Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od molczik »

Zdravím Jettaře a Gépětkaře. Přemýšlím o koupi VW Jetta a pořád si nemůžu v hlavě srovnat, jaký motor vybrat. Jsem sice stareh TDIčkař, ale doby, kdy se TDI vyplatilo jsou téměř pryč, takže jsem se přistihl, že by mi asi ani nevadil benzín. Jelikož plánuj nákup skladového vozu (což znamená dost omezený výběr) tak vybírám mezi těmito motorizacemi:

1.9 TDI 77 kW
1.6 MPI 75 kW
a věřím, že by příští rok dala snad sehnat i 1.4 TSI (90kW), která se jeví velmi sympaticky

Proto se ptám, jaké máte s těmi motory zkušenosti? TDI 77 kW mám ve služební Oktávce a krom zvýšeného hluku si na ten motor nemůžu vůbec stěžovat. Slušně to jede, žere to kolem 5.3 litrů, takže spokojenost. U té 1.6 MPI se trochu bojim, že to bude lenoch a že to bude moc žrát.

Co tedy na to lidé, kteří už s těmi auty jezdí nějaký pátek?

Předem díky.

PS: Jestli tady to téma už je, tak se omlouvám. Nikde jsem si ho nevšim.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od čapik »

kdybych se rozmýšlel já, můj žebříček by byl následující

1, 1,4 TSI (90kw)
2, 1,9 TDI (77kw)
3, 1,6 MPI (75kw)
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od molczik »

Čekám co mi sem taky napíše Šimek. Pokud vím, tak ten kupoval nedávno tu 1.6 MPI. Jinak ta 1.4 TSI zní opravdu zajímavě... jsem čet teď nějaký testy. Nejsem si ale jist, zda jí budou mít jako skladovou. A víc než pul mega bych jim za Jettu teda nedal.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od čapik »

Molczik - jestli to bylo proti mému výběru, tak 1,6 MPI 75Kw mám doma taky, takže nějakou zkušenost s ní taky mám :lol:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od molczik »

čapik píše:Molczik - jestli to bylo proti mému výběru, tak 1,6 MPI 75Kw mám doma taky, takže nějakou zkušenost s ní taky mám :lol:
Aha, to jsem nevěděl. A proč si teda Čapíku dal ten motor až na poslední místo? Nejsi spokojen? Je to lenoch? Kolik máš průměrnou spotřebu při jak razantní jízdě?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od čapik »

na můj vkus, je ten motor celkem lenoch, takže si ho nedovedu představit v rodinném autě typu Jetta. Spotřeba když razantní tak kolem 10-11. normal mam kolem 7,5-8 (ale je tam hlavně město), a mesto čistě 9-9,5

Ale jinak co se týče spolehlivosti, nemohu ho vynachválit, teď jen zlobí čidlo tepolty pro chladící kapalinu, ale které auto, dnes nemá takový nebo podobný problém. Mezi výměnou nedolívám ani kapku oleje.

takže resumé, do města je to super motor, když člověk jezdí sám, max. 2
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od molczik »

čapik píše:na můj vkus, je ten motor celkem lenoch, takže si ho nedovedu představit v rodinném autě typu Jetta. Spotřeba když razantní tak kolem 10-11. normal mam kolem 7,5-8 (ale je tam hlavně město), a mesto čistě 9-9,5

Ale jinak co se týče spolehlivosti, nemohu ho vynachválit, teď jen zlobí čidlo tepolty pro chladící kapalinu, ale které auto, dnes nemá takový nebo podobný problém. Mezi výměnou nedolívám ani kapku oleje.

takže resumé, do města je to super motor, když člověk jezdí sám, max. 2
Díky za info. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od Benne »

tak zalezi od viacerych okolnosti, a to hlavne, kolko najazdis za rok a kolko ludi vozis. Keby som si mohol vybrat,tak by som si vybral 1.9TDi, 1.6 je super co sa tyka spolahlivosti a kultivovanosti :P Ale 1.9nu mozes dalej upravit bez problemov chipom,zatah je pekne odspodu. Najlepsie by bolo,keby si si oba motory vyskusal priamo u predajcu :)

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od molczik »

.
Naposledy upravil(a) molczik dne 27.08.2008 08:17, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od Tomm »

Aaa, koukam nekdo resi podobnou situaci jako ja :wink:

Muj zebricek motoru je zatim naprosto stejny jako vyse uvedeny, jen se bojim toho, ze kdyz se neco na te 1.4TSI pos.... tak to nikdo u nas neopravi (jen VW za nehorazny penize) :?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Lipi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 847
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: západ / Praha

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od Lipi »

nebylo by lepsi misto funglovky radeji neco slusnyho mirne zajetyho v Nemecku tomu rikaji Jahreswagen s lepsi vybavou a lepsi motorem? Ja mam v Golfinovi 2.0 TDI a jak jsem na zacatku neslysel nic dobryho o tom motoru tak po 30 000 a roce jezdeni musim rict ze to byla dobra volba a krome klasicke udrzby /olej,filtry,nafta/ jsem do motoru nic neinvestoval, pokud chces muzu te svezt at mas lepsi predstavu

Uživatelský avatar
jettaTDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 01.06.2008 22:09
Bydliště: Vysočina

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od jettaTDi »

