Rakev na střechu GV

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Rakev na střechu GV

Příspěvek od SakoVerife »

Jelikož se blíží čas dovolených, tak už by jsem si měl shánět info co a jak. Smečka se rozrůstá a vypadá to, že auto se zmenšuje.
Proto by jsem rád na dovolenou u móóře prodělal na střechu rakev. Mám 5ti dvéř.
Dají se někde šikovně pořídit držáky na rakev na střechu, na který je potom někdy přichytit třeba i kola?

Nemám vůbec představu co mě čeká. Prosím o případné linky, obrázky, cenové kalkulace atd.
Případně odkaz tady na forum jestli se to už probírá někde.

Díky za info

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Rakev na střechu GV

Příspěvek od skacel99 »

Pořiď si klasický střešní nosič na GV. Dělá to x výrobců + se prodává i originál. Ten mám (novej stojí nesmysl,asi 7000,-),koupil jsem ho použitej za 2000,- a je festovní. Sice parádně drží,asi bys za něj i zvihl auto,ale díky tvaru má poměrně velkej aerodinamickej odpor,takže dost hučí a bez rakve dělá +1 L na spotřebě,s rakví zhruba 0,5L.
Taky mi připadá zbytečně vysokej.

Na GIII jsem měl od Thulle a byl o poznání tenčí,nižší,ale taky masivní a hučel mnohem míň.
Přiděláš na to jak rakev,tak držák na kola.

Počítej ale s tím,že GV má místo na nosič poměrně dost vepředu. Pokud máš velkou rakev,bude ti trčet nad okno,což je dost nepraktický jak kvůli spotřebě,tak z hlediska nabírání víc vzduchu pod sebe.
Mám rakev ještě z GIII od hakru na max. délku lyží 170 cm. na GIII vycházela krásně mezi čelní okno a anténu na střeše. Na GV jsem musel převrtat díry,abych ji posunul víc dozadu,ale i tak to není ono. Tady hned v prvním příspěvku je fotka,jak to zhruba vypadá http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=281722

Třeba ti tohle info pomůže
Naposledy upravil(a) skacel99 dne 17.03.2015 16:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

Díky moc za info.
Zatím to dávám k ledu, věcí nacházím na dovolenou dovnitř a držák na kola budu eventuálně řešit asi přes půjčovnu.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“