RNS510 a Seat Leon 1P

Reproduktory, radia, alarm, bezpečnostní folie..

Moderátoři: čapik, -Jakub-

CiLA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.10.2009 11:52
Bydliště: Slovensko, Košice
Kontaktovat uživatele:

RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od CiLA »

Chcem poprosit niekoho kto tomu rozumie trocha viac ako ja o pomoc. Vymenil som RNS315 (obsahuje BT a HF) za RNS510 (odkodovanu na pozeranie DVD za jazdy) zo SW 2720 (aspon tak je to tam napisane) vyrobenu 31.7.2010. Po nahodeni a zadani 4-miestneho kodu sa RNS-ka pekne rozbehla. Funkcie ako ukazovatel climatronicu na display, cuvacie a predne senzory, navigacia, radio, SHCD su 100% plne funkcne. Problem je len v tom ze na MFD sa mi nezobrazuju ziadne data z RNS. Na multifunkcnom volante mi ide iba ovladanie hlasitosti, prepinanie skladieb dopredu/dozadu nefunguje. Na RNS315 bolo vsetko plne funkcne. Kde mam zacat hladat problemy mam posledny model RNS verziu C 1TO 035 680 C. auto mam modeloveho roku MY 2011. Myslel som si ze ked zoberiem tento posledny model vyhnem sa komplikaciam ale asi som sa kopol. Je z tohto vychodisko? Druha vec ked sa totovyriesi bude treba dokupit model BT aby som mal vsetko funkcne. To uz je ale az cast 2. Najskor vyriesenie ukazovatelov na MFD ma velmi trapi. Tak som sa tesil :-(

Dakujem ...
Přílohy
DSC05045.JPG
DSC05048.JPG
nejde mi zobrazovanie aj tejto funcie na MFD ...
nejde mi zobrazovanie aj tejto funcie na MFD ...

Uživatelský avatar
maxipes6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 247
Registrován: 10.05.2009 07:54
Bydliště: Sobotište

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od maxipes6 »

Som trochu laik v tomto, ale nemala by sa RNS 510 nakodovat, aby dobre pracovala.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od dream7000 »

rns treba spravne nakodovat, odstranit chyby z jednotiek, a mala by po par hodinach nabehnuť, ak nie treba prehrať novší soft do navi, neboj sa všetko pôjde nestresuj, nezabudni navi RESET

CiLA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.10.2009 11:52
Bydliště: Slovensko, Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od CiLA »

to spravne nakodovat niekto ovlada ? Bol by som velmi stastny keby si mal pravdu, pravdupovediac veciam ktorym nerozumiem sa mi velmi tazko vyjadruje na druhu stranu obetujem auto uz viac ako je treba. To je bohuzial dan za "lasku" k autu !!! Uz aby to bolo za mnou a verim, ze nejaka dobra dusa sa nad mojimi problemami zlutuje a pomoze. Takto aspon nejaka taka nadej ze to pojde potesi ...
VDAKA !!!

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od dream7000 »

neni ziadny problem, dopln si profil odkial si a niekto sa najde v tvojom okoli co tomu rozumie, treba skontrolovat ci ma navi povoleny BAP protokol, spravne ju nakodovat, to same ostatne jednotky,ak su v nich nejake chyby, vymazat atd, ja som do 6 golfu otestoval soft 2660 takže ta 2720 by mala byt OK.....myslim si ze s tym softom co v nej mas by to malo ist OK, RNS 315 takisto ako rns 510 ma sadu BT inde nie v sebe, teda to si aspon myslim mala by byt pod sedackou spolujazdca, musis dokupit kablovacku, mikrofon, RJ BT a antenku na BT a zse namontovat a spravne nakodovať....a skus este toto na tu navi http://www.motor-talk.de/forum/aktion/A ... &ajax=true" onclick="window.open(this.href);return false;

CiLA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.10.2009 11:52
Bydliště: Slovensko, Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od CiLA »

RNS510 nema v sebe BT ani HF tak ako to ma nova RNS315 !!! Tymto prichadzam o docasnu moznost pouzivania BT vo svojom vozidle. nepredpokladal som ked som si auto objednaval a dodatkova vybava bola BT ze ho strcia do RNS315 !!! To si myslim do dnes mozno ani vela ludi netusi ze tak je. Dokupenim modulu predpokladam za sa to vyriesi. Vo svojom aute som mal vsetko predinstalovane vratane mikrofonu co mam predpokladam v stropnom svetle. Kupou C verzie som prave chcel predist tymto problemom ktore mi pri kupe neboli povedane ze MFD nebude funkcny !!! O BT som dopredu vedel a zmieril sa s tym. S tymto stavom ale nemozem a nebudem spokojny. keby to nemalo byt 100% funkcne potom sa radsej vratim k RNS315 !!! Tuto moznost si ale nechavam ako poslednu. Vdaka za pomoc a stale hladam naslovo vzateho odbornika o pomoc ...

