Zopár otázok ku Golfu V

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od inskeu »

Ahojte,

tak pomaličky sa zoznamujem s mojim novým Golfom a potreboval by som poradiť s pár detailami.

Palubný počítač - POLODOT

- pri ukazovateli priemernej spotreby mám dve možnosti:
- 1 - táto sa vždy vynuluje každý nový deň (asi to tak má byť)
- 2 - ak som to správne pochopyl, tak ak je nezresetujem, bude ukazovať celkovú spotrebu
- nerozumiem ukazovateľu dojazdu, aj keď mi začne svietiť rezerva stále ukazuje dojazd cca. 60 km
- kde sa dá meniť jazyk palubného PC?

Ostrekovače čelného skla
- ak pritiahnem páčku k sebe, tak najprv motorčeky otrekovača chvíľu vrčia ako keby naprázdno, vystreknú malý prúd vody a až potom striekajú pod plným tlakom - neviem, či to má takto fungovať, asi áno?

Rádio RCD 300 Plus
- mám verziu s 8 reproduktormi a keď počúvam rádio, tak si samovoľne uberie alebo pridá hlasitosť, neviem, či to je nastavením, alebo rádio má nejakú funkciu, ktorá na základe rýchlosti pridá hlasitosť

Zatiaľ asi všetko

Vďaka za rady

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od -Jakub- »

inskeu píše:Ahojte,

tak pomaličky sa zoznamujem s mojim novým Golfom a potreboval by som poradiť s pár detailami.

Palubný počítač - POLODOT

- pri ukazovateli priemernej spotreby mám dve možnosti:
- 1 - táto sa vždy vynuluje každý nový deň (asi to tak má byť) ANO
- 2 - ak som to správne pochopyl, tak ak je nezresetujem, bude ukazovať celkovú ANO
spotrebu - nerozumiem ukazovateľu dojazdu, aj keď mi začne svietiť rezerva stále ukazuje dojazd cca. 60 km NO JASNĚ, MÁŠ TAM REZERVU 5L TAK TO MÁŠ NA TĚCH 60KM
- kde sa dá meniť jazyk palubného PC?

Ostrekovače čelného skla
- ak pritiahnem páčku k sebe, tak najprv motorčeky otrekovača chvíľu vrčia ako keby naprázdno, vystreknú malý prúd vody a až potom striekajú pod plným tlakom - neviem, či to má takto fungovať, asi áno? TO SAMÉ JAKO U MĚ TAKŽE JE TO OK
Rádio RCD 300 Plus
- mám verziu s 8 reproduktormi a keď počúvam rádio, tak si samovoľne uberie alebo pridá hlasitosť, neviem, či to je nastavením, alebo rádio má nejakú funkciu, ktorá na základe rýchlosti pridá hlasitosť ANO JE TO FUNKCE RÁDIA, LZE NASTAVIT JAK MOC SE TO MÁ PODLE RYCHLOSTI PŘIDÁVAT
Zatiaľ asi všetko NEBOJ, NAPIŠ DALŠÍ

Vďaka za rady
NENÍ ZAČ :D

Uživatelský avatar
jozef.79
Závodník
Závodník
Příspěvky: 508
Registrován: 15.12.2007 11:25
Bydliště: SR - BJ / CZ - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od jozef.79 »

Ja to ešte doplním...

pamäť 1 - počítanie od naštartovania auta.. neviem aka dlžka zastávky je tam nastavena, po ktorej to zasa začne počítať od nuly.. nieje to že nuluje sa to až cez polnoc, ale pri dlhšej prestavke auta..
2 - ako bolo uvedene, na zaklade tejto pamäťe a priemernej spotreby sa prepočítava dojazd ..

Jazyk palubneho pc.. sa meni prostrednictvom VAGu v riadiacej jednotke 17 kanal 4, ale neviem ak si ho kupoval z predajne tak už by si mal tam mať cz prostredie

Ostrekovače aj mne, a niekedy ma to aj hneva, ešte ak stoji auto tak niekedy neviem prečo sa mi zčasu na čas seknu sterače tak v 10-15 stupnoch od vych. polohy.. robi to este niekomu, alebo je to chyba? pri jazde je to OK , asi preto sa volaju Aero..

radio - funkcia GALA - v nastaveniach mas citlivost 0/1-9, ale to mas aj v priručke

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od inskeu »

OK, takže je to vporiadku. To rádio som našiel aj v manuáli.

Mám motor 1,6 a na voľnobeh je počuť spojku, ak ju stlačím tak ten zvuk prestane. Nie som si istý, ale ak sa motor zohreje, tak to nie je počuť. Podobne sa správala spojka na Fabii. Máte rovnaké postrehy?

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od Benne »

ako znie spojka ? 8O

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od inskeu »

Na voľnobeh je počuť také jemné hrkotanie, ako keby ložiska alebo možno lamely. Ak stlačím spojku, tak ten zvuk zmizne.

edit:

tak dnes ten zvuk nebol počuť, robí to len ak častejšie držim stlačenú spojku - hlavne pri parkovaní :wink:

Uživatelský avatar
Torr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 28.05.2008 21:31
Bydliště: Tábor

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od Torr »

inskeu píše:Na voľnobeh je počuť také jemné hrkotanie, ako keby ložiska alebo možno lamely. Ak stlačím spojku, tak ten zvuk zmizne.

edit:

tak dnes ten zvuk nebol počuť, robí to len ak častejšie držim stlačenú spojku - hlavne pri parkovaní :wink:
můžeš mít už vůli na vypínacím ložisku,mě to zase při sešlápnutí spojky jakoby cvakne,ale zatim to řešit nebudu,jestli ti vystavuje spojka dobře tak to neřeš.

