záhada-klepání 5-pátých dveří

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
servis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.10.2017 18:52

záhada-klepání 5-pátých dveří

Příspěvek od servis »

Už jsem z toho zoufalý a budu vám vděčný za každou přínosnou radu. Jde o to, že po přejíždění po menších nerovnostech se ze zadních dveří ozývá nepravidelné lupání či jemné ťukání. Švagr, který je automechanik jezdil v kufru, poslouchal a nebyl schopen přesně diagnostikovat původ tohoto zvuku, že možná to pochází od pantu. Zajímavostí je to, že pokud vytáhnu obě plynové vzpěry (jedna nestačí), tak to nedělá. Pokud vytáhnu pouze jednu a je jedno či levou nebo pravou, tak to ťuká. Vyměnil jsem obě vzpěry za nové, ale nepomohlo to. Je sice pravdou, že jsem koupil levné polské, ale že by klepaly taky, považuji za velkou náhodu. Dále to neklepe pokud jedu s úplně otevřenými pátými dveřmi. Ale stačí je mít přivřené, bez zaklapnutí v zámku a zase to dělá. Takže na základě výše uvedeného, že ťukání musí souviset se zadními dveřmi.

Zkoušel jsem toto:

seřizovat a demontovat zámek pátých dveří-bez výsledku
seřizovat dorazy dveří+kontrola jejich uchycení-bez výsledku
kontrola uchycení plynových vzpěr +kontrola jejich dotažení-bez výsledku
povolení pantu pátých dveří-bez výsledku
promazání pantu a jejich dotažení, a to jak na karoserii, tak na pátých dveřích-bez výsledku, :negative:

opravdu už nevím, co dál, vše jsem měl i vyndané z kufru, všechny plasty na dveřích odstrojeny a nic. Jestli to opravdu lupe v pantech, tak co s tím? Ještě, že s tím jezdí manželka a nemusím to často poslouchat, jinak bych to pustil ze skály :D Ale i tak mě to vadí, auto má málo najeto a je jinak v perfektním stavu.

saman77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.10.2012 20:49

Re: záhada-klepání 5-pátých dveří

Příspěvek od saman77 »

Zdravím, řešili jsme přesně to, co popisujete. Vyzkoušeli vše, co Vy - bezvýsledně.
Teď se to podařilo odstranit posunutím pátých dveří na pantech o 1mm výš (při vyndaných vzpěrách samozřejmě), tak můžete vyzkoušet také...

servis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.10.2017 18:52

Re: záhada-klepání 5-pátých dveří

Příspěvek od servis »

Děkuji za tip, už jsem kvůli tomu vyměnil první levý pant, chvíli to bylo dobré, pak to začalo znovu, poté jsem vyměnil pravý pant, taky to chvíli vydrželo a dnes jsem zjistil, že to dělá i když méně znovu. Zřejmě to má tedy souvislost s uložením pátých dveří, jak popisujete. Zřejmě to chvíli vydrží, jak jsem měnil panty a pohnul s dveřmi a po nějaké době si to zase sedne a dělá to znovu. Ale zkusím je posunout o kus výš, ale moc vůle tam není, při výměně pravého pantu jsem se dveře snažil tlačit nahoru.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“