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od dream7000 »

kontaktuj klubaka jozef79, pozri pod spolujazdcovu sedacku ten BT modul byva tam, v RNS 510 to pojde spokojne, nestresuj, kablovacku mas , mikrofon takisto a modul BT ak ti to fungovalo taktiež

CiLA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.10.2009 11:52
Bydliště: Slovensko, Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od CiLA »

Ako som pisal BT pod sedackou 100% nemam je ako som pisal zabudovany uz v RNS315 ktoru som kupoval ako priplatkovu :-(
Z modulom si problem nerobim ten MFD ma stresuje viacej ale aj tak ti patri moja srdecna vdaka ze si mi vlial trocha nadeje, Skusenosti a roky ma ale predurcuju byt spokojny az ked to uvidim na vlastne oci ze to funguje. Drz sa a este raz vdaka !!!
LACi

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od dream7000 »

neboj sa rns 510 rozbehnes, kukol som na tu 315, vyzera to ze ma naozaj BT modul uz v sebe, napis jozefovi on ti to kodovanie urobi, ale skus tu navi resetnut

CiLA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.10.2009 11:52
Bydliště: Slovensko, Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od CiLA »

a ako sa to prevedie ? skusal som zatlacit setup na viac ako 30 sekund ale nic nepomohlo. Diky ...

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od dream7000 »

naraz stlac horne tlacitka http://www.motor-talk.de/forum/aktion/A ... &ajax=true" onclick="window.open(this.href);return false;

CiLA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.10.2009 11:52
Bydliště: Slovensko, Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od CiLA »

v mojom pripade som to resetol Eject, hviezdicka, setup bohuzial dodnes som este nerozbehol RNS-ku aby slapal MFD a cast volantu. Kodovanie co sme tam dali nateraz nepomohlo. Dnes som dostal nove pokyny s novym kodovanim ale ja uz tomu prestavam verit ... skor ako v sobotu alebo nedelu to nebude. Ak niekoho napadne co dalej budem rad. Este jedna vec cislo dielne kod RNS-ky boli same nuly. Opisali sme tam cislo z RNS315 a nie je ani jedna chybova hlaska bohuzial funkcie nebavia ...

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od dream7000 »

v niektorych pripadoch pomoze zmenit cislo dielne....daj vypis z VAGu ak ho mas komplet, ja som ti pisal ze stlac sipky vlavo,vpravo + i naraz

CiLA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.10.2009 11:52
Bydliště: Slovensko, Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od CiLA »

na mojej RNS nemam (i) ale hviezdicku a ako som pisal tvoja kombinacia mi nepomohla zresetovat RNS-ko ta druha Eject, hviezdicka, setup pri sucasnom stlaceni ano ale ani toto nepomohlo. Pamatam si ze pri "programovani" kde bolo aj cislo dielne tam boli tri obdlzniky kde boli vsade nuly. Do jedneho sme opisali cislo RNS315 ked si dobre pamatam tak to bol prvy obdlznik dole ostatne dve ostaly nuly. Kazda aj sebemensia pomoc vytana ale informacia ze zmenit cislo dielne je dobra ale ake tam nahodit cisla je uz asi ina kava ...

Uživatelský avatar
dream7000
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1447
Registrován: 16.01.2008 18:29
Bydliště: Námestovo, Orava

Re: RNS510 a Seat Leon 1P

Příspěvek od dream7000 »

cisla tam daj hocijake zmen len nulu na jednotku trebars, ten vypis z VAGu sem urcite daj, inak len tapame, mozno pomoze prehrat soft v navi, neviem kto ti to koduje, daj screen poloziek co mas na displayi v aute, alebo tan skus dat rovno iny soft, ja mam odskusany 2660 ten ide spolahlivo
tu mas este nieco ku kodovaniu navi, urobte to podla tohto

Byte 00 Radio Configuration I
Bit 1 External CD Changer Connection active
Bit 3 Parking Aid Monitoring inactive (Standard)

Byte 01 Sound System Correction
00 Sound System not installed
01 Volkswagen Sound System
02 Skoda Sound System
05 Dynaudio Sound System

Byte 02 Speaker Channels
00 Sound System (active Speakers)
02 2 Speaker Channels (Front only)
04 4 Speaker Channels (Front and Rear)

Byte 03 Radio Configuration II
Bit 1 Microphone Diagnostics active (Japan/China only)

Byte 04 Treble Speaker Monitoring
01 Monitoring inactive
02 Front Monitoring active / Rear Monitoring inactive
04 Front and Rear Monitoring active

Byte 05 Vehicle Specific Frequency Response
00 Volkswagen/Skoda (all)
01 Seat Altea (5P)
02 Seat Leon (1P)
03 Seat Toledo (5P)
04 Seat Altea XL (5P)

Byte 06 Radio Configuration III
00 Standard/Not Relevant

Byte 07 Navigation System Configuration I
Bit 0 Multifunction Steering Wheel installed
Bit 1 Voice Control inactive (NOT Japan/China)
Bit 2 Speed Threshold for Destination Input active
Bit 3 Speed Threshold for Speech Destination Input active
Bit 4+5 Display Variant

Byte 08 Navigation System Configuration II
00 Standard/Not Relevant

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení + hudba“