Já mám najeto na 1,9TDi 77kW asi 13tis a pohoda. Už jako syrovej jel velice pěkně a cítím pořád, že si to krásně sedá, táhne slušně, spotřeba na moje cukání v průměru cca 6l, dálky kolem 5l. Nedávno cesta ve 4řech lidech s klimou Moravské Budějovice - Lednice s klimou a dodržování předpisů za 3,8l/100km. Co se týče hluku, tak mi nic nevadí, nemůžeme chtít po dieselu aby sel jako benzín. Kultivovanost je slušná, motor není nijak cítít ani na volnoběh. Na motoru se mi líbí, že jde pěkně od spodu, má celkem rovnoměrný průběh zátahu. Říkám, že to jede skoro jak atmosferák a to se mi líbí. Turbo tam cítít je krásně, ale neexistuje situace, že by motor, pokud nesepne turbo, vůbec nejel jako u naší Alhambry 96kW. Určitě doporučuju.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od molczik »

Lipi píše:nebylo by lepsi misto funglovky radeji neco slusnyho mirne zajetyho v Nemecku tomu rikaji Jahreswagen s lepsi vybavou a lepsi motorem? Ja mam v Golfinovi 2.0 TDI a jak jsem na zacatku neslysel nic dobryho o tom motoru tak po 30 000 a roce jezdeni musim rict ze to byla dobra volba a krome klasicke udrzby /olej,filtry,nafta/ jsem do motoru nic neinvestoval, pokud chces muzu te svezt at mas lepsi predstavu
Vím, že kupovat funglovku je takové "ekonomické harakiri", ale chtěl bych si dát ten pocit, kdy je to auto s tebou od začátku, když se nemusíš divit, co s tím ten předchozí majitel prováděl...prostě vše si dát od úplnýho začátku, jesi mi rozumíš. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od molczik »

jettaTDi píše:Já mám najeto na 1,9TDi 77kW asi 13tis a pohoda. Už jako syrovej jel velice pěkně a cítím pořád, že si to krásně sedá, táhne slušně, spotřeba na moje cukání v průměru cca 6l, dálky kolem 5l. Nedávno cesta ve 4řech lidech s klimou Moravské Budějovice - Lednice s klimou a dodržování předpisů za 3,8l/100km. Co se týče hluku, tak mi nic nevadí, nemůžeme chtít po dieselu aby sel jako benzín. Kultivovanost je slušná, motor není nijak cítít ani na volnoběh. Na motoru se mi líbí, že jde pěkně od spodu, má celkem rovnoměrný průběh zátahu. Říkám, že to jede skoro jak atmosferák a to se mi líbí. Turbo tam cítít je krásně, ale neexistuje situace, že by motor, pokud nesepne turbo, vůbec nejel jako u naší Alhambry 96kW. Určitě doporučuju.
Dík. Já mam ten motor ve služební Oktě a taky jsem s ním spokojen. Ale tvuj post mě ještě více navnadil. :)
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jetta - jaký vybrat motor? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Příspěvek od šimek »

Tak a je to tady a i já píši.

Bez rozmýšlení, ono to ani jinak nešlo jsem koupil VW Jetta 1.6 75KW ve výbavě Comfortline. Byl jsem zapřísáhlý, že mi nikdy nesmí jít 1.6ka do baráku, aby taky jo, když jsem nikdy nešel pod dva litry a poslední kus byl rovnou 2.8. :lol: No nic, probral jsem si kolem a kolem ty moje cesty a přesuny po vlasti české. Při dnešním šíleném provozu se pohybuji stejně na hranici 100km/h a jízda je spíš téměř souvislá v koloně, takže jsem i nad tou 1.6 začal uvažovat, pak se naskytla neskutečná nabídka a bylo rozhodnuto.

Auto jsem koupil, po prvních jízdách jsem byl opravdu mile překvapen jak motor chodí, jasný, není to žádná raketa, ale zase to není vyloženě žádná líná lemra, abych brzdil provoz na silnici, motor nemá vyloženě spodek, jak jinak, ale zase má celkem krásný nárůst výkonu od 2500ot/min a to opravdu znatelný, nic, nic a najednou jedete, je to celkem příjemný. Když člověk opravdu potřebuje jet a ty otáčky podrží nad touto hranicí, tak je to fakt příjemný a prostě to jede... Jediné na co jsem si musel zvyknout byly otáčky, u 2.8 jsem znal při 160km/h 3000ot, tady je mám při stovce, takže síla a velká změna, pořád jsem si myslel, proč jezdím na tam nízké kvalty a ono tam už nic dalšího nebylo... :lol: Další příjemná věc je spotřeba, když jedu dálku, tak jsem na nějakých 6 litrech, město (Praha) jedu do 7.5 litrů, což si myslím je velice solidní vzhledem k tomu, že stále stojím a je to převážně 1 a 2 rychlostní stupeň. Jel jsem nedávno Rakousko - Dachstein, 5 kol na střeše, 5 lidí a kufr k prasknutí, jako váha to fakt byla parádní, tam byla znát nesíla nejvíc, prostě v kopcích žádná raketa, ale prostě jelo se. Spotřeba byla 9 litrů. Motor je neskutečně tichý, na křižovatce občas přemýšlím jestli není kaput a kontroluji otáčkoměr. Určitě bych bral větší sílu, ale zase v rámci možností, velké plus je jednoduchost motoru a klasická konstrukce.

Já za sebe říkám, dobrý. Klidně doraž a zkusíš sám na vlastní nohu.

Pepa

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“