automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Reproduktory, radia, alarm, bezpečnostní folie..

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Luss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2012 10:21

automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od Luss »

ahoj, prosim o radu. Golf V, ma to automaticke zamykani, kdyz zapomenu a odejdu od auta, po nejakem case (cca3min? nevim...) se auto samo zamkne. Mam odzkouseno, zamykal se mi i pri skrabani oken v zime. Nedavno jsem si nahodou vsimla, ze se nezamyka a to ani po X desitkach minut (na chalupe v garazi stalo celou noc a rano stale odemceno). Je mozne, ze mi to vypnul nejak treba servisak? kdyz to mel na nejakou udrzbu nedavno, se mu to porad nezamykalo? da se to zase nejak aktivovat? nebo se to neda vypinat a zapinat, ta funkce, a tim padem je to nejaka zavada... (?)
diky za radu Luss

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od yessmen »

Auto se samo zamkne do minuty pouze když se odemkne dálkou a neotevřou se dveře.... tzn patrně ZÁVADA, mikrospínače/zámky blbnou. (nebo už to někdo právě opravil)
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Luss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2012 10:21

Re: automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od Luss »

aha, ok diky. ja mam prave zafixovano, ze se to zaviralo samo i kdyz jsem pred tim otvirala dvere. proste prijdu, vyndam treba prazdnou petku z auta, zavru dvere, nezamykam, jdu do kontejneru, vartim se a auto zamceny... a ted nic :)

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od laco laslo »

Taky to mám jak píše yessmen-pokud dveře po odemčení dálkovým ovladačem do určité doby neotevřu, opět se zamknou, ale jakmile je otevřu, tak už se auto samo od sebe nezamkne. Ale možná jde toto diagnostikou nakódovat, musí poradit zkušenější.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od swenak »

Taky se mi to nezdá, je to i nebezpečné, bay se zamklo s klíčkami na sedačce a co pak? Sice bys měla tu petku a měla bys co pít, ale ...:-) U novějších vozů je snad KESY, nebo jak se to jmenuje, o tom jsem taky uvažoval, bezdrátové startování a odemykání a snad i zamykaní.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od majrek001 »

Luss: tak ti nefungují správně zámky.. rozsvítí ti ty dveře vnitřní osvětlení nebo pokud to jsou řidičovi tak signalizuje ti rozsvícená světla.. tato funkce je u origo DO u od golfa IV, že pokud se auto omylem odemkne (třeba stisknutím ovladače v kapsy) a neotevřou se dveře tak se zase do půl minuty zamkne.. ale pokud blbne zámek tak i po otevření dveří se auto samo zamkne

jinak jsou i řešení bezdotykového ovládání jak píše swenak http://www.youtube.com/watch?v=HE57Fx-lkPI" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od swenak »

jj, tady jsme to dokonce řešili :-) http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=152&t=253240" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Luss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2012 10:21

Re: automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od Luss »

díky za odpovědi. tím pádem jsem normální stav považovala za závadu :) protože mě se to fakt zamykalo i při tom, když jsem před tím otevřela dveře. díky tomu jsem si i zvykla nikdy si nepokládat klíče někde do auta...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: automatické zamykání - když nezamknu při odchodu

Příspěvek od majrek001 »

nech opravit zámek nebo ho vyměň a máš klid
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení + hudba“