porovnání GOLF V x Octavia II x Leon

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

Hmmm,takze si ho dal na dialnici. Nice,mna dala posrana fabia TDi,asi 110 k alebo neviem,mala cervene DI,neviem kolko to ma koni,ale nasral ma buzerant :D som isiel 190 a on zacal blikat , tak som ho potrapil ale pustil somho,asi mal chip abo co. No a to s tou klimou,neviem,mna taketo drobnosti nejak netrhaju :D

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

pro Spihnxe ;-)

1,9 TDI 77 kW 4x4 octavia II má šestku !!! - však jsem v tom autě seděl...
a golf samozřejmě nemá, ale to jsem snad nepsal, ne ? :)
Naposledy upravil(a) concorde dne 28.03.2006 08:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

a drobnosti mě taky netrhají (navíc, když to bylo auto kámoše), spíš že je prostě často vidět, že škodovka má omezení, aby náhodou nebyla tak "vybavená" jako vw. Ještě že povolili 2.0 TFSI do RS oktávky a nešoupli tam nafťák... to by byl osud :-)

Uživatelský avatar
sphinxx
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1518
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov u Opavy

Příspěvek od sphinxx »

concorde píše:pro Spihnxe ;-)

1,9 TDI 77 kW 4x4 octavia II má šestku !!! - však jsem v tom autě seděl...
a golf samozřejmě nemá, ale to jsem snad nepsal, ne ? :)
Jo sorry, 4x4 - to jserm nějak přehlídl :o) A golf může mít :o)

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

sphinxx píše:
concorde píše:pro Spihnxe ;-)

1,9 TDI 77 kW 4x4 octavia II má šestku !!! - však jsem v tom autě seděl...
a golf samozřejmě nemá, ale to jsem snad nepsal, ne ? :)
Jo sorry, 4x4 - to jserm nějak přehlídl :o) A golf může mít :o)
ty jo, teĎ jsem na to koukal a máš fakt pravdu.

77kw TDI
Octa 2 - 5.stupnový manual nebo 6.stupnový DSG
Golf5 - 5.stupnový a 6.stupnovy manual a nebo 6.stupnovy DSG (rozdíl mezi 5. a 6. je 5000kč)


bych řekl že další věc, kde na octě šetří :wink: protože za 5000 si tu 6.stupnovou převodovku do golfukoupí každej :wink:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

no dokoupí. to je jasné, jenže když většina aut se super cenou už stojí v celním skladu a výbavu máš tedy jasnou. No a ti, co nemusí šetřit, si holt poskládají autíčko podle svých představ - ti si koupí GTI, takže není co řešit :lol:

mám pro vás jednu novinku - doufám, že nebudu vyobcován z této komunity - v rámci plnění povinného podílu zaměstnanců se ZPS jsem koupil do firmy nové Clio Extreme . Takže už se těším na zážitky s frantíkem, recenze jsou spíše pesimistické a oproti náckovi Golfovi to jistě bude poruchová potvora - ale já neznám jiný obchod s auty, kde by uměli vyřešit to ZPS. A na Megane Sport se 165 kW zatím nemám :D (a ani bych ho nechtěl)

a pozor - motor clia - 1,2 16V s úchvatnými 75 koníky ;-) - to bude mazec. Ale bude s ním jezdit moje bábovka, tak jí sto stačit musí...

Uživatelský avatar
Emm
Člen klubu
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Das goldene Prag. Wirklich Goldes....

Příspěvek od Emm »

To co tady píšete - kvalita plastů, dodavatelů a bla, bla jsou takový nic-moc kecy. V OctII 1.9 TDI i 2.0 TDI jsem najezdil tisíce km a moje spokojenost je maximální (i co se týče nákladů na provoz).
Dneska jsem celý den jezdil s novou Jettou 1.9 TDI DSG. Ráno jsme ji koupili. První dojem je pro mě docela zklamání. Očekával jsem úplně jinou třídu, než je OII. V tuto chvíli musím říct, že se v OII cítím jaksi přirozeněji, lepší sedačky a prostě i ta palubka mi více sedne. Jetta (GV) má pořád palubku jako Polo a to mi u auta za 770 tis (před slevou) přijde docela srážející. U Jetty jsem si taky docela dlouho hledal optimální pozici za volantem.... Kvalita plastů, podvozku i zpracování je naprosto stejná. Stejná ovšem nebude cena na servis a údržbu...
Příjemným překvapením pro mě však bylo 6-ti ° DSG. Perfektní záležitost. Jezdím i s Tiptronicem a Easytronicem (Opel) ale tohle je diametrálně deklasuje. Žádný cukání při řazení, rychlé reakce dané dvěma lamelama, prostě silně návyková věc. A na rozjezdu se mi to zdálo (minimálně) stejně rychlé jako manuál.
Takže první pocity jsou rozpolcené, zatím bych stále volil OII :)
VW Club CZ member since year 2001.

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

No to su vsetko subjektivne veci,ako palubka z Pola ? hm tak to sa mi moc nezda :D V o2 sa zase palubka nepaci mne. Podvozok je v GV "malicko" iny ako v O2 takze tam rozdiel asi bude :D Takze ja by som rozhodne volil G V ...

Uživatelský avatar
Emm
Člen klubu
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Das goldene Prag. Wirklich Goldes....

Příspěvek od Emm »

Benne píše:No to su vsetko subjektivne veci,ako palubka z Pola ? hm tak to sa mi moc nezda :D


Předpokládám, že jsi novým Polem asi jel, ale já mimo rozpěrek (u Jetty) na středovém tunelu alá Audi TT rozdíl nevidím.
Benne píše: Podvozok je v GV "malicko" iny ako v O2 takze tam rozdiel asi bude :D
Když "maličko", tak zásadní rozdíl je tedy kde? :)
VW Club CZ member since year 2001.

