Muzika v Golf V

Reproduktory, radia, alarm, bezpečnostní folie..

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Muzika v Golf V

Příspěvek od concorde »

Nevím, jestli ve starých diskuskách bylo něco o muzice, tak se když tak nezlobte.

nicméně....

origoš sestava hraje dobře, nicméně není moc výkonná (mám 6 vpředu, 4 repro vzadu a normální rádio)

a tedy - ptám se :-) pomohou lepší repro ? nebo je prostě slabé rádio - při vyšší hlasitosti to tak trochu chrčí.... určitě to znáte.

Někdo psal, že nasadil subwoffer - kam's ho dal ? a je složité ho připojit ?

P.S taky Vám chybí tlačítko na okamžité ztišení - třeba když někdo volá.... (nebo jsem trouba, který ho nenašel 8O )

Uživatelský avatar
Reefy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika v Golf V

Příspěvek od Reefy »

concorde píše:Nevím, jestli ve starých diskuskách bylo něco o muzice, tak se když tak nezlobte.

nicméně....

origoš sestava hraje dobře, nicméně není moc výkonná (mám 6 vpředu, 4 repro vzadu a normální rádio)

a tedy - ptám se :-) pomohou lepší repro ? nebo je prostě slabé rádio - při vyšší hlasitosti to tak trochu chrčí.... určitě to znáte.

Někdo psal, že nasadil subwoffer - kam's ho dal ? a je složité ho připojit ?

P.S taky Vám chybí tlačítko na okamžité ztišení - třeba když někdo volá.... (nebo jsem trouba, který ho nenašel 8O )
Me pripada, ze repro ma dobry potencial. Zvlaste zadni repro zvlada slusny basy. Koukal sem se na parametry radia a ma jen 4x20W, takze nikoliv idealni, ale dostacujici reseni je podle me koupit jinou jednotku, nejlepe s mos-fetem. V kazdem aute z VW group se zvuk po vymene vyrazne zlepsil. Uvazuju o tom take... Jen se mi dost nelibi 1dinovy ramecek, pod radiem pak civi hnusna odkladaci prihradka, nic vkusnyho :)

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

no právě, tak leda dát do toho 2dinu nějaké solidní LCD a do přihrádky, nebo do odkládacího prostoru pod sedačku DVD přehrávač :twisted:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

Ja som daval subwoofer do auti,ale predtym som menil radio. POtrebujes k tomu redukciu,lebo ako urcite sam vies, orig. radio ma ine rozmery. tuto redukciu a redukciu na kable kupis vo VW (asi 2000 sk) a potom ti to aj musia vymenit,lebo treba rozobrat pol pristrojovky. Ked vymenis radio,a chces dat subwoofer,tak to je tiez vcelku zlozite. POdla toho aky mas sub,podla toho potrebujes (nepotrebujes) zosilova. V kazdom pripade potrebujes kvalitne kable. Montaz je vcelku zlozita,pretoze napr. jeden z kablov musi ist z kufra az pri baterku,jeden k radiu,potom este uzemnovac,ale to ti poradi autoelektrikar najlepsie ... A dal som dozadu este 2 , 3-pasmove ovaly a teraz to hra dost solidne :D Ale nestihaju predne repro,takze budem menit asi aj to,ale s tym este skusenost nemam,tam mozno staci cisto menit repro bez vymeny kablov,ale niesom si isty ... Tak drzim palce ...

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

Jéžiš marjá, to je složité jako blázen.... :roll:
Zlatý Golfík 2, tam jsem montoval rádio , repro, kabely... jak se mi zachtělo.... I ve Feldě mojí bábovky je to celkem pohoda..

Hele Benne, pošli prosím foto jak vypadá neorigoš rádio v té palubce - jestli to je esteticky přijatelné :wink:

Jinak prvních pár týdnů s loketní opěrkou je báječných - jak jsem mohl žít bez ní....

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

concorde foto nemam,lebo to sem neviem davat,ale vyzera to asi tak,ze namiiesto radia mas normalne radio a nad nim alebo pod nim mas ulozny priestor. Najdes tro v googli. napis si v googli golf V a najdes tam obrazok ... neda sa sem vlozit odka bohuzial ... daj icq a poslem ti to...

Uživatelský avatar
Scatman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Scatman »

Taky jsem přemýšlel co s muzikou v G5. Mám sice 6+4 repra, ale ten 4x20W výkon origo rádia nic moc. Jinak se mi rádio líbí, nechce se mi ho nahrazovat jiným. Někde jsem v něajkých prospektech koukal na RMS použitých reproduktorů v autě a měly by zvládat 60W na kanál.

Pak by možná jen stačilo sehnat klasickej zesík 4x50-75W, šoupnout ho někam za rádio do palubky, zapojit ho na výstupy repráků z rádia (některé zesíky to umějí), spínat ho signálem z rádia a hotovo. Za málo peněz vyšší výkon. Ale bacha na zničení repráků.

Maximálně si vytáhnout dozadu signál pro subwoofer. Ale to je o natažení dalších kabelů, použítí i nějakého toho kapacitoru...

S tím slabším zesíkem by se za pár korun dala "muzika" malinko vylepšit, bez extra výměny repráků, kabeláže...

Jestli ale někdo chce opravdu muziku hodně zlepšit, je to o kompletní předlávce, včetně kontroly a dotlumení celého auta.

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Scatman píše:Taky jsem přemýšlel co s muzikou v G5. Mám sice 6+4 repra, ale ten 4x20W výkon origo rádia nic moc. Jinak se mi rádio líbí, nechce se mi ho nahrazovat jiným. Někde jsem v něajkých prospektech koukal na RMS použitých reproduktorů v autě a měly by zvládat 60W na kanál.

Pak by možná jen stačilo sehnat klasickej zesík 4x50-75W, šoupnout ho někam za rádio do palubky, zapojit ho na výstupy repráků z rádia (některé zesíky to umějí), spínat ho signálem z rádia a hotovo. Za málo peněz vyšší výkon. Ale bacha na zničení repráků.

Maximálně si vytáhnout dozadu signál pro subwoofer. Ale to je o natažení dalších kabelů, použítí i nějakého toho kapacitoru...

S tím slabším zesíkem by se za pár korun dala "muzika" malinko vylepšit, bez extra výměny repráků, kabeláže...

Jestli ale někdo chce opravdu muziku hodně zlepšit, je to o kompletní předlávce, včetně kontroly a dotlumení celého auta.
Jenze ty repro jsou 60W max, takze na zesilovac na ne zapomen...
Born to grow.

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

no koukám, že to fakt není jen tak - udělat to více hi-fi.
Co mě ještě štve je, že to origoš rádio neumí mp3. A počítám, že to bych mohl snadno obejít tím, že koupím měnič, který mp3 umí a bude vyhráno - tedy doufám, že to pak bude komunikovat s rádiem - máte někdo zkušenosti ? Už vidím ty obličeje v servisu, až to budu chtít... :lol:

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

No počítej za měnič tak 8tisic + kabel na ovládání dalších 1200 to se ti vyplatí koupit jiné rádio ne

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

A hlavně k tomu rádiu jdou jenom nějaké mněniče :wink:

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kaja-IV »

No já mám pocit, že k tomu rádiu jde akorát origo VW měnič, ale možná se pletu. Každopádně, pokud ti jde o zvuk, nebo o výkon jak píšeš tak zapomen na originál sestavu. Ale to je už pak jen o penězích...rádio, jiný repra, zesilovač, kabeláž, popřípadě další zesík a basák.

Ale na začátek bych se zbavil rádia a koupil něco kvalitnějšího na mp3 (Pio, Alpine, Clarion...)

Uživatelský avatar
Scatman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Scatman »

Kaja-IV píše:Ale na začátek bych se zbavil rádia a koupil něco kvalitnějšího na mp3 (Pio, Alpine, Clarion...)
No, proč ne, klidně, ale najdi mi slušné rádio od jiného výrobce, které by bylo 2-DIN (stejně velké jako origo) a bez nějakých mezi-redukcí přesně páslo do G5, s velkým barevným displejem, s možností řízení intenzity svitu dle nastavení osvětlení palubky, s řízením hlasitosti pomocí tachometrického signálu (GALA), a které by navíc přehrávalo MP3 s VBR a zobrazovalo i ID3 tagy na všech možných médiích , které by mělo alespoň 4x50W, bylo kompletně osazené všemi možnými výstupy pro připojení alespoň 5-kanálového zesilovače... a stálo do 15 litrů.

Ale klidně sem hoď nějaký link, možná jen blbě hledám...

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

Scatman píše:
Kaja-IV píše:Ale na začátek bych se zbavil rádia a koupil něco kvalitnějšího na mp3 (Pio, Alpine, Clarion...)
No, proč ne, klidně, ale najdi mi slušné rádio od jiného výrobce, které by bylo 2-DIN (stejně velké jako origo) a bez nějakých mezi-redukcí přesně páslo do G5, s velkým barevným displejem, s možností řízení intenzity svitu dle nastavení osvětlení palubky, s řízením hlasitosti pomocí tachometrického signálu (GALA), a které by navíc přehrávalo MP3 s VBR a zobrazovalo i ID3 tagy na všech možných médiích , které by mělo alespoň 4x50W, bylo kompletně osazené všemi možnými výstupy pro připojení alespoň 5-kanálového zesilovače... a stálo do 15 litrů.

Ale klidně sem hoď nějaký link, možná jen blbě hledám...
neviem ci take uz vyrabaju ... ten rozmer je typicky myslim iba pre VW, ISO rozmer tam pojde iba s redukciou... A je pravda,ze mne ta redukcia vrzga trochu,takze to musim nejako utesnit. Neviete cim ?

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Scatman píše:
Kaja-IV píše:Ale na začátek bych se zbavil rádia a koupil něco kvalitnějšího na mp3 (Pio, Alpine, Clarion...)
No, proč ne, klidně, ale najdi mi slušné rádio od jiného výrobce, které by bylo 2-DIN (stejně velké jako origo) a bez nějakých mezi-redukcí přesně páslo do G5, s velkým barevným displejem, s možností řízení intenzity svitu dle nastavení osvětlení palubky, s řízením hlasitosti pomocí tachometrického signálu (GALA), a které by navíc přehrávalo MP3 s VBR a zobrazovalo i ID3 tagy na všech možných médiích , které by mělo alespoň 4x50W, bylo kompletně osazené všemi možnými výstupy pro připojení alespoň 5-kanálového zesilovače... a stálo do 15 litrů.

Ale klidně sem hoď nějaký link, možná jen blbě hledám...
Vsechno jde splnit, ale zapomen tady na cenu do 15 litru, to bys chtel trochu moc :) Podivej se, kolik stoji to co tam ted mas a dojde ti, ze pokud chces vsechny tyhle veci, co tam ted mas, nejde to :) Bez meziredukci je taky utopie - myslis, ze nekdo bude vyrabet model jen pro G5? To by se mu asi tak vyplatilo....
Born to grow.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení + hudba“