VW Golf 5 GTI DSG

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

standa08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2011 08:07

VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od standa08 »

Zdravim,

rád bych se zeptal majitelů G5 GTI, kteří mají auto už delší dobu a najeli na něm víc km, jestli měli s motorem v kombinaci s touto převodovkou nějaké problémy? Jezdim v 80% po praze a vyhlídl jsem si pěkný kousek v Ostravě u Hellera, maji tam 2007, téměř v plné výbavě, najeto necelých 80t km za 339t Kč. Přímo tento kousek jsem neviděl, ale je to paráda. Momentálně mám BMW 120i a chtěl bych skočit do GTIčka.

Popřípadě jestli máte někdo zkušenosti přímo s dealerem Ostravě Heller?
Vím, že je to pořád dokola, ale za kolik se dá s GTI jezdit? Na BMW mám spotřebu 11l, motor u BMW se musi honit a stejně to je lenoch, BMW prostě neumí dělat 4válce.
Slyšel jsem, že motory TFSI klepou a cvakají, než klasický benzínový čtyřválce, popřípadě na co si dát okem laika pozor, když budu u konkrétního kusu...

Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od čapik »

projdi si G5 benzín, je tam toho o GTi s DSG napsáno hodně, včetně problémů které můžeš čekat apod.

Jinak spotřebu mám průměr 9,3
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od swenak »

TFSI v různých modifikacích vyhrálo 5x za sebou motor roku v kategorii 1,8l-2,0l a to je co říct. Ten zvuk jde odstranit, nějaké problémy s ním být můžou, je to tu docela popsáno, žádná tragedie. Měl jsem manuál a teď DSG, s oběma jsem udělal tak po 30tis km a je to krása. Spotřeba dle mně rozumná, jsem kolem 9l, taky většinou Praha, ale třeba v 250km/h to žere přes 25l/100km, tedy alespoň teď po úpravě :-) Jinak, taky jsem přešel na GTI z BMW ale to byla 116i rok 2009, myslím 122k. Každopádně, jednu výhodu pro zábavu BMW mělo a to zadní náhon. To bylo super v zatáčkách.

Pokud je to 2007 a má 80tis najeto, je 339tis dobrá cena, ja kupoval taky plnou výbavu (snad kromě paměti v sedačce) za 289tis, rok 2005, najeto 160tis. Ale to je již něco přes rok.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

standa08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2011 08:07

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od standa08 »

Diky, a pri tech 160t km vsechno v pohode? Olej nezere? A co DSG na ten kroutak po uprave? Mam pocit, ze DSG je delana na 350Nm...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od swenak »

No, teď už mám 187tis a snad OK, musel jsem měnit Turbo, vyměnil jsem i další maličkosti, ale zbytečně (koupené preventivně na základě zkušeností jiných - ale zdá se, že předešlý majitel byl taky puntičkář). Olej žral doteď stejně, jako nový vůz (kolega má OII RS), tedy cca 1l/10tis km. S krouťákem je to těžké, načetl jsem toho opravdu hodně. 350Nm je limit, o kterém se všude píše, na pár stránkách jsem našel, že je tam pojistka, která je nastavena na 380Nm a více nepustí. No a pak jsem se někde i dočetl, že po úpravě RJ to dá i více a není problém. Každopádně, toto je tak max, co jsem schopen psychicky ustát bez strachu :-) Existují úpravy, kdy jde údajně, přes DSG hodit až 600Nm, samozřejmě, to chce úpravu mechanickou.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

standa08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2011 08:07

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od standa08 »

Je to na auto-plus.cz ten Golfik, a ty nabizej za malej priplatek nejakou zaruku, snad rok.Do 100tisic km hradej 100% nakladu pri nejakym problemu, neco jako skryty vady atd...tak to je pro me hlavni lakadlo, krom toho, ze to auto je proste dobry

http://auto-plus.cz/Car/340079/golf-gti-2-0tfsi

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od swenak »

Myslim, ze bez priplatku je rok, pokud splnuje autoplus podminky, za priplatek i 2 roky. Jinak na skryte vady mas narok i bezne, ale jen pul roku a hlavne, kdyz nepodepises blbou smlouvu:)) horsi je pak vymahatelnost od beznych bazaru a nekdy i od "lepsich"...
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

standa08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2011 08:07

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od standa08 »

prave proto, ze to je autorizovanej prodejce, tak by to melo bejt v pohode...v tejdnu se tam pojedu na nej podivat, mas nejaky tipy na co si konkretne dat bacha?

jeste mi kamos nabizi A4 3.0TDI quattro S-line, ale ma najeto 150t km, vim ze na ten motor to je prd, je to vonavka v plny, ale myslim, ze ve svejch 23 letech bych si mel poridit neco s cim bude sranda...