Uživatelský avatar
Pietro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pietro »

Emm píše:To co tady píšete - kvalita plastů, dodavatelů a bla, bla jsou takový nic-moc kecy. V OctII 1.9 TDI i 2.0 TDI jsem najezdil tisíce km a moje spokojenost je maximální (i co se týče nákladů na provoz).
Dneska jsem celý den jezdil s novou Jettou 1.9 TDI DSG. Ráno jsme ji koupili. První dojem je pro mě docela zklamání. Očekával jsem úplně jinou třídu, než je OII. V tuto chvíli musím říct, že se v OII cítím jaksi přirozeněji, lepší sedačky a prostě i ta palubka mi více sedne. Jetta (GV) má pořád palubku jako Polo a to mi u auta za 770 tis (před slevou) přijde docela srážející. U Jetty jsem si taky docela dlouho hledal optimální pozici za volantem.... Kvalita plastů, podvozku i zpracování je naprosto stejná. Stejná ovšem nebude cena na servis a údržbu...
Příjemným překvapením pro mě však bylo 6-ti ° DSG. Perfektní záležitost. Jezdím i s Tiptronicem a Easytronicem (Opel) ale tohle je diametrálně deklasuje. Žádný cukání při řazení, rychlé reakce dané dvěma lamelama, prostě silně návyková věc. A na rozjezdu se mi to zdálo (minimálně) stejně rychlé jako manuál.
Takže první pocity jsou rozpolcené, zatím bych stále volil OII :)
Díky Ondro , už jsem dal zálohu :wink: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Příspěvek od Benne »

malicko bolo v uvodzovkach. No a ta palubka , neviem cim ti pripomina nove Polo. Totiz to Polo ma moja mama a vobe cmi ho teda nepripomina. Mozno to je tym ze mam ten maly kozeny paket s 3 ramennym volantom. Ale zase je pravda ze ak kupujes auto na sukromnu osobu ta oktafka je dobry vyber koli nakladom na prevadzku. Servis je urcite lacnejsi atd. Ale ked mam auto na firmu,jednoznacne Golf. Predsa nemci nebudu vyrabat lepsie skodovky ;)

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

no abychom tedy nemluvili z vody, tak já mám názor g5 vs octa jiný než EMM, jasně, každýmu se nelíbí přístrojovka, z G5 (mně krom GTi a R32 taky ne) ale jel jsem s oběma a mě se zas více zamlouvá (s ohledem na použité materiály) prostě ten golf.

Správně tu někdo napsal že prostě škoda s oktou bude vždycky dvojka volkswagenu, a jetta?? To je podle mě chyba marketinu, že takový auto vůbec povolili dělat.... Ale VW bude mít vždycky lepší zpracování a materiály než škoda a seat :wink:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
BlueTDI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Příspěvek od BlueTDI »

No GV. jsem videl jen okrajově, ale s OII jsem jezdil celý den a najel dost km, sice v plné výbavě kromě kůže a zdá se mi o hodně příjemnější a atraktivní co se týče designu než GV. GV. se mi zdá taková umělá a to nedám na VW dopustit. Nevím co se týče materiálu, co to je přesně za složení jestli je kvalitnější nebo ne, ale dojem z materiálu mám lepší z OII. Což mezi OI a GIV se nedalo ani mluvit, tam prostě vítězí u mě GIV. a ne jen proto ze se v ní vozím. Z řady GV. se mi zamlouvá snad jen GTI nebo R32. Jinak si myslím že OII je velice povedené auto, dokazují to i testy a oblíbenost v tohoto auta v Evropě. Ještě kdyby tam neodrbavali ty motory, škoda že tam nedávájí celou paletu motorů co třeba do GV., to by se jich prodalo ještě více.

P.S: jsou to hlavně moje dojmy a názory, hlavně se nechci dotknout šťastných majitelů G pětek :wink: .

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

BlueTDI píše:No GV. jsem videl jen okrajově, ale s OII jsem jezdil celý den a najel dost km, sice v plné výbavě kromě kůže a zdá se mi o hodně příjemnější a atraktivní co se týče designu než GV. GV. se mi zdá taková umělá a to nedám na VW dopustit. Nevím co se týče materiálu, co to je přesně za složení jestli je kvalitnější nebo ne, ale dojem z materiálu mám lepší z OII. Což mezi OI a GIV se nedalo ani mluvit, tam prostě vítězí u mě GIV. a ne jen proto ze se v ní vozím. Z řady GV. se mi zamlouvá snad jen GTI nebo R32. Jinak si myslím že OII je velice povedené auto, dokazují to i testy a oblíbenost v tohoto auta v Evropě. Ještě kdyby tam neodrbavali ty motory, škoda že tam nedávájí celou paletu motorů co třeba do GV., to by se jich prodalo ještě více.

P.S: jsou to hlavně moje dojmy a názory, hlavně se nechci dotknout šťastných majitelů G pětek :wink: .
no proto :wink:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
lucasGTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram/Praha

Příspěvek od lucasGTI »

Musím napsat, že OII se mi líbí více než GV. Nevím čím to je, ale je to tak... Zase ale GTI GV u mě vítězí nad RS OII. To je moje slovo do pranice... O stylu OI RS a GIV GTI nemá cenu snad ani psát tam 100pro vítězí RS a o hodně. I dnes je to stále hodně pěkný auto.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“