Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Reproduktory, radia, alarm, bezpečnostní folie..

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od swenak »

Zakládám toto téma, které by se mělo týkat pouze uvedeného rádia. Sice jsme to řešili i v jiném tématu, ale to bylo obecné téma.

Toto rádio jde levně pořídit jak z Aliexpressu, nebo i v ČR od prodejců. Dle mého výhoda je, že vypadá pořád jako rádio a ne jako navigace (narozdíl od RCD510) a má integrované USB, SD a Bluetooth. Snad tedy bude menší zájem o odcizení.

Jeho cena je velice vstřícná, ač nebude dodán nový kus, ale dle všeho nějak "vadný". Např. http://www.aliexpress.com/item/VW-Volks ... 40478.html jde i s poštovným pořídit za cca USD80 včetně redukce a kablíku pro připojení rádia na klimatizaci pro starší modely (jinak nebude fungovat podsvícení a bluetooth). Pozor na DHL, pokud budete využívat tuto společnost a nejste z blízká jejich celních skladů, počítejte s damšími 490,-Kč za "půjčku" a pak samozřejmě DPH (clo nebude). Takže kromě ceny prodejce to bude dalších cca 900,-Kč navíc.

Je několik verzí, takže pozor, ne každá má Bluetooth a tedy ne každá podporuje telefonování. Snad ani nemá každá USB, ale to si nejsem jist.

Dával jsem to před pár dny do MKV 2008 a problém nastal, že nefunguje ovládání volume a mute z multifunkčnho volantu. Nefunguje ani přepínání tracků, ale toto ani fungovat nemá. Další problém je, že díky jiné sběrnici nejde ani přes VCDS do nastavení rádia vstoupit (hlásí, že není dostupné). Dále mi nefunguje ani externí OEM zesilovač, ten je teď taky nedostupný.

Dále, má vstup pouze pro jednu anténu, což mně nevadí, mám myslím jenom jednu, takže jsem zapojil pouze jeden kabel ze 2, který tam seděl, příjem je, alespoň v Praze, dostatečný.

Taky u rádia je nepříjemné, že po uložení stanice do předvoleb není vidět jméno stanice, pouze frekvenci. Když ale rádio hraje, je název vidět (pokud je k dispozici).

Jazyk je pouze anglicky / čínsky.

Taky jsem si všimnul, že ne vždy mám možnost nastavit poměr předních a zadních repráků. Toto ověřím, možná je to tím, když vypnu přítomnost analog rádia (aby to neházelo chybu).

Telefonování zdá se funguje, ač jsem zatím měl jeden hovor a protistrana vypadávála, ale to nemusí být rádiem.

Přehrávání hudby a navigace do reproduktorů funguje. Po otočení klíčkem se rádio zapne, začne hrát SD a když se spojí s telefonem (pár vteřin), pustí mi hudbu z něj (pokud to byl poslední stav po vypnutí - hmm, tak ne, toto asi nefunguje, nebo to má jiná pravidla) a rovnou pustí play (používám iPhone). Ovládání track vpřed/vzad přes rádio taky funguje. Hlasitost se ovládá na rádiu, tedy to, jak si nastavíte telefon je napevno.

Rychlost načítání SD zatím neumím ohodnotit, předtím jsem používal MDI od VW a to bylo vždy po vložení USB OK, ale pak se to po čase "seklo" a plný adresář načítalo třeba 5 minut. Uvidíme, jak to bude zde.

To je zatím vše, pokud ho již někdo má, dejte vědět :-)
Přílohy
2015-10-28 08.51.27.jpg
2015-10-28 08.54.04.jpg
2015-10-28 09.01.48.jpg
2015-10-28 10.07.59.jpg
2015-10-28 10.08.33.jpg
Naposledy upravil(a) swenak dne 30.10.2015 06:35, celkem upraveno 3 x.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od swenak »

Zde ještě pár foto dodávky a návod na zapojení. Je to jednoduché.
Přílohy
radio_RCD320.png
2015-10-26 19.07.29.jpg
2015-10-26 19.07.12.jpg
2015-10-26 19.08.17.jpg
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od swenak »

Tak doplním pár věci, kdyby náhodou někdo... :-)

Zjistil jsem, že mi nevyhovuje, pokud muziku pouštím z telefonu a zároveň naviguju, protože telefon vždy při tom, jak navigace kecá, ztiší hudbu. Toto nejde ovlivnit a je to telefonem. Takže jsem si myslel, že provoz bude v režimu, kdy z SD karty půjde hudba a telefon bude pouze hlásit pokyny a budu přes něj telefonovat. Ale ejhle, to zase rádio zjitiší hudbu samo. Dále, každý hlasový pokyn se chová jako by rádio přijímalo příchozí hovor z mého čísla (možná specifiku iPhonu, nevím). Takže když má být zvuk přehrán z telefonu, vidím na displayi své číslo a normálně začně běžet čas hovoru. Po ukončení pokynu chvilku hovor běží a pak se ukončí. Toto vše je docela pakárna. Režim, kdy bych měl zvuky v telefonu a rádio bylo jenom pro hovory (což jsem nepotřeboval, moc v autě nevolám) je taky díky iPhonu ne moc použitelný.

