Denne svietenie - origo svetla

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od jozef.79 »

Ma niekto skusenosti s naprogramovanim riadiacej jednotky pre denne svietenie, pred casom som chcel si to aktivovat v servise, ale povedali mi ze po aktivovani tej funkcie nebudu podsvietené pristroje vnútri kabiny, co som predpokladal za normalne cez den... prekvapenim bolo ked mi povadali ze to podsvietenie nebude fungovat ani v noci.. co pokladam mierne povedane za hlupost..

Ma niekto s tym nejake skusenosti, (musim skusit este iny servis... )

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od -Jakub- »

ná levé poloze 0 ti budou svítit světla ihned po otočení klíčem ale bez ostvětlení přístrojů. Zbytek je jeko předtím tzn. střední bude ti svítit palubovka a parkovačky, pravá poloha parovačky+potkávací+palubovka

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od Benne »

-Jakub- píše:ná levé poloze 0 ti budou svítit světla ihned po otočení klíčem ale bez ostvětlení přístrojů. Zbytek je jeko předtím tzn. střední bude ti svítit palubovka a parkovačky, pravá poloha parovačky+potkávací+palubovka
tak tak, ja to tak mam tiez. niekedy to nasere ked sa hned zapnu svetla,ale je to dobra vec pre zabudlivcov :D
mna by aj zaujimalo,ci sa da nastavit svietenie smeroviek pocas jazdy ako to maju na origo xenonoch...

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od jozef.79 »

-Jakub- píše:ná levé poloze 0 ti budou svítit světla ihned po otočení klíčem ale bez ostvětlení přístrojů. Zbytek je jeko předtím tzn. střední bude ti svítit palubovka a parkovačky, pravá poloha parovačky+potkávací+palubovka
vdaka za info, uvazujem o tom, aj ked LED alaAUDI ky by boli lepsie, len sa trosku bojim reakcie policie.. kedze vyhlaska znie jasne... - stretavacie svetla...

Uživatelský avatar
equipe
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 07.12.2007 18:25

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od equipe »

nevím jak je to na slovensku, ale u nás se světlem pro denní svícení není problém, už je tam mám rok a půl, i technickou jsem prošel naprosto bez problémů.
jozef.79 píše:
-Jakub- píše:ná levé poloze 0 ti budou svítit světla ihned po otočení klíčem ale bez ostvětlení přístrojů. Zbytek je jeko předtím tzn. střední bude ti svítit palubovka a parkovačky, pravá poloha parovačky+potkávací+palubovka
vdaka za info, uvazujem o tom, aj ked LED alaAUDI ky by boli lepsie, len sa trosku bojim reakcie policie.. kedze vyhlaska znie jasne... - stretavacie svetla...

kesky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 10.08.2008 11:58

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od kesky »

V DE som pred tyzdnom kupil GV,ma uz zabudovane denne svetla,su presne tam,kde su hmlove svetla,mam to aj v technicaky a predvcerom ma zastavili polisi koli tomu,ze mam zapnute hmlovky....Debil,ani nevedel vycitat z technicaku,ze to nie su hmlovky,ale denne svetlo....dobre ze si nohy nepolamal ak ma videl z dialky.Bezal na druhu stranu cesty,aby nieco na mne zarobil....:)

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od jozef.79 »

iniciatívny blbec je horší ako....

No predpokladam že maš hella svetla, ako je to zapisané v techničaku? na konci?

Eśte mimochodom neviem ako by som vedel policajtom vysvetlit ze origo hmlovky sa dajú nastavit aj ako denné svietenie pomocou Vagu, s tým že si znížiš výkon svietenia..

Uživatelský avatar
TOWER
Závodník
Závodník
Příspěvky: 606
Registrován: 16.01.2008 18:13
Bydliště: L.Bohdaneč

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od TOWER »

kesky píše:V DE som pred tyzdnom kupil GV,ma uz zabudovane denne svetla,su presne tam,kde su hmlove svetla,mam to aj v technicaky a predvcerom ma zastavili polisi koli tomu,ze mam zapnute hmlovky....Debil,ani nevedel vycitat z technicaku,ze to nie su hmlovky,ale denne svetlo....dobre ze si nohy nepolamal ak ma videl z dialky.Bezal na druhu stranu cesty,aby nieco na mne zarobil....:)
hm,zajímavý,já mám denní světla origo na G4 v nárazníku a jen jsem s nimi vyjel tak ta samá zkušenost,hned mě stavěli a jak to že svítím jen mlhovkama(vůbec nechápali že mlhovky musí být zapojený spolu s potkávacími)
auto má sloužit člověku-já sloužím jemu
vw golf lll VR6

