LED osviceni SPZ

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Vesel »

Aha ok nevadi kupim je taky po STK
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Ipanema »

Vesel: Na STK jistě nebude problém. Aspoň tedy myslím. Já mám za sebou STK před 3 týdny a ani mě nenapadlo vracet na SPZ ty žlutý parkovačky.

čapik: Vím kde jsem :mrgreen:
Nepsal jsi jinde, že máš čtyřku? No asi jsem se spletl, i když jsem si byl celkem jistý...
Nech to být.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Vesel »

Mozna jo ale kdo vi co se za blbca potka :D kdyz sem slysel ze vracej i za spinavej motor :D
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Ipanema »

:fool:
A bude to horší a horší...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Beetlejuice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.09.2013 18:31

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Beetlejuice »

zdravím. Mám na vás dvě otázky. Nějak jsem z vaší diskuse nepochopil, jestli i LEDkdy označené jako CANBUS musí mít předřazený odpor, aby fungovaly a řídící jednotka nehlásila praklou žárovku. A druhá věc, jestli nemáte tip na nějaké levné LED náhrady do zadních světěl, které spolehlivě fungují i bez odporů. Totiž Golf V, jak je známo, má vzadu žárovky čtyři a pro jejich výměnu je třeba nářadí a trocha trpělivosti, což mě poslední dobou dost sere, páč vždycky jedna z těch čtyř žárovek praskne během tak tří měsíců a už mě to opravdu nebaví měnit. LEDky by mohly být elegantním řešením

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Vesel »

Ahoj resili sme ledky primo OEM obalu nejenom sufitky. Canbus by mel stacit ale neni canbus jako canbus ty levny muzou hazet chybu. K druhemu dotazu nwm to asi nekdo jinej
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Beetlejuice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.09.2013 18:31

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Beetlejuice »

Aha, díky

Uživatelský avatar
mynick
Pilot
Pilot
Příspěvky: 866
Registrován: 14.04.2013 13:49

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od mynick »

Lacne a nehlasit chybu sa navzajom vylucuju. Bud tam das kvalitnu ledku s odporom za ktoru zaplatis alebo das lacnu ziarovku ktoru budes menit kazde tri mesiace. Myslim ze je to bud, alebo.

Ja som menil spiatocku za ledkovu za cca 600 korun, co je docela dost ale najlepsie investovane prachy! Je tam vyse roka, mozno i viac, chybu nehlasi a konecne vidis kam cuvas...

Beetlejuice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.09.2013 18:31

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Beetlejuice »

tak jsem pořídil tyto https://www.smdledzarovky.cz/led.auto.z ... 1w.can.bus" onclick="window.open(this.href);return false;

ale v červené verzi. A funguje to přesně jak má. Diagnostika nic nehlásí a při sešlápnutí brzdového pedálu se zvýší intenzita svícení vnějších žárovek. Co se týká světelného toku v porovnání s obyčejným žárovkami, tak ten je srovnatelný, jenom u té brzdné intenzity je to slabší oproti normální žárovce. Možná by pomohlo kdyby LEDkdy produkovaly světlo bílé barvy, ale měnit v Eshopu už je nebudu a s tímhle jsem spokojen. Ještě to má ten efekt, že při nastartování LEDky párkrát lehounce probliknou, asi diagnostika testuje žárovky, jestli nejsou prasklé

..ještě jsme je testovali v náklaďáku v blinkru, kde žádná diagnostika prasklých žárovek není a na blinkru je pouze klasický přerušovač, ale rychlost blikání byla velká, jako když je prasklá žárovka. Takže LEDka má i s tím odporem příliš nízký odběr a pro tohle použití se nehodí

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Ipanema »

Ta cena 279 Kč je za jednu nebo za dvě? Protože jestli za jednu, tak to je loupež za bílého dne. :158:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
skacel55
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 14.10.2012 15:40
Bydliště: Jevíčko

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od skacel55 »

Nechápu, proč to kupujete u nás za tyhle nehorázný peníze. Vesměs jsou to jen překupníci zboží z Číny, kde si to můžete např. na Aliexpressu koupit sami za sotva 1/5 ceny. A když už to "praskne", tak si hold koupím novou
Golf Mk3 TD 1997 55kw
Golf Mk4 2001 TDi ASV 180Hp by TDIfun Indigoblau perleffekt http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=319415" onclick="window.open(this.href);return false;

Beetlejuice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.09.2013 18:31

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Beetlejuice »

JJ je to cena za jednu. Vím že bych je z Číny mohl mít za míň, ale tady mám jistotu, že je můžu vrátit, pokud nebudou vyhovovat mojí aplikaci. Já z Číny nakupuju pořád něco a taky pořád řeším nějaký zmetky a nefunkčí zboží, což už mě v poslední době dost unavuje. Dopisovat si pořád s nějakejma křovákama už mě fakt nebaví, navíc zrovna s čínskýma LEDkama mám jenom ty nejhorší zkušenosti

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Ipanema »

Beetlejuice píše:Vím že bych je z Číny mohl mít za míň, ale tady mám jistotu....
Oni jsou Made in EU?
Jasně, že je můžeš vrátit, když to oni koupí z DX jako velkoodběratel za 1/4 ceny. (Plus mínus to on nakoupí za 6,30$ za 2 kusy vč. pošty.) To ti klidně při reklamaci vrátí peníze a je stále v plusu. 3/4 lidí vč. mě by si jistě ani od žárovečky nenechalo rok schovaný doklad, takže pak se záruka vytratí.
Nehaním ti to, nemyslím to zle, ale 279 Kč + poštovné není úměrné ani zdánlivě.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Beetlejuice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.09.2013 18:31

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od Beetlejuice »

asi máš pravdu, ale aspoň jsem je měl hned :)

Uživatelský avatar
FMsedan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2009 16:43

Re: LED osviceni SPZ

Příspěvek od FMsedan »

Zdravím mám takovej problém. V osvětlení SPZ mám už asi 2. žárovky z canbusem jedny měli skrat dotkli se horní strany a druhé mi po měsíci přestali svítit a jsou taky na vyhození nikde se nedotkli svítili bez problému :-(. Kupoval jsem i komplet světla,ale když jsem je nasadil tak jsem zjistil že nemají canbus a ještě svítí žlutě :-( . Chci se vás zeptat jestli se tohle někomu už stalo,že odcházejí canbusové žárovky v spz světlech a popřípadě jak jste řešili závadu. Mám problém i s přední pravou parkovačkou tu měním každé snad 2 měsíce. Před výměnou svítí cca 2-3km poté se vypne a nesvítí stačí vypnout a zapnout světla a rozsvítí se. Nelíbí se mi žluté světlo u xenonů vypadá to děsně. Do parkovaček jsem zkoušel origo hyundai a obyčejné číny za 80kč které vydrželi víc než hyundai. Vše canbus a pokaždé špatně. Mám sice Leon 1P,ale je to řekl bych stejné. Za každou radu děkuji.
Leon 2.0 FSi s Brněnskou značkou na Plzeňsku. Na štelováku TA a 19" SKAD Stiletto

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“