Dále kvalita auda proti tomu, co dává externí 10ti kanálový zesilovač je prostě naprd, toto není chyba rádia, ale vlastnost, stejně nekvalitně hraje i RCD310/RCD510. Zesilovač prostě chci.

Rychlost načítání z SD je v pohodě, jenom mi přijde trošku větší pauza mezi přehráváním souborů, ale to vadí jenom, když jdou skladby za sebou a navazují a asi to dělá i MDI.

Taky mi přijde, že po zapnutí rádia někdy lupne v repro, opět, toto asi dělá i RCD310/510, když je napřímo a ne přes zesilovač, stejně tak větší sum v tichu.

Závěr je, že mi toto rádio nic nepřineslo a odneslo mraky vlastností, co jsem měl se starším modelem. Takže jsem se nasral, rodělal RCD310 a to MDI, co jsem měl předtím externě, jsem do něj narval, ať to je komptaktní a neřeším uchycování na paluboce a vrátím to zpátky. Přemýšlel jsem, že bych pořídl RCD510, nebo RNS510, nebo RNS315, ale to by mi taky nic nepřineslo a byů bych pořád nervní, protože už mně 2x kvůli těmto velkým obrazovkám vykradli.

Pokud někdo chce, je na prodej :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od tornado1 »

zkoušel jsi radio připojit na can infotainment?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od swenak »

Jenom to, co je v návodu, jinou možnost jsem nenašel.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od kubisz »

ahoj, taky neco pridam... radio jsem urcite neporizoval, jako nahradu RNS, RCD apod, pac k tomu podle me ani neslouzi... ale slo mi o radio, ktery tak nejak zapadne do auta, neni nutny na nej porizovat reduckni ramecek, umi na druhou stranu jednoduse USB a BT, ktery proste zadny z koncern radii neumi (za ty penize)... ovladani na volantu jsem mel uvedeny, ze by mela jit hlasitost a preskakovani skladeb / radiostanic (MF v aute ale nemam, takze nevim)... pri prehravani z BT (android) jsem si podobne vlastnosti nevsiml a na display se ukazuje to, co se prave prehrava (musi to ale asi podporovat aplikace), takze YT, Hudba (sony) ukazuji bez problemu nazev skladby a pres INFO se da proklikat na dalsi udaje... u navigovani se hlasovy prikaz neprehraje, pokud nemam zapnuto na BT (waze umi i vynucene do repraku telefonu)... pokud mam na BT, tak proste radio hraje to, co za zvuky vydava telefen... balance i fader se da ovladat bez problemu (zakladni audio v aute)

u radia je podle me horsi prijem signalu... nefunguje automaticke preladovani stanic... nefunguje TP... radio se uz cca 2× (odhadem za pul roku) seklo a hralo jen radio, ale mozna to bylo zpusobene spatnym napojenim na CANbus (od prepinovani uz nic)... po zapnuti svetel se ztlumi az moc podsvetleni displaye a obcas je na nej blbe videt... jak uz bylo zmineno, CANbus komunikace je uplne zakladni na zapnuti radia a BT a neumi ani zobrazovat na MAXIDOTu...

na potreby deti :-) a jinych cestujicich staci za ty prachy paradne
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od swenak »

Tak některé ty věci, co jsem popisoval, můžou být spojeny s iPhonem a samozřejmě s možností aplikací v něm. Co se týce zobrazovani hudby, to funguje i přes iPhone, problém byl hlavně se zobrazováním komandů v navigaci, kdy se na displaye zobrazil příchozí hovor, ale jak píšu, to může být iPhonem. Ovládání hlasitosti psali i u mně, ale nefunguje a na netu psali i další, že někomu ano, někomu ne.