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od Phob »

myslíš že v té audi sranda nebude jo? :-D
jinak doporučuju vzít sebou někoho kdo se v autech vyzná, aby to prohlídl jestli to není bourané a nějak podomácku opravené apod.
taky se vyplatí proměřit vrstvu laku, tím se jednoduše pozná jaký díl byl dolakovaný, nebylo by odvěci vzít někoho kdo by ti to projel diagnostikou ;-)

Odkud jsi? pojedeš na to kouknout přímo do ostravy? Když tak napiš zdejšímu uživateli "KaZa" (je z Přerova) myslím že by tam s tebou skočil a napíchl to diagnostikou,
jednomu členovi co kupoval GV tak ušetřil nemalý obnos, protože zjistil že to má přetočený tachometr tak auto bazar slevnil :-)
Nebo jestli máš svoje známé co se v tom vyznají tak je ber rozhodně sebou...

standa08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2011 08:07

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od standa08 »

s Audinou sranda bude 100%, hlavne v zime :D, ale myslim, ze jsem na dieselovyho kombika mladej a odrazuje me, ze to ma tolik najeto kvuli prodeji treba za rok...znamy mam, ale vsichni jsou zahlceny praci a nikdo nema cas si udelat celodenni vejlet do Ostravy...delam ve firme, ktera vozi kary tak vim jak to chodi, ale spis mi jde o nejaky specificky veci na co si dat bacha u GTI. Na diagnostiku mi to podle me pichnou tam, kdyz to je autorizovanej servis.

btw jsem z Prahy...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od swenak »

No, tak když se v tom vyznáš, tak pak není co řešit. Ono obecně, máš rok záruku a je to "renomovaná" služba, takže hlavně pozor na smlouvu, to je asi tak vše důležité, ostatní věci jsou obecné prkotiny jako u každého auta, což znáš. GTI nemá nic tak extra problematické, co by připadně mohlo dělat problém v budoucnu, ty věci, co jsem popisoval jinde jsou věci ne moc drahé. Turbo je jasná věc, tam moc nepoznáš bez měření, u DSG hlavně nesmí nic cukat při řazení, opravdu to nesmíš ani poznat a to ani v záběru jinak, než na otáčkách. Zkusit si jízdu na D i na S, zpátečku i manuální řazení. Zkus tempomat, jak udržuje rychlost, jestli necuká. U DSG je výhoda, že motor je v lepším stavu, než manuál, protože nepovolí podtáčení ani přetáčení bez ohledu na režim. Jinak dle fotek mi přijdou sedačky snad horší, než mám já po 187tis, ale to může být jen klam. Počítám, že budou poškozeny madla dveří řidiče (debilní povrchová úprava), pádla možná taky, to samé je plast pod řadičkou, ovládaní světel, rámeček kolem rádia a vlastně celý střed palubovky.

V motorovém prostoru možná budeš mít prasklej první díl sání (co je přišroubován k předku), koukni připadně kdyt motoru, jestli není zlomený (blbě se sundává). Pokud je ovládání sedaček elektrické, zkus si bederní opěrku, jestli neproskakuje převod. Xenony údajně taky někdy blbnou, zkus taky rádio a navigaci. Pokud más odkládaní po sedačkou spolujezdce, tak jestli drží a nelítá (nepříjemné, když moc brzdíš). Jo a samozřejmě klimatizaci zkus.

Vše co jsem psal jsou ale prkotiny, spíše popisuju, co jsem si já všimnul na těch dvou GTI, co jsem kupoval. Zvuk motoru asi již bude takovej, jak jsi psal, klepání.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

standa08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2011 08:07

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od standa08 »

Diky moc! A chipem jses spokojenej? Kdyz jsem jel v serii tak to tahne hezky, ale radsi bych klidne me turbokopanec a vyraznejsi narust vykonu, ale pokud to klapne, tak se zarukou s tim vykonem hejbat nemuzu...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od swenak »

No, mám ho sice delší dobu, ale aź teď si ho mohu užívat, byl problém s turbem, prasklé svody. Ale popravdě, víc bych taky zvládnul :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od -Jakub- »

přesně tohle GTI mi poslal i kamarád, že nad ním uvažuje :)

standa08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.04.2011 08:07

Re: VW Golf 5 GTI DSG

Příspěvek od standa08 »

Maj tam jeste jedno GTI a to je bily, najeto o 10t km min a je v manualu...kdyby nahodou mi ho vyfoukl :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“