VW Touran vs Opel Zafira vs Kia Carens

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
hddng
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.04.2018 04:27

VW Touran vs Opel Zafira vs Kia Carens

Příspěvek od hddng »

Zdravím na fóre, vyberám auto a vo finále sú Opel Zafira, VW Touran a Kia Carens (v tomto poradí = favorit je Zafira).
Rád by som počul názory na základe skúseností. Prelúskal som už veľa diskusií, veľa užitočného som sa dozvedel, ale o porovnaní týchto konkurenčných modelov MPV som veľa nenašiel.

K autu - nové, benzín, 7 miest.
V prípade VW Touran - 1.2TSI/81kW/MT6 Edition Comfortline. Opel Zafira - 1.4T/103kW/MT6 Innovation. Kia Carens - 1.6GDI/99kW/MT6 Gold.
Rodinné