Únik chladicí kapaliny

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Ondřej Hochmaul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.01.2017 20:26

Únik chladicí kapaliny

Příspěvek od Ondřej Hochmaul »

Zdravim mam takovej větši problem z unikem ch.kapaliny uz jsem to mel v servysu a tam mi rekli ze to bude nejspíš tesneni pod hlavou nebo praskla hlava.tak to rozebrali hlavu poslaly na rengen a vymenili tesneni.vsechno pry bylo dobry.jenze voda se vesele straci dal,
tak jsem jim to dal na reklamaci jenze pri testovaci jizde se jim rozpadli vyrive klapky a motor se zadřel.tak jsem byl nucen sehnat novy holy motor na výměnu,tak to dali do kupi a auto jsem si zas prevzal,že uz je vse v poradku.ale neni voda se stale straci a po najeti 800km se uz začalo aji za autem vyc dymit.tak kjsem to dal do jineho servysu a tam si zatim lamou hlavu cim to muze byt.tak se ptam jestli by nekdo nemel tady najaky napad cim bi to mohlo bejt?

Ondřej Hochmaul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.01.2017 20:26

Re: Únik chladicí kapaliny

Příspěvek od Ondřej Hochmaul »

Jedna se o motor BMN 2.0 TDI 125KW

Ladina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.04.2018 21:40

Re: Únik chladicí kapaliny

Příspěvek od Ladina »

Ahoj, uz ti tvuj problem nekdo vyresil? Tesim neco hodne podobneho. Hlava vymena tesneni, zatim se nic nezadrelo a voda unika dal. Nikdo si s tim nevi rady. Mam 1,6 TDI. Dik za info Lada

Ondřej Hochmaul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.01.2017 20:26

Re: Únik chladicí kapaliny

Příspěvek od Ondřej Hochmaul »

Jeste stale nikdo nic nenasel jsem z toho docela dost zoufalej

roko007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.09.2012 10:25

Re: Únik chladicí kapaliny

Příspěvek od roko007 »

Zdravím.
Neviem či ti to dokážem takto presne popísať, ale nedávno som na takom istom motore riešil presne to isté aj ja. Takže skúsim vysvetliť. Na motore v zadu na bloku sa nachádza taká plastová akoby príruba, do ktorej a aj z ktorej vedú hadice chladenia. Nie je to normálne vidieť, iba ak na zdviháku. A presne tento plast zvykne časom prasknúť a vždy keď sa motor zohreje tak sa tá prasklina zväčší a voda pomalyčky uniká, ale tak, že to nie je vidieť. Keď motor ochladne tak sa voda nestráca, robí to iba pri zohriatom motore a preto nie je ani nič vidieť, pretože sa tá voda stihne odpariť. Ja som mal presne tento problém, ktorý sa po výmene tej plastovej príruby vyriešil a od vtedy mám pokoj. Mne to robili v autorizovanom servise, kde o tom probléme vedeli.

Odpovědět

Zpět na „Touran“