svezeníčko GTI DSG

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvidos »

mně se stalo to, že když jsem šel na pravidelnou prohlídku po 30ceti tak nešel vyresetit servisní interval ať dělali co dělali a nakonec měnili řídící jednotku a to by bez záruky nebylo zrovna málo, takže alespoň k něčemu dobrý

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

Oakley píše:Ona záruka není nic tak úžasnýho, většinou se z toho stejně vykecají a na motor je jen rok :wink:
Jarku, tím rokem na motor jsi si jistej?
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvidos »

ted jsem se vratil z projizdky manualem a taky nadhera, to by taky stacilo :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Martin IV. píše:Jarku, tím rokem na motor jsi si jistej?
Ruku do ohně za to nedám, ale měl jsem za to, že to tak je.
Dejvidos píše:ted jsem se vratil z projizdky manualem a taky nadhera, to by taky stacilo :!: :!: :!:
Určitě, DSG je jen pro baby :lol: (ti dva mně zase dají)
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Dejvidos
Závodník
Závodník
Příspěvky: 515
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvidos »

já osobně jsem tedy pro šaltrpáku :wink:

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cody_ke »

hmmm a kebz si este oskusal R32-ku s DSG a nahonom na vsetky styri s moznostou radenia pod volantom potom by si este len nieco vravel, ja som to skusal v Belgicku a je to zatial bezkonkurencne najkultivovanejsie sportove auto co som zazil, ale samozrejme kazdy moze mat iny nazor. A co sa tyka toho automatu kto neoskusal nevie 8) ma to strasne vela plusov, teraz ak bz som kupoval auti veeelmi by som zvazoval ci by som nesiel radsej do toho DSG, ale pockajte zopar mesiacov a na trh sa dostane nasa prevodovka porovnatelna s DSG a mozno bude lepsia :wink: teda ak budete mat moznost vyskusat nove EVO X :)

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

pádla pod volantem byly za příplatek pouze první rok výroby, tzn 2005 a to jen chvíli, pak se za to už nepřiplácelo a bylo to seriová výbava GTI.
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Cody_ke píše:ale pockajte zopar mesiacov a na trh sa dostane nasa prevodovka porovnatelna s DSG a mozno bude lepsia :wink: teda ak budete mat moznost vyskusat nove EVO X :)
Evo bude mít DSG :wink:
Martin IV. píše:pádla pod volantem byly za příplatek pouze první rok výroby, tzn 2005 a to jen chvíli, pak se za to už nepřiplácelo a bylo to seriová výbava GTI.
... ale jen s DSG :wink:
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cody_ke »

Oakley píše:
Cody_ke píše:ale pockajte zopar mesiacov a na trh sa dostane nasa prevodovka porovnatelna s DSG a mozno bude lepsia :wink: teda ak budete mat moznost vyskusat nove EVO X :)
Evo bude mít DSG :wink:
Martin IV. píše:pádla pod volantem byly za příplatek pouze první rok výroby, tzn 2005 a to jen chvíli, pak se za to už nepřiplácelo a bylo to seriová výbava GTI.
... ale jen s DSG :wink:
nie evo nebude mat DSG ale nieco podobne tak isto zalozene na principe double wet clutch rovnako ako je to u DSG az na to ze vo vnutri je trosku ina koncepcia, no ale pockaj a dockas sa mi to uz vyrabame a koncom roku by to mohlo byt aj na europskom trhu mozno

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

Cody_ke píše:
Oakley píše: Evo bude mít DSG :wink: ... ale jen s DSG :wink:
nie evo nebude mat DSG ale nieco podobne tak isto zalozene na principe double wet clutch rovnako ako je to u DSG az na to ze vo vnutri je trosku ina koncepcia, no ale pockaj a dockas sa mi to uz vyrabame a koncom roku by to mohlo byt aj na europskom trhu mozno
kto my ?

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

Benne píše:kto my ?
No vy :D Hlavně ne oni :wink: Asi myslí vás, kluky slovenský.
2cody_ke: takže to co má evo, není DSG? Nebo jen nějakej výplod spolupráce s VW?
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cody_ke »

bohuzial ak by som spomenul meno firmy tym by som si podpisal vypoved, ale vela firiem na vyrobu prevodoviek nie je. V ziadnom pripade to nie je DSG, a ani to nebolo vyvyjane v spolupraci s VW, vzhladom na urcitu potrebu riesenia su podobne ale je v nich rozdiel, snad uz len spomeniem ze co sa tyka krutiaceho momentu dokazeme toho prenasat podstatne viac ako DSG od VW. A btw Borg Warner s ktorym VW malo podpisany kontrakt na excluzivitu tento kontrakt vyprsal a s povodnym vyrobcom BW boli podpisane dalsie tri zmluvy na automat typu DSG

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

nejaky tajny :lol:

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

Cody_ke píše:bohuzial ak by som spomenul meno firmy tym by som si podpisal vypoved, ale vela firiem na vyrobu prevodoviek nie je. V ziadnom pripade to nie je DSG, a ani to nebolo vyvyjane v spolupraci s VW, vzhladom na urcitu potrebu riesenia su podobne ale je v nich rozdiel, snad uz len spomeniem ze co sa tyka krutiaceho momentu dokazeme toho prenasat podstatne viac ako DSG od VW. A btw Borg Warner s ktorym VW malo podpisany kontrakt na excluzivitu tento kontrakt vyprsal a s povodnym vyrobcom BW boli podpisane dalsie tri zmluvy na automat typu DSG
s DSG přišla myslím AUDI, když ji uvedla do TT, následně se objevila ve čtverkové R32jce. Jedná se o dvouspojkovou převodvku, která na rozdíl od tiptronicu a automatu nepřeřazuje pomocí tlaku oleje ale už má opravdové 2 spojky. V současné době pro VW dodává DSG převodovky firma BORG WArner (nebo tak nejak). A bez předchozích úprav dokážou přenést bezpečně 350NM. Hned jak vyšla tahle převodovka, tak VW a BorgWarner chteli jít dál. Takže už teď vyvíjí novou DSG převodovku, která přenese větší točivý moment a podstatnou změnou je to že to bude 7stupnová převodovka. Ale co se týče základní konstrukce je shodná s DSG co se prodává teď.
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

Cody_ke píše:
Oakley píše: Evo bude mít DSG :wink:
nie evo nebude mat DSG ale nieco podobne tak isto zalozene na principe double wet clutch rovnako ako je to u DSG az na to ze vo vnutri je trosku ina koncepcia, no ale pockaj a dockas sa mi to uz vyrabame a koncom roku by to mohlo byt aj na europskom trhu mozno
tak je jasné že když s revolučním dvouspojkovým DSG přišlo VW tak ostatní značky budou chtít něco podobného. Sice nevím proč do toho pleteš EVO X, ale budiž....
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“