stěrač nezajede do koncové polohy

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...
Odpovědět
PourMi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.03.2012 23:06

stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od PourMi »

Ahoj, mám menší problém se stěračem.Při zapnutí vyjede a zajede normálně, ale pak jako by povyskočí nahoru. Přidám sem video, jestli se s tím někdo nesetkal. :D

Uživatelský avatar
golfplus 75
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.06.2013 18:54
Bydliště: stredocech

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od golfplus 75 »

mas senzor na sterace ?. me to dela pri zapnutem automatu. ale kdyz vypnu klicek tak se to vrati
GOLF PLUS 1.9 TDI r.v 2006 ( BLS )
DPF off, EGR off,CHIP - http://motorpower.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od klasek »

Stěrače se přestavují samy, aby se neunavila guma stírátka.

PourMi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.03.2012 23:06

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od PourMi »

Nemam senzor, zvlastni je, ze jednou jdou v pohode a nekdy ne.

100upa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 11.10.2013 10:23
Bydliště: Ostrava

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od 100upa »

jak píše Klasek, je to funkce aby nebyla guma stíratka furt na stejnou stranu ohlá...

PourMi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.03.2012 23:06

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od PourMi »

Je tedy fakt, ze ty sterace toho maji uz dost za sebou.Budu davat nove gumicky, samo to asi nepozna, ze tam jsou nove gumicky?Jinak dekuji za zpravu.

100upa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 11.10.2013 10:23
Bydliště: Ostrava

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od 100upa »

jestli tam máš origo aero stírátka, tak v CC autodílech mají náhradní gumičky do nich, cca 150/ks, musí se trochu zkrátit, ale je to jednoduché...

pokud neorigo, tak jsem kupoval za pár stovek stěrače v lidlu, a taky nebyly nejhorší, vydržely celou zimu, a měnil jsem je spíš, že jsem sehnal výhodně originální flaty.... jinak by sloužily doteď :-)

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od Phob »

Já měl origo stěrače co jsem auto koupil (nevím jak byly staré). Kdyby mi je neukradli tak bych asi ani nové nemusel kupovat. Proto mě překvapuje ta kvalita, že píšeš vydržely celou zimu. Teď mám už dva roky taky origo a nespozoroval jsem, že by stíraly hůř než když jsem je koupil :-)

PourMi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.03.2012 23:06

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od PourMi »

To mi nerikej, ze ti je nekdo ukrad :D jak je toto mozne?
Jinak, kdyz tedy vymenim gumicky, vrati se mi to pak zpet do normalu? Nebo si to bude porad myslet, ze gumy jsou stare?

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od klasek »

Tam nejde o to jestli máš staré gumičky nebo nové. Je to naprogramované tak, aby se v určitých cyklech zastavovali ty sterače jednou dole, jednou výš, aby se neunavila gumička stěrače. To, jestli tam koupíš nový gumičky je úplně jedno.

PourMi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 12.03.2012 23:06

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od PourMi »

Ja si myslim, ze v tom bude neco jineho, zacalo to delat po vymene predniho skla.Do te doby jsem se s tim nikdy nesetkal, jak u meho golfu, tak u mamky u mamky OII.

Uživatelský avatar
tankista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 446
Registrován: 01.11.2010 18:42
Bydliště: Ostrava city

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od tankista »

to polohování tam opravdu je.jestli ti měnili sklo, tak je možné že nedali stěrače do spravné polohy.sundat ramínko a posunout ho o zoubek níž.
Touran 1,4 tsi 103kw 1t2
golf plus 1,6fsi

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od swenak »

Taky mi to tak přijde, že se to zajede níž a pak se to vrátí, protože to chtělo níž a nešlo. Sundal bych to z tisícihranu a o zub posunul.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
golfplus 75
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 28.06.2013 18:54
Bydliště: stredocech

Re: stěrač nezajede do koncové polohy

Příspěvek od golfplus 75 »

tak me sterace dneska pekne vypekly. vezmu za packu ze si setru sklo a sotva vyjely nahoru, to uz mi bylo divny a kdyz jely dolu nestacil jsem se divit . uprostred skla se krasne potkaly, pak mi sjel jen ten u ridice a u spolujezdce trcel uprostred skla. dal jsem je do servisni polohy, to slo. zkusil jsem se rozjet a sjel mi dolu jenom levy, pravy nic. po chvili se mi povedlo ze oba sjely dolu a mazal jsem do dilny. raminka sundat nesly, takze stahovak a sup s nima dolu. vyndal jsem pohony ,vyklepal , namazal a zase chodi. takhle zatuhly predni sterace jsem jeste nevidel. a to je pouzivam denne
GOLF PLUS 1.9 TDI r.v 2006 ( BLS )
DPF off, EGR off,CHIP - http://motorpower.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“