dotaz na vw golf NAFTU

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
zdenda0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 18.02.2010 19:46

dotaz na vw golf NAFTU

Příspěvek od zdenda0 »

Zdravim. Mam jeden dotaz. Vlastnim golf vbenzin a zvazuji koupit vetsi golf plus ale naftu. Jelikoz najedu rocne zhruba kolem 7000km. a z toho do prace mesta a obchodu cca 7-10km denne tak je pro me benzin ideal. Z jakeho duvodu ale pri koupe nafty budu mit problem. Kdyz bude auto mit najeto nejakejch 70 000.a do vymeny rozvodu /120 000/ je u me daleko tak cim budu trapit tento vuz a vcem bude provoz drachsi, jediny problem vidim v zahrati vozu a maximalne problem turba. Prosim o dalsi mozne problemy DIK. zdeno0 golf v 1.4 fsi

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: dotaz na vw golf NAFTU

Příspěvek od matasimek »

z údržby bych strach neměl, myslím že pokud to nové auto nebude mít DPF filtr(na pevné částice) tak to nějak ustojí, ale při tvém nájezdu 7tis km ročně dělá rozdíl v phm nějaké cca 3500kč za rok ve prospěch nafty, spíš si spočítej jestli kvůli této sumě měnit auto, taky zákonou pojistku apod.
jinak nafta potřebuje větší aku a v originále dražší palivový filtr, tím trochu i základní servis, jako ojetina má většinou větší proběh km, (diessel koupí jen ten co najede min 30tis za rok a víc- jinak by kouupil menší a levnější verzi v benzinu, tak jen pozor na stočene tacho)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: dotaz na vw golf NAFTU

Příspěvek od swenak »

A nafta mrzne :-)))
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
maverick1
Profík
Profík
Příspěvky: 1113
Registrován: 12.11.2010 09:14
Bydliště: Kladno

Re: dotaz na vw golf NAFTU

Příspěvek od maverick1 »

jak komu, kdo se stará, jezdí v poho 8)
VW Passat Alltrack B8 BiTdi

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na vw golf NAFTU

Příspěvek od -Jakub- »

fuj na naftu by měli lít jen do kamionu

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: dotaz na vw golf NAFTU

Příspěvek od Luky.Sipak »

V zimě nafta obsahuje již prvky proti zamrznutí. Já dávám ještě VIF. Najezdím ročně kolem 10tis KM, ale do teď jsem měl naftu za 28 takže proč ne ;-). Pokud se o auto budeš starat bude to ok. V zimě nechat auto alespoň chvíli proběhnout (garáž by byla výhodou), točit max do 2000 při studeném motoru, nechat auto dochladit turbo před chcípnutím.., vypnout všechna el. zařízení aby se baterie alespoň trochu dobila. Já ještě udělal LED denní světla.
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Chruda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 366
Registrován: 21.01.2011 20:16
Bydliště: Praha 4 jih
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz na vw golf NAFTU

Příspěvek od Chruda »

Luky.Sipak píše:V zimě nafta obsahuje již prvky proti zamrznutí. Já dávám ještě VIF. Najezdím ročně kolem 10tis KM, ale do teď jsem měl naftu za 28 takže proč ne ;-). Pokud se o auto budeš starat bude to ok. V zimě nechat auto alespoň chvíli proběhnout (garáž by byla výhodou), točit max do 2000 při studeném motoru, nechat auto dochladit turbo před chcípnutím.., vypnout všechna el. zařízení aby se baterie alespoň trochu dobila. Já ještě udělal LED denní světla.

Neni to už trochu prehnaný ? :D s tema "el.zařízeníma" ?
Low and Fast :-)

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: dotaz na vw golf NAFTU

Příspěvek od Luky.Sipak »

No hale esi jedeš trasu 10km a máš zaplý el. vyhřívání sedaček, klimu,rádio, světla a nevím co ještě, auto nemá šanci baterii dobít, a pokud stojíš venku, starty jsou takový nahraně kort když máš baterku 5let starou. Já to vše povypínám a je to znát ;-)
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“