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od inskeu »

Torr píše:
inskeu píše:Na voľnobeh je počuť také jemné hrkotanie, ako keby ložiska alebo možno lamely. Ak stlačím spojku, tak ten zvuk zmizne.

edit:

tak dnes ten zvuk nebol počuť, robí to len ak častejšie držim stlačenú spojku - hlavne pri parkovaní :wink:
můžeš mít už vůli na vypínacím ložisku,mě to zase při sešlápnutí spojky jakoby cvakne,ale zatim to řešit nebudu,jestli ti vystavuje spojka dobře tak to neřeš.
spojka zaberá dobre. ak naštartujem studený motor, tak ju nie je počuť. ale po dlhšej jazde, keď ide motor na voľnobeh, tak áno. neviem, či je to vlastnosť, alebo si to kilometrami sadne.

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od čapik »

no rezerva by měla být na cca 7l 55/48
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Mirek3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 17.07.2008 23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od Mirek3 »

Já se tedy taky na něco zeptám, mám golfa TDI 66kw, při přeřazování 1-2-3-4 když vymáčknu spojku jde z motoru takový divný zvuk, těžko se to popisuje, ale zní to dost podobně jako blow ventil, jen hodně potichu, motor je seriový, mám necelých 50 tis km, všiml jsem si toho asi na 40 tis km, jinak motor neklepe, startuje, vše jako nové, jen ten zvuk. Snad je to normální, kdyžtak se podělte o své neduhy a zvuky :)
VW Golf V 1,9TDI

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od Benne »

Mirek3 píše:Já se tedy taky na něco zeptám, mám golfa TDI 66kw, při přeřazování 1-2-3-4 když vymáčknu spojku jde z motoru takový divný zvuk, těžko se to popisuje, ale zní to dost podobně jako blow ventil, jen hodně potichu, motor je seriový, mám necelých 50 tis km, všiml jsem si toho asi na 40 tis km, jinak motor neklepe, startuje, vše jako nové, jen ten zvuk. Snad je to normální, kdyžtak se podělte o své neduhy a zvuky :)
nemoze to byt turbo ?

Mirek3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 17.07.2008 23:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od Mirek3 »

To snad ne, jedno mi odešlo už na 15 tis km, prý to byla vada z výroby, druhé vadné už by namě bylo moc a hlavně už to není v záruce :(
VW Golf V 1,9TDI

inskeu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 228
Registrován: 27.05.2008 09:33
Bydliště: Trnava

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od inskeu »

Tak píšem ďalšie postrehy...

Golf už má za sebou prvých 1100 km. Funkciu Gala v autorádiu som dal na nulu, ale stále si pridáva hlasitosť, asi treba niečo prestaviť. Motor funguje vynikajúco, sportreba super, na voľnobeh je občas cítiť menšie záchvevy, ale predtým som jazdil na 3-valci, takže som zvyknutý. S autom som spokojný, vynikajúci motor, skvelé radenie a super podvozok. Len som očakával trošku lepšiu kvalitu, ale dá sa to. :D

Mám ešte otázku, ako dám stierače do polohy, v ktorej by som ich mohol vyklopiť. Umýval som Golfa a nemohol som na to prísť. Ešte ak môžte, poraďte mi ako čo najlepšie používať automatickú klímu, zatiaľ využívame len manuálne ovládanie. :)

mike2005
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.07.2008 18:47

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od mike2005 »

Mirek3 píše:Já se tedy taky na něco zeptám, mám golfa TDI 66kw, při přeřazování 1-2-3-4 když vymáčknu spojku jde z motoru takový divný zvuk, těžko se to popisuje, ale zní to dost podobně jako blow ventil, jen hodně potichu, motor je seriový, mám necelých 50 tis km, všiml jsem si toho asi na 40 tis km, jinak motor neklepe, startuje, vše jako nové, jen ten zvuk. Snad je to normální, kdyžtak se podělte o své neduhy a zvuky :)

Ja mam TDI 77 kw a tento zvuk pozorujem tiez, ale nie vzdy, je to nieco medzi piskotom a zastonanim, tazko definovat. Jeden chlapik, co som sa ho na to pytal, povedal, ze by to mohlo byt uvolnenie tlaku z turba, aj ked sa mi to moc nezda

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Zopár otázok ku Golfu V

Příspěvek od Benne »

inskeu píše:Tak píšem ďalšie postrehy...

Golf už má za sebou prvých 1100 km. Funkciu Gala v autorádiu som dal na nulu, ale stále si pridáva hlasitosť, asi treba niečo prestaviť. Motor funguje vynikajúco, sportreba super, na voľnobeh je občas cítiť menšie záchvevy, ale predtým som jazdil na 3-valci, takže som zvyknutý. S autom som spokojný, vynikajúci motor, skvelé radenie a super podvozok. Len som očakával trošku lepšiu kvalitu, ale dá sa to. :D

Mám ešte otázku, ako dám stierače do polohy, v ktorej by som ich mohol vyklopiť. Umýval som Golfa a nemohol som na to prísť. Ešte ak môžte, poraďte mi ako čo najlepšie používať automatickú klímu, zatiaľ využívame len manuálne ovládanie. :)
k tym stieracom : Vypnes motor a stlacis packu stieracou dole,ako keby si chcel pretriet okno len raz,a stierace ti ostanu v hornej polohe :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“