Denne svietenie - origo svetla

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od Benne »

theklf píše:Ale mas to asi original vo vybave, ze?
To mas ten co ma aj O II, kde na lavo je "A" auto, hm?

Popis fungovanie, pripadne cenove naklady, ak sa to da prerobit. Vo VW som predostrel tuto moznost vymeny za tento 4 polohovy spinac, ale vysmiali ma, ze to vychadza na 10 tisice SK a kablovanie... Nevril som moc tomu...
Akoze fakt nechapem, preco nam VW v tomto kladie pod nohy nezmyslene prekazky. Ine veci sa tu daju s otvorenymi ustami aktivovat atd, ale tupe svietenie , podla mna normalne a logicke nie.
ti hovorim, v predajniach a servisoch to je vacsinou dement nad dementa. S takym pristupom som sa nestretol nikde. To ked idem kupovat nejaky diel, a neviem cislo dielu, tak sa bojim, ze ten predavac sa postavi a normalne mi ojebe ten monitor o hlavu jak sa tvari. A zdravit ? Vobec nic... Predajcovia su super, ale tam to konci :evil:

EDIT nech to tu nezasieram este viac. Napr som chcel v zaruke, nech mi pozru stahovanie okna praveho, lebo niekedy, ked ho chcem vytiahnut hore,tak sa zastavi a stahuje sa dole no a v zime to je dost neprijemne :D A oni ze to je na strasne dlho, treba rozobrat komplet cele dvere, to je na par hodin... No a dnes pozeram na clube, a dvere na GV sa daju dat dole odtiahnutim asi 30 Torxov, ktore su neuveritelne lahko dostupne,takze si to radsej pozrem sam a uvidim co tam je...
Naposledy upravil(a) Benne dne 30.01.2009 21:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od dream7000 »

benne maš uplnu pravdu, dufam, že sem zavíta aj nejaký CHEF od VW a prečíta si tu názory na ľudí v origo servisoch.....neochota riadna a rada? na to môžeš zabudnúť, nedajbože chceš niečo prerobiť v aute...nejde to nedá sa nebude to fungovať..... :adr:

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od theklf »

Zial, nezavita a ani ho to moc nezaujima, ver mi...
Pristup a ustretovost k zakaznikovi maximalne iba pri podpise zmluvy... Klasicka vypocitavost.
Pridi na druhy den nieco reklamovat, uvidis...
Naposledy upravil(a) theklf dne 02.12.2009 09:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od alean »

theklf píše:Ale mas to asi original vo vybave, ze?
To mas ten co ma aj O II, kde na lavo je "A" auto, hm?
jj originál ,popis je tady(až dole) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=149&t=55305

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od theklf »

Takze mam aktivovane Denne Svietenie podla mojho gusta a som na cca 80% spokojny.

Aktivoval som si Comming Home na 10 sec., takze ako som spominal niekde vyssie, tak tato funkcia mi vypne komplet auto lights po 10 sec. /ja som naratal 8/ Mensiu hodnotu ako 10 sec mi system nezobral.
Takze uz nezanudnem si zapinat svetla, pri nastupeni do auta, ktore sice svietia uz pri otoceni klucika do 1 polohy a aj pri starte. Zial VW nedokaze sam od seba zadat adresu, bay sa to spustilo cele po nastartovani motora. Pri -7 a viac je to uz citit, ze sa batt trocha trapi, i ked naskoci.
Po vypnuti motora stale svietia vsetky svetla... Zhasnu az po uzamknuti a + 10 sec. delay.

mbartok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 21.11.2007 00:37

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od mbartok »

Tento obrazok som nasiel na US fore pre Golf V (Rabbit). Z toho co som cital to vyzera ze GTI a podla mna aj normalne Golfy maju u nich svetla v spodnej casti reflektoru vedla smeroviek, kde ma EU verzia Golfu len prazdne miesto (myslim ze niekde tu nafore som videl daky obrazok o tom ako niekto rozmyslal tam namontovat denne svietenie ale asi bezuspesne). Myslite ze je daka moznost tento reflektor dako zohnat a dorobit si to do auta? Pripada mi to totiz omnoho krajsie/lepsie riesenie ako dorabat niekde do narazniku led diody, alebo kupovat reflektor z takej tuzingovej firmy ktorej sa nejedna o to ako reflektor svieti ale ako vyzera...

Edit: BTW, po kliknuti na obrazok sa zobrazi vacsia animovana verzia kde typek z tej US stranky ukazuje ako jednotlive svetla svietia...
Přílohy
GTI_front-lights.gif

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od jozef.79 »

to čo mysliš sú pakovačky pri bixenonoch ako denné svietenie neviem či by ti to policajti brali aj ked to vyzera večer super, len cez den to asi nebude vidiet

Napr. Hella vyrába "tuningove" svetla ktoré maju už denné svetla zabudované ala audi a4

Na BSG jednotke som pred časom našiel pin, ktorý je označovaný ako denné svietenie, tak som to ešte neskúšal.. ale nevie niekto o tom viac?

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od erik_1 »

Bratia nechcem zakladat novu temu, len taka otazoccka na vas odbornikov...podla manualu dako neviem nakodovat comming home...mozno to moja verzia auta nepodporuje...tak sa chcem opytat ci sa to da priamo na VAGu aktivovat alebo to nepodporuju vsetky RJ v Golfoch V?? Da sa nejako zistit ktore RJ alebo komfortne jednotky podporuju totu fintu?

Dakujem
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od dream7000 »

ano dá musiš mať jednotku vo verzii HIGH

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od erik_1 »

Dobre beriem na vedomie :wink: a teraz dalsia otazka...o ktoru jednotku sa jedna?? Komfortna abo co to??? A druha otazka ako zistim aku jednotku mam teraz? Bo v knihe od auta je postup ako to aktivovat cez lukasy...prepni tam hento,toto a uz...ale ja to nikde na palubnom pocitaci nevidim. Takze bolo by mozne ze auto aj taku jednotku ma len to treba cez VAG aktivovat? Naco to potom pisu do knihy...cloveka len navnadia ze coto vsetko jeho auto ma...a potom to aj tak nehra...bo som si malo zaplatil (podla mna az privela) 8)

Dakujem
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od theklf »

Mne to ide aj na TRENDLINE uplne v pohode ako som uz vyssie pisal.

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1449
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od dream7000 »

trendline je vybava auta :arrow: ...ja som pisal o HIGH verzii jednotky centralnej elektriky /BSG/....a aku maš v aute zistiš napr. VAGom, alebo že sa kukneš nad pedale po odobratí spodneho krytu a prečitaš si jej číslo
Přílohy
BSG.JPG

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od erik_1 »

dobre,dobre...Dream dalsia otazka na teba...a kedbudem mat cislo...ake cislo znaci jednotku HIGH a ake cislo znaci LOW? :)

Dakujem
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od jozef.79 »

Dream uz to daval niekde supis jednotiek, neviem presne kde to je ale skus pohladat.. prvorade je zistit oznacenie.. potom uvidis, ale ak mas trendline tak mas medium a ak mas highline tam mas high, (high podporuje hmlovky a xenony napr. tak na zaklade toho to vies zistit)

Uživatelský avatar
erik_1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 14.10.2009 18:07
Bydliště: Košice , SR

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od erik_1 »

No zoznam som nenasiel,ale to nevadi...smarim sem potom cislo tej jednotky no a mi poviete co vsetko dokaze...ci za mna aj odsoferuje do roboty a nas5 :lol:
Volkswagen Golf V 1,6 75kW , r.v. 2005

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“