porovnání GOLF V x Octavia II x Leon

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

lucasGTI píše:Musím napsat, že OII se mi líbí více než GV. Nevím čím to je, ale je to tak... Zase ale GTI GV u mě vítězí nad RS OII. To je moje slovo do pranice... O stylu OI RS a GIV GTI nemá cenu snad ani psát tam 100pro vítězí RS a o hodně. I dnes je to stále hodně pěkný auto.
ale když vemeš G4 GTI limitovanou edici, tak O1 RS s tím ani srovnat nemůžeš...
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
lucasGTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram/Praha

Příspěvek od lucasGTI »

Jo, to je možné...

toby66kw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 20.03.2008 20:16
Bydliště: Vyškov

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od toby66kw »

Čtu staré téma ale u mě hlavní rozdíl crasch test okta 4 hvězdy G5 5hvězd.
Vůbec né těsně o pár bodů okta kalamyta :gey:
G5plus 77kw + TURBOPOWER HYBRID + 3x OFF + MVOLESSOFT = 142KW

G4 4X4 66kw + Andre Hybrid + RACE 520 + 12 mm + 3 x OFF + MVOLESSOFT = 152kw

sovo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.05.2008 18:06
Bydliště: Martin - Slovensko

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od sovo »

Pre mna je doležitý iba jedn rozdiel,ako zamastnancovi VW mi dali zlavu na OCTAVIU 2 1.6i za 570tis sk a Golf V 1.6i za 421tis sk,je jasan že som bral Golfa. :D

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od Benne »

sovo píše:Pre mna je doležitý iba jedn rozdiel,ako zamastnancovi VW mi dali zlavu na OCTAVIU 2 1.6i za 570tis sk a Golf V 1.6i za 421tis sk,je jasan že som bral Golfa. :D
ku*va,tomu sa hovori dobry kauf :D

Uživatelský avatar
Pardous
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 26.09.2007 11:05
Bydliště: Hořovice/Beroun

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od Pardous »

Mam sice GV ale OII je pohodlnejsi lepe se v tom sedi a jezdi je to takove eleganc pro rodinu a pohodli. :wink:
MK VII GTI white PERFOFRRR

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od alean »

Pardous píše:Mam sice GV ale OII je pohodlnejsi lepe se v tom sedi a jezdi je to takove eleganc pro rodinu a pohodli. :wink:
zkus někdy porovnat OII a GV když mají najeto cca.200 000km,nejen vzhled vevnitř ale i celkový stav,pak uvidíš ty rozdíly :wink:

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od čapik »

Pardous píše:Mam sice GV ale OII je pohodlnejsi lepe se v tom sedi a jezdi je to takove eleganc pro rodinu a pohodli. :wink:
:lol: :lol: :lol: tak to se pohodlněji jezdí i v R32jce a GTíčku, než v tom tvém.

Ale jinak máš asi recht , protože to má komfortněj naladěný podvozek ;-)

Btw. zkoušel jste někdy někdo obyč O2 se sportovním podvozkem a 17koly? :lol: :lol:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

JBC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 20.02.2008 23:00

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od JBC »

každý má evidentně jiné pocity a dojmy. Já měl před třemi a půl lety jednu z vůbec první OII combi s TDI 77kW. Byla to Elegance, navíc xenony, autorádio Alpine a bluetooth HF. Během prvního roku se na tom vys....lo hodně věcí - výměna obou předních světel - záruka, výměna levého ložiska v kole v 8000 km, výměna pravého v 17000 km - záruka, "něco na přední nápravě" začalo bouchat asi v 10000 km, výměna nečeho v záruce. Prasklo něco na té oproti golfu 5 variant opravdu šikovné roletě zavazadelníku. Resetovalo se několikrát nastavování xenonů - defacto to svítilo skoro do země. Nepříjemný zážitky s tím vším v záručních servisech. To jen na úvod k kvalitě auta - nemůžu si pomoct, ale tohle je opravdu divný, ne? Ženuška má teď už rok a půl starou fobii combi v skoro maximální výbavě a během prvního půl roku jsem s tím byl 8x v servisu - všechno záruční opravy zdarma. Já už škodovku nechci ani vidět a to jsem jí vždycky fandil.

Jinak jízdní dojmy - na octavii I jsem najel skoro 200000 km, na té poslední dvojce 100000 km a kousek za tři roky, jezdím míň, lítám víc.... Rozdíl mezi O1 a O2 propastný, ale golf 5 je ještě lepší.
Asi kvůli kratším převisům se to tak nehoupe a i ve větru je to stabilnější. Jak jsem byl proti golfu, tak teď jsem pro. Palubka v G5 se mi na první dojem vůbec nelíbila a teď je to přesně naopak, je taková "jako menší", přehlednější, vyváženější. Uf, jsem se rozkecal...

RFteam
Závodník
Závodník
Příspěvky: 536
Registrován: 04.03.2008 11:08
Bydliště: mlada boleslav

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od RFteam »

koukam jak se to tady jen dere prispevky sem nekdy docela prekvapenej jak nekteri haji skodovku neni to vubes spatny auto delam tam uz vic jak 5 let jakze asi vim jake to tam je a i auta znam do sroubku ale stejne sem si koupil golfika a i rodice maji golfika je to takove jina ale jinak mam skodovku rad. ale GOLF je GOLF: :lol:

Uživatelský avatar
Pardous
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 347
Registrován: 26.09.2007 11:05
Bydliště: Hořovice/Beroun

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od Pardous »

čapik píše:
Pardous píše:Mam sice GV ale OII je pohodlnejsi lepe se v tom sedi a jezdi je to takove eleganc pro rodinu a pohodli. :wink:
:lol: :lol: :lol: tak to se pohodlněji jezdí i v R32jce a GTíčku, než v tom tvém.

Ale jinak máš asi recht , protože to má komfortněj naladěný podvozek ;-)

Btw. zkoušel jste někdy někdo obyč O2 se sportovním podvozkem a 17koly? :lol: :lol:
Me se vice libi GV ale OII mi je na pohodli lepsi.I kdyz teda na GV mam HR podvozek a 19kola¨abych bych trosku spokojen :P
MK VII GTI white PERFOFRRR

Uživatelský avatar
kakcoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od kakcoo »

tak ja trochu pridam zo svojho "soudku"
Mame doma: sestra G5 1,4 trendline, mama G5 2.0TDI sportline v dost slusnej vybave a ja Octavia 2 2.0TDI myslim ze v plnej okrem stresneho okna a prednych parkovacich senzorov ,este tazne zariadenie mi tam chyba...(fakt plne naklikane auto v konfuguratore za 1 180 000 sk), a nemozem si pomoct ,ta oktavia u mna vyhrava ,je sice pravda ze v zapadnej europe je skoda brana ako low cost a kukaju na mna ako keby som mal daciu logan ale inac to auto je v mojich ociach celkom good, takze ja by som sa nebal, vo firme mame octavie 2 1,4 16v uplne hole ,a to ked do toho sadnete tak sa citite ako na serbli ako keby ste ani nesedeli vtom istom modely, takze niake plosne porovnanie je dost neobjektivne...tie sedadla ,iny interier urobia dojem uplne ineho auta ...a to nehovorim o inych prvkoch

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: porovnání GOLF V x Octavia II

Příspěvek od Tomm »

Kolegové, pětkaři, co nejaky srovnani s Leonem? Hledal jsem ale nic jsem nenasel. Muzete nekdo (kdo jel v obou autech) aspon par slov? Diky...

Pripadne udelam nove tema, ale myslim ze se to sem celkem hodi.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“