Uživatelský avatar
funu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 345
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střed

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od funu »

ZULAJDA píše:
kesky píše:V DE som pred tyzdnom kupil GV,ma uz zabudovane denne svetla,su presne tam,kde su hmlove svetla,mam to aj v technicaky a predvcerom ma zastavili polisi koli tomu,ze mam zapnute hmlovky....Debil,ani nevedel vycitat z technicaku,ze to nie su hmlovky,ale denne svetlo....dobre ze si nohy nepolamal ak ma videl z dialky.Bezal na druhu stranu cesty,aby nieco na mne zarobil....:)
hm,zajímavý,já mám denní světla origo na G4 v nárazníku a jen jsem s nimi vyjel tak ta samá zkušenost,hned mě stavěli a jak to že svítím jen mlhovkama(vůbec nechápali že mlhovky musí být zapojený spolu s potkávacími)
teda dost se divim že eště dneska se najde takovej policajt kerej o tom nic neví...nicméně denní světla místo mlhovek snad nesvítí s ničím ne...nebo aspon zákon to tak říká pokud se nepletu...tak nechápu jak mužou kvůli tomu stavět a držtkovat... :roll:

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od Oakley »

jozef.79 píše:Eśte mimochodom neviem ako by som vedel policajtom vysvetlit ze origo hmlovky sa dajú nastavit aj ako denné svietenie pomocou Vagu, s tým že si znížiš výkon svietenia..
Úplně jednoduše, podle vyhlášky jsou světla pro denní svícení taková světla, při kterých nesvítí žádná jiná. Kdežto u mlhovek ti svítí i potkávací, tak proto. Takže když ti blbci co jim svítí oboje by měli dostat flastra - asi se řídí heslem, čím víc světel, tím líp vidět.

Požadavky dle předpisu EHK/OSN č. 48 (základní) na denní svítilny:

počet - dvě na přídi vozidla
na šířku - max. 400 mm od bočního obrysu vozidla a nejméně 600 mm mezi
na výšku - od 250 mm do 1500 mm nad vozovkou
svítí samostatně bez obrysových světel
automaticky se zapínají s polohou "klíčku" pro běh motoru a zhasnou po vypnutí motoru,
povinně se automaticky vypínají při rozsvícení světlometů
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
chicken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 27.09.2007 22:33
Bydliště: Michlavce
Kontaktovat uživatele:

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od chicken »

neviete mi niekto poradit ci sa musi zapisovat denne svietenie audi led do TP? ak ano ako to mam urobit? treba na to nejaky certifikat? :?:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od Benne »

chicken píše:neviete mi niekto poradit ci sa musi zapisovat denne svietenie audi led do TP? ak ano ako to mam urobit? treba na to nejaky certifikat? :?:
niekde na fore som tu cital,ze si to dal robit jeden chlapik na Passata priamo vo VW a tam mu aj vybavili zapis do TP... v TP by to malo byt zapisane,ak nechces mat problemy s fizlami.

Uživatelský avatar
funu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 345
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střed

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od funu »

Benne píše:
chicken píše:neviete mi niekto poradit ci sa musi zapisovat denne svietenie audi led do TP? ak ano ako to mam urobit? treba na to nejaky certifikat? :?:
niekde na fore som tu cital,ze si to dal robit jeden chlapik na Passata priamo vo VW a tam mu aj vybavili zapis do TP... v TP by to malo byt zapisane,ak nechces mat problemy s fizlami.
proč by to tam mělo být napsané...?...jaký je důvod...?...

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od Benne »

funu píše:
Benne píše: niekde na fore som tu cital,ze si to dal robit jeden chlapik na Passata priamo vo VW a tam mu aj vybavili zapis do TP... v TP by to malo byt zapisane,ak nechces mat problemy s fizlami.
proč by to tam mělo být napsané...?...jaký je důvod...?...
ak dobre viem,tak vyhlaska alebo nieco podobne. mozno to v dokladoch byt nemusi,len som to cital,nikdy som to neriesil :)

Uživatelský avatar
funu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 345
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střed

Re: Denne svietenie - origo svetla

Příspěvek od funu »

Benne píše:
funu píše: proč by to tam mělo být napsané...?...jaký je důvod...?...
ak dobre viem,tak vyhlaska alebo nieco podobne. mozno to v dokladoch byt nemusi,len som to cital,nikdy som to neriesil :)
no rozhodně se necu hádat ale nejsem si vědom že by mi někdo nařizoval že si musim nechat zapsat denní svícení do TP...

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling + Tuning“