Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
lutom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 30.06.2008 12:57
Bydliště: PB
Kontaktovat uživatele:

Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od lutom »

Má někdo zkušenost s variantou 1.9 TDI Golf BlueMotion? Rozhoduji se mezi klasickou verzí a právě tou BlueMotion :thk:. Informace jako nižší spotřeba, emise a td. si mohu přečíst kdekoli. Zajímají mě případné osobní zkušenosti s touto verzí, klady či zápory z každodenního užívání, nebo jestli už má někdo nějaké info z dílny (poruchovost určitých dílů a td.) :thk: Dík za jakékoli info

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od BORASK1 »

Ja mam boru bluemotion a nevsimol som si ani najmensiu zmenu voci normalnej verzii :D ,mozno len ine oplastovanie predku pod motorom a asi uz nic ine.
edit -zabudol som v prednej maske mam pekny znak BlueMotion :D celkom sa to tam hodi :lol:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od Benne »

BORASK1 píše:Ja mam boru bluemotion a nevsimol som si ani najmensiu zmenu voci normalnej verzii :D ,mozno len ine oplastovanie predku pod motorom a asi uz nic ine.
edit -zabudol som v prednej maske mam pekny znak BlueMotion :D celkom sa to tam hodi :lol:
to aj MKIV sa robilo bluemotion,alebo mas uz novu ?
Co viem, tak bluemotiony su aj trosku znizene (15mm?), maju trosku inu aerodinamiku, ine obutie, tak si myslim, ze to bude realne s nizsou spotrebou :) Co sa tyka poruchovosti, nemyslim, ze by tam mal byt problem, nejake velke zasahy do motora niesu. Co si spominam, tak su myslim zmenene prevodove stupne trosku. Je to pravda ?

Uživatelský avatar
lutom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 30.06.2008 12:57
Bydliště: PB
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od lutom »

BORASK1 píše:Co si spominam, tak su myslim zmenene prevodove stupne trosku. Je to pravda ?
Jo, to máš pravdu. Má delší převod třetího až pátého stupně.
BORASK1 píše:Co viem, tak bluemotiony su aj trosku znizene (15mm?)
Podvozek má snížený (vpředu o 15 mm, vzadu o 8 mm).

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od -Jakub- »

nemají náhodou bluemoution všechny fiiltr pevných částic? Jestli jo tak bych od toho dal ruce pryč

Uživatelský avatar
lutom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 30.06.2008 12:57
Bydliště: PB
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od lutom »

-Jakub- píše:nemají náhodou bluemoution všechny fiiltr pevných částic? Jestli jo tak bych od toho dal ruce pryč
Jo to mají. Proč by jsi od toho dal ruce pryč? Máš nějaké negativní zkušenosti s DPF? Sem s nimi.

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od Oakley »

lutom píše:Jo to mají. Proč by jsi od toho dal ruce pryč? Máš nějaké negativní zkušenosti s DPF? Sem s nimi.
S DPF filtrem to VW vůbec nevychytal. Jenom to otravuje život, obzvlášť po městě. Myslím že v DE chtělo volkswagen hodně lidí za DPF filtr zažalovat.
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
lutom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 30.06.2008 12:57
Bydliště: PB
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od lutom »

Oakley píše:S DPF filtrem to VW vůbec nevychytal.
Já myslím, že to bylo když s tím vyšel na trh. Ty první verze opravdu stály za ..... Mám dojem, že se to dalo přirovnat "venčení psa", akorát že místo psa to bylo auto. Avšak rok se s rokem sešel a já předpokládám, že si technici s problémy už nějak poradili. Ano pro jízdu po městě DPF není, ale já jezdím převážně mimo. Asi tak 70 % mimo a 30 % po městě. Proto bych rád slyšel názor i od někoho kdo si koupil nedávno nové auto s DPF a jaké s tím má / nemá problémy.

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od -Jakub- »

Osobní mám. Rok stará OII RS TDI 125Kw ježděná 95% jen Praha-Ostrava najeto 125tis. km a neustálé problémy s DPF. Auto nečekaně padá do nouzáku , odhadem 5% provozu jelo auto v nouzovém režimu. Poprvé v servise tvrdili že auto jen popojíždí po městě a že se není čemu divit(a co jako že jezdím po městě, to je zakázáno nebo jak?) Po asi 5 návštěvě přišla na řadu výměna ale po dalších 20tis.km zase nouzový režim. Äuto nejezdí na nic jiného než Shell. Nevím zda li je to DPF takhle všeobecně nebo jen smůla na špatný kus, ale k čemu je člověku auto na které se nemůže spolehnout.

Uživatelský avatar
lutom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 30.06.2008 12:57
Bydliště: PB
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od lutom »

Dík za info. :wink:

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od Benne »

-Jakub- píše:Osobní mám. Rok stará OII RS TDI 125Kw ježděná 95% jen Praha-Ostrava najeto 125tis. km a neustálé problémy s DPF. Auto nečekaně padá do nouzáku , odhadem 5% provozu jelo auto v nouzovém režimu. Poprvé v servise tvrdili že auto jen popojíždí po městě a že se není čemu divit(a co jako že jezdím po městě, to je zakázáno nebo jak?) Po asi 5 návštěvě přišla na řadu výměna ale po dalších 20tis.km zase nouzový režim. Äuto nejezdí na nic jiného než Shell. Nevím zda li je to DPF takhle všeobecně nebo jen smůla na špatný kus, ale k čemu je člověku auto na které se nemůže spolehnout.
tak to je moc ! Oni povedia, ze sa neni comu divit ked auto popojizdi po meste, to som este nezral, ku*vy zasrane :evil: normalne ma to vytocilo :evil:

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od -Jakub- »

Taky jsem na ně koukal jak vyoraná myš. Že když není motor v otáčkách a jen se popojíždí tak splodiny nevytvoří pořádný průvan a zasírá se ten filtr. Velký problém u Taxi kterí stojí dlouho na místě.

eec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 18.03.2009 09:39

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od eec »

ruky prec od verzie blue motion a od vsetkych DPF ano pekna spotreba uderny zatah odspodu ale nonstp v servise s DPF ako keby ste chodili na klavir 2X do tyzdna TDI PD a DPF absolutny omyl

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od BORASK1 »

Nikdy som stym nemal problem.Skorej mi vadi to znizenie :D .Vela krat sa len tak trmadzgam po meste ale potom ho zasa pekne prevetram mimo mesto.

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf Variant 1.9 TDI x 1.9 TDI BlueMotion

Příspěvek od 1Ital1 »

tak to jsem fakt nevěděl, že Boru dělali BM...to slyšim poprvé 8O

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“