutkou je zaslepka stale volna, kyve sa v horizontalnom smere a dokazem ju z dveri aj vytiahnut. Po skumani som zistil, ze vlozka zamku ma na rozdiel od zaslepky na tele naviac taky zaistovaci zobacik a vdaka nemu je vlozka po dotiahnuti zaistena. Neviete poradit ako ju tam spravne namontovat? Chyba tam nejaký diel?
Přílohy
klucka.jpg
vlozka zamku.jpg
zaslepka.jpg
P1040937.JPG
VW GOLF IV 1.9 TDI-PD 74kW

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od laco laslo »

Při otáčení tím šroubem se ten zajišťovací plech otáčí kolem těla té záslepky a zajistí ji za ty dva protilehlé výstupky na záslepce. Nic ti tam nechybí, jenom je to někdy kumšt dostat ji tam. Ten zajišťovací plech rád vypadává. Když jsem to dělal na svém autě, tak jsem musel několikrát sundat plech dveří, než se to povedlo.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

ajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 25.09.2007 16:29
Bydliště: SR

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od ajman »

Za tie 2 protilahle vystupky to zaisti nedostatocne, cela zaslepka sa kyve - na predposlednej a poslednej fotke je to zaistene a pozri ako sa cela kovova zaslepka povytiahne. Mechaniku mam tu na stole, takze vidim ako to funguje. Skusam vselijako, prstenec sa pootoci ale nezaisti sa to. Vlozku so zamkom zaisti v pohode. Tie 2 vystupky proste nestacia.
VW GOLF IV 1.9 TDI-PD 74kW

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od laco laslo »

Nezkoušel jsi ten prstenec v té spodní části trochu porovnat? Zdá se mi, že je nějaký trochu vyhnutý. Nic jiného mně nenapadá, měl jsem to rozdělané několikrát, a nepříjde mi, že bych měl něco jinak. Zajistí se jenom jeden výstupek, nebo žádný?
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

ajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 25.09.2007 16:29
Bydliště: SR

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od ajman »

Zaistia sa dva vystupky ale medzi nimi a tym prstencom je fuga pozri foto. Takze ked si to uz robil, nic ine tam nejde? Nejaka redukcia alebo nieco? Zatial som to neskusal ohybat, skusim aby tam nebola ta medzera
Přílohy
P1040943.JPG
P1040945.JPG
VW GOLF IV 1.9 TDI-PD 74kW

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 802
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od laco laslo »

Ještě musíš počítat s tloušťkou plechu dveří, proto je tam taková mezera. Mám to jako ty, nic víc nic míň. Mně dělalo neplechu to, že ten prstýnek vždycky nějak blbě vyjel a nezachytil ty výstupky. Takže sundat plech, spravit polohu toho prstýnku, ten aretační šroubek jsem vyšruboval co nejvíc to ten prstýnek dovolil, zatlačit záslepku nadoraz, točit tím aretačním šroubem a modlit se, aby se záslepka zachytila.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Maher
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 05.06.2012 10:01
Bydliště: Sereď, SK

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od Maher »

presne tento problém trápi aj mna klampiar mi to pokazil ked mi robil a striekal dvere a neopravil to

Edit: tak sa mi to dnes podarilo spraviť aj vďaka ajmanovim fotkam kde som pochopil princíp takže ďakujem. A drží to vďaka plechu dverí tie tam fungujú ako pruzina
Black Golf V 1.4 16V 55kW, Black Golf VII Variant 1.6 TDI

ajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 25.09.2007 16:29
Bydliště: SR

Re: klika zadních dveří...???

Příspěvek od ajman »

Uz sa to podarilo aj mne. Mal som jeden ausen z rozbitych dveri takze som si to mohol skusat mimo auta. Jednu tu zarazku na tom kruzku som troska prihol, neviem ci prave to pomohlo ale drzi to pekne.
VW GOLF IV 1.9 TDI-PD 74kW

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“