Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Glen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2010 10:43

Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od Glen »

Zdravim všechny :) Vim, že je to asi trochu zbytečný sem dávat, ale tak přece to zkusí :) Chystám se v nejbližší době koupit jedno z těchto 2 aut. ( Určitě zde většina bude prosazovat gti ) Ale třeba se zde najde někdo kdo v obou autech jel,může napsat jak mu auta vyhovovala a proč si třeba právě vybral gti než ST.Zajímájí mě i třeba ceny ND,pokud někdo něco měnil atd. Zkrátka pokud by chtěl někdo něco na toto téma napsat budu opravdu moc rád za každý příspěvek. Díky moc a mějte se fajn.

leoncupratdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 30.12.2008 10:42

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od leoncupratdi »

Měl jsem ST a šel bych zas do ST.

GTI je komfort, tempomaty apod. ST je prostě nádherný zvuk výfuku, motoru v kabině, perfektní podvozek apod.

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od djhell »

Vec nazoru.
ST ma vetsi motor a vykon ,ale samozdrejme s tim se spojuje ze ma vetsi spotrebu a je celkove tezsi. Ja se taky rozhodoval jestli ST nebo GTI a vybral jsem si nakonec gti proze mi prijde vic komfortnejsi a pohodlnejsi.

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od djhell »

leoncupratdi píše:Měl jsem ST a šel bych zas do ST.

GTI je komfort, tempomaty apod. ST je prostě nádherný zvuk výfuku, motoru v kabině, perfektní podvozek apod.
Presne.kdybych mel 2 auta tak bych sel do ST ,ale elikoz s timto autem jezdim aj do prace tak jsem volil komfort. ST mi prijde vic cistokrevny to kazdopadne

Uživatelský avatar
jasp3r
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 09.10.2007 11:43
Bydliště: Praha

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od jasp3r »

Měl jsem Fiestu XR2i, Fiestu ST (Focuse bohužel ne) a Ford má určitě lepší podvozky, ovšem co se týče kvality zpracování, poruch a schopnosti člověka bavit i po několika letech tak vede GTI. Navíc GTI má perfektní sedačky, které sedí snad každému a mám počit, že se dá sehnat i za lepší peníz než ST. GTi už mám třetí a další auto bude zase GTI , prostě má něco navíc co se nedá slovy popsat ;o) Navíc GTI se dělá i s DSG a to je už důvod!

Glen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2010 10:43

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od Glen »

Díky moc všem za reakce.Abych ještě doplnil nějaké info: Chci auto na každodenní ježdění,do práce,sem tam nějakej výlet s přítelkyní.Chci určitě 5dv. Výhoda u GTI je nižší pojistka asi i menší spotřeba,což taky neni k zahození.Podle mě lépe zpracovaný interier. Ve Focusu ST jsem jel v GTI ještě ne ale musim říct, že sedačky v ST jsou parádní.Docela mě překvapili ceny ND u focusu, neni to nic hrozného.Jak je to u GTI?

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od djhell »

Glen píše:Díky moc všem za reakce.Abych ještě doplnil nějaké info: Chci auto na každodenní ježdění,do práce,sem tam nějakej výlet s přítelkyní.Chci určitě 5dv. Výhoda u GTI je nižší pojistka asi i menší spotřeba,což taky neni k zahození.Podle mě lépe zpracovaný interier. Ve Focusu ST jsem jel v GTI ještě ne ale musim říct, že sedačky v ST jsou parádní.Docela mě překvapili ceny ND u focusu, neni to nic hrozného.Jak je to u GTI?
V ND nebude takovy vyrazy rozdil.s kama si ? Svezu te a uvidis.kdyz k tomu pricuchnes nebudes chtit nic jineho.

Glen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2010 10:43

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od Glen »

No já jsem z Rakovníka,což je asi 50 km západně od Prahy.Když bys mě svezl byl bych ti neskutečně vděčnej :D

Uživatelský avatar
djhell
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 02.05.2010 16:06
Bydliště: Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od djhell »

jaaaaj to je mega daleko. nwm popremyslim jestli bych si neudelal vylet. jsem Zlinak =)

Glen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2010 10:43

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od Glen »

Jej tak to je dálka teda :D ne to já tě samozřejmě nechci tahat takovou dálku ale jinak díky moc za ochotu :)

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od Fazeey »

měl jsem ST, teď mám GTI.. takže to rychle shrnu :)

ST
plusy:

výkon a potenciál motoru
libovej zvuk
vzhled - proti GTI prostě vypadá líp, hlavně v Electric Orange
větší brzdy

mínus:

zpracování, šedý plasty, celkový detaily nedotažený
chování a povozek - v každý zatáčce mít zadek auta ve smyku byla sranda, teda až na tu zatáčku poslední
v základu motor výkon má, ale je to aby z něj človek výkon páčil, TFSI táhne pěkně odspodu a nemusí se na něj tolik tlačit
auto pocitově těžkopádnější, těžkej motor vepředu
nemá tempomat
nemá výškově polohovatelnou sedačku






GTI

plusy:

cca o 2l a víc nižší spotřeba (pod 10 vs nad 12)
podvozek - prostě se řídí líp, v zatáčkách mi přijde že jde za volantem
celkové zpracování, interiér je uplně jinde
pro koho je to důležitý tak má podle mýho vetší kufr, a má i rezervu :)

mínusy:

civilnější vzhled, nudnější
zvuk z vejfuku jak z fábie / cvakání FSI motoru
brzdy mrtvoly





celkově na mě GTI působí trochu "křehčím" dojmem než ST
635d

Glen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2010 10:43

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od Glen »

Tak díky moc za srovnání :) Když ST tak jsem řekl, že jedině electric orange :) ta barva na to auto prostě neskutečně sedne :) a pokud se tě ještě můžu zeptat jak je to s ND,ceny ? jen tak pro zajímavost :) jinak ještě jednou díky moc :)

Uživatelský avatar
Fazeey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od Fazeey »

Glen píše:Tak díky moc za srovnání :) Když ST tak jsem řekl, že jedině electric orange :) ta barva na to auto prostě neskutečně sedne :) a pokud se tě ještě můžu zeptat jak je to s ND,ceny ? jen tak pro zajímavost :) jinak ještě jednou díky moc :)
jj je to super barva, jedinej problém je že jak si odřeš blatník nebo dveře, tak už ten odstín prostě nikdo nechytne.. ceny asi jak co, ale je to prostě Ford, takže nic vysokýho nečekej :)
635d

jan83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 27.02.2008 19:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od jan83 »

Glen píše:Tak díky moc za srovnání :) Když ST tak jsem řekl, že jedině electric orange :) ta barva na to auto prostě neskutečně sedne :) a pokud se tě ještě můžu zeptat jak je to s ND,ceny ? jen tak pro zajímavost :) jinak ještě jednou díky moc :)
pred par rokmi som zvazoval golf vs. focus (benzinove 1,6) a ked som zistoval ceny nahradnych dielov, tak na vw boli v priemere o 15% drahsie... Treba ale povedat, ze focus bol asi o 20% poruchovejsi (4%pre golf vs. 5% pre focus pri 3-4 rocnych autach, ak sa dobre pamatam).
dnes to uz moze byt inac :)
A nakoniec mam golf, 1.9TDI :)

Glen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2010 10:43

Re: Golf V GTI vs. Ford Focus ST

Příspěvek od Glen »

to VWmaniak: Jo tak s timhle máš taky pravdu...Jak se říká,každá sranda něco stojí....Ale ta barva je prostě parádní. Tak uvidíme jak to nakonec dopadne.Musis se někde svést s GTI :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“