Celkově ano, rádio je dobré, vypadá dobře, nebude lákat zloděje, ale pokud má někdo OEM zesilovač a chce používat i multifunkci (např. myslím není jiná možnost, jak udělat mute/pause), tak to asi není vhodná náhrada.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od kubisz »

jojo, to je jasny, neni to nahrada pokrocilych funkci radia pro VW, ale jako bezne radio, BT a USB prehravac je to v pohode a neni nutne porizovat ruzne redukce ramecku a uchyceni... pravda je, ze jsem vlastne nikdy nevyzkousel, jestli toho bezne radio s redukcemi za stejnou cenu neumi vlastne vic, pac sem shanel vzdy jen radio, kde proste vymenim kus za kus... stejne tak nejsem schopny posoudit audio kvalitu prehravani, proste to hraje a kdyz clovek chce, hraje to hlasite a nechrci... to s navigovanim jeste vyzkousim...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od swenak »

No, já mám RCD310 + MDI. Hraje to přes OEM zesilovač úplně jinak, protože využije všechyn repro a je to prostě jinde. Multufunkce taky funguje. Ale nemá to BT. MP3 mám na USB disku.

Jinak, jak jsem psal, že mi nefunguje rear/front, pak se to najednou z ničeho nic rozjelo :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od kubisz »

RCD 310 jsem chtel taky, ale kdyz jsem zjistil, ze by k tomu musela byt nova GW a BT jednotka, tak jsem si to zase hodne rychle rozmyslel :-) jinak tohle radio je samozrejme jinde...co vim, tak umi i zobrazeni klimatronicu a OPS a o tom se RCNku muze tak leda zdat... puvodne sme meli RNS300, ale tam neslo pridelat USB rozhrani :-(
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od kubisz »

ahoj, nasel sem nejaky novy typ pravdepodobne RCN radia...mel by umet to same, co RCN 210, ale navic je to dotykovka a umi MIRRORLINK! nemate nekdo sim vetsi info? diky

edit: tak este odkaz na ALIEX: http://www.aliexpress.com/item/VW-Origi ... 68956.html

Obrázek
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Uživatelský avatar
rsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.10.2016 19:07
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od rsk »

kubisz: Trošku jsem zapátral a jde opravdu o OEM VW rádio RCD 330G od výrobce Harman, které se vyrábějí v Maďarsku.
https://www.youtube.com/watch?v=ccssO0-8_AY" onclick="window.open(this.href);return false;

Tato rádia se dávají např. do VW Ameo (indické verze VW Polo sedan) nebo Vento (Golf sedan), to na odkazu bude pravděpodobně od čínského výrobce (stejně jako u RCD 510 kde jsou taky evropské a čínské verze). Grafické rozhraní vypadá stejně jako Composition Media v nových Polech a Golfech, jen vypadá, že je ochuzeno o některé pokročilejší funkce.
Na Aliexpressu je ještě verze bez CD mechaniky, která má větší display a vypadá taky zajímavě - cena okolo $100 i s poštovným. Obě mají pěkný dotykový display, podporu bluetooth, OPS... Otázka je, jak moc budou zajímavé pro zloděje.
Naposledy upravil(a) rsk dne 14.02.2017 12:15, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VI 1.4 TSI CAXA 2011

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od kubisz »

diky, zajimala by me prakticka zkusenost s tim MIRRORLINKem a jestli to ma uz standardni QUADLOCK, nebo se to stale pripojuje pres redukci na ISO...zkusim pohledat
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Luke....
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.12.2008 18:08
Bydliště: Třebíč

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od Luke.... »

Ahoj,

tak jsem taky náhodou narazil na toto rádio
https://elektro.bazos.cz/inzerat/693084 ... dio-VW.php" onclick="window.open(this.href);return false;
otázka je, jestli bude taky třeba vyměnit gateway, jestli bude fungovat ovládání na volantu atd... Má někdo zkušenosti???

Díky za info.
VW Passat B4 1,9TDi 66kW, Mazda 6 2.0 TDCi 100kW, VW Passat 3C 2.0TDi 103kW DSG

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s rádiem RCD320 / RCN210

Příspěvek od kubisz »

no rek bych, ze to je presne to zminovane vyse... za zkusenosti bych byl taky rad... jinak MF volant by to umet melo, podle nekterych to umi i OPS a klimu... GW nevim, ale je to radio pro china auta, tak je mozny, ze tam jeste davaji starsi GW... na RCN210 nebylo nutne GW menit, ale ta se pripojovala pres ISO

edit:
Get the Flash Player to see this player.
co je asi spatny je nemoznost prehravani radia pri aktivovanem MIRRORLINKu, cili pak musi jit veskery zvuk z mobilu... stejne tak se neda predpokladat funkcnost MFD, ci prepinani skladeb na MF volantu pri aktivovanem MIRRORLINKu... holt neco za neco
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení + hudba“