ASR a ESP Prosim pomoc!!

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

platonic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2012 15:35

ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od platonic »

Dobry den,

rada by som poprosila o vysvetlenie: boli sme sa dnes previezt v ojazdenom golfe plus, ktory kupujeme. Je z r. 2005 (aj ked je zvlastne, ze podla VIN by mal byt 2006 - nemyslim, vsak, ze by ma v tomto chceli oblafnut,lebo to predava nas renaultovy predajca ako ojazdene vozidlo ineho zakaznika) a v popise malo uvedene ASR aj ESP (to ESP sme vyslovene chceli, podla toho sme auta triedili). Teraz ta otazka - ked som sa chlapika (nie je servisak, len predajca) pri jazde pytala, ci to ma teda ozaj aj ESP, povedal, ze ano a ukazal na vypinac ASR. Niekto tu v nejakom fore pisal, ze taky vypinac neexistuje, ale tam proste je. Takisto niekto pisal, ze to mava spolocnu kontrolku - tu som si v rychlosti nevsimla. Je mozne, ze ma auto ESP, ale vypinac ma napisane len ASR? Mame ho dnes zaplatit, tak teraz neviem, ci tam mam znovu ist a ziadat k nahliadnutiu technicak alebo co vlastne robit..

Dakujem za kazdu dobru radu.

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od radek.1 »

ASR a ESP je něco jiného a nemůže to mít společný vypínač. A kdo ti řekl, že ASR tlačítko neexistuje, toho taky moc neví. Prostě jestli je na palubce tlačítko ASR a ESP ne, tak to má jenom ASR
NO SHINE JUST PERFORMANCE

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od PoMa »

Pokud je jen ASR (protiprokluz), má jen tlačítko ASR. Pokud je i ESP (stabilizace), má jen jedno tlačítko ESP (ASR už pak není) a deaktivuje se jím i ASR. Ono oba tlačítka jsou zapojením stejná, kontrolka je taktéž společná, takže kdyby prodejce tvrdil, že je jen jiné tlačítko, tak nejjednodušší je napíchnout na diagnostiku (což při koupi doporučuji tak či tak) a podívat se která jednotka tam na brzdách (ano, ESP je v jednotce brzd - krom čidel samozřejmě) je.

Rok výroby a modelový rok je rozdíl, takže klidně i Golf z září 2005 může mít ve VINu už uvedený rok 2006, což je vlastně OK. Koncern VW po letní odstávce vyrábí již vozy následného modelového roku. Ve VINu je uveden viditelně modelový rok.

platonic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2012 15:35

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od platonic »

Dakujem za expresne odpovede, presne toho som sa obavala, ze totiz ESP je nadradene a pokial to nema toto konkretne tlacitko, tak je tam len to ASR. Este ma napadlo - ak tam je ESP ( a nahodou je len napr. vymenene tlacitko), malo by to byt uvedene aj v technicaku, alebo nie? Ze by som si dala poslat kopiu, resp. sa tam vyberiem..
To s tymi modelovymi rokmi som netusila, ano, auto je z 11/2005, takze sedi ten 2006.
Praveze si myslim, ze su to predajcovia, ktori nemaju preco klamat, preto nechapem, co si mam mysliet o tom ESP.. :-(

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od PoMa »

Nech si poslat VIN a u VW (dealer) požádej o výpis výbavy, při jednom si ověř servisování a stav km.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od tornado1 »

stačí načíst abs jednotku diagnostikou a hned ti řeknu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

platonic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2012 15:35

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od platonic »

Dakujem za vsetky rady, ste velmi zlati.. VIN mam, poslali mi ho spolu s fakturou, skusim najst zajtra nejaky VW servis, resp. predajcu, keby tak boli tak ochotni ako vy :-)

platonic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2012 15:35

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od platonic »

Este som sa do servisu nedostala, ale zase mi bolo povedane nieco nove (clovek sa uci stale) - tvrdi to manzelov kamarat, ktory si tiez kupoval jazdenku - vraj okolo toho roku 2005/6 sa to robilo aj tak, ze do VW sice davali ASR aj ESP, ale vypnut ide len ASR - preto je tlacitko len na to.. hm.. ja som myslela, ze napr. pri snehovych retaziach je to ESP potrebne vypnut, ale mozno staci vypnut ASR..? Neviem. Spytam sa este v tom servise. Peniaze som zatial nedala.

Uživatelský avatar
S7rny
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 02.09.2008 13:42
Bydliště: Žatec

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od S7rny »

Není pravda ... jak ASR tak ESP jde vypnout tlačítkem ... Pokud nemá tlačítko ESP tak tam určitě nebude ale pro jistotu to chce píchnout na tu diagnostiku a vše bude vyřešeno :good:
současnost: VW PASSAT B8 2.0TDI 110kW :-)
minulost: VW PASSAT 3C 2.0TDI CR :-(
minulost: VW GOLF V 1.9TDI PD :-(

Uživatelský avatar
maverick1
Profík
Profík
Příspěvky: 1113
Registrován: 12.11.2010 09:14
Bydliště: Kladno

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od maverick1 »

Přesně tak. Mám Golf V modelový rok 2005 a mám pouze tlačítko ASR. A taky mám ve výbavě pouze ASR. Pokud není tlačítko ESP, není ESP ve výbavě. To je prostě fakt! Prodejce chce auto prostě prodat, tak ti řekne co chceš slyšet Nakonec ti bude tvrdit, že ESP není žádný rozdíl proti ASR.... Nedej se!
VW Passat Alltrack B8 BiTdi

platonic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 06.02.2012 15:35

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od platonic »

Dobre, takze uzatvaram problem:
Za prve vam vsetkym dakujem, ze ste mi pomohli.

Pytala som sa vo VW servise, potvrdene, ESP to nema.
Vyjadrenie predajcu (zamestnanec jednoho z najvacsich predajcov Ranault /Dacia v BA) - no viete, tak to tam asi nebude, VW nie su celkom moja silna stranka, u nas v autach ak je ASR, tak je tam automaticky aj ESP.
Hm. Auto tam teda zostalo.
Aj nabuduce sa iste spolahnem na profikov ;-)

Nie, verim, ze aj tu medzi vami su profici a tak by som nerada urazila, lebo viem, ze je iste kopa dobrych. Len clovek by v takej firme cakal LEN odbornikov. A ked uz sa ma zakaznik spyta nieco, v com sa sam necitim doma, tak sa to snazim zistit. Ale to je asi moja nevyliecitelne naivna predstava :-)))

Uživatelský avatar
Phob
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5012
Registrován: 14.03.2010 12:54
Bydliště: Okolí Třince
Kontaktovat uživatele:

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od Phob »

V dnešní době co si člověk sám nezjistí a neověří tak neví... Prodejci jsou s prominutím "svině", co nakecají tunu blábolů jen aby prodali. Super že ses nedal ukecat a to auto sis nechal proklepnout, kdo ví co ještě by v psané výbavě chybělo. Od takových raději ruce pryč...

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od high »

maverick1 píše:Přesně tak. Mám Golf V modelový rok 2005 a mám pouze tlačítko ASR. A taky mám ve výbavě pouze ASR. Pokud není tlačítko ESP, není ESP ve výbavě. To je prostě fakt! Prodejce chce auto prostě prodat, tak ti řekne co chceš slyšet Nakonec ti bude tvrdit, že ESP není žádný rozdíl proti ASR.... Nedej se!
tak to vůbec není pravda,já mám GV Variant r.v. 2008 Comfortline a mám jen tlačítko ASR,ale mám i ESP,ESP nejde vypnout,jde jen vypnout ASR!!!!je to možná daný rokem výroby.Zjistit,zda má vůz ESP, jde přece úplně jednoduše při otočení klíčku, to se pak na cca 2s rozvítí kontrolka ESP(žluté auto se smykem) :wink:
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od tornado1 »

ASR i ESP má stejnou kontrolku takže si myslím že jsi na omylu a máš jenom ASR!!!!!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Re: ASR a ESP Prosim pomoc!!

Příspěvek od high »

tornado1 píše:ASR i ESP má stejnou kontrolku takže si myslím že jsi na omylu a máš jenom ASR!!!!!!!
to je možný ,že mají stejnou kontrolku,ale já mám ESP :wink: (taky jsem si za něj připlácel,byla to ostuda ,že ani v roce 2008 nebylo u Golfa v serii),ESP mám v motorovym prostoru,je tam krabice s nápisem ESP(TO JE STOPROCENTNÍ JISTOTA JAK SE TO DÁ POZNAT),a samozřejmě se to pozná v zimnim období ,když to začne s autem cukat,to tlačítko ASR se mi osvědčilo při jízdě v hlubšim sněhu,jinak by motor neustále přibrždoval kola.Takže pokud někdo má ESP,může ho mít nevypínatelný a tudíž má jen tlačítko s nápisem ASR OFF.A nebo jinak,pokud máte jen tlačítko ASR OFF můžete mít i ESP. :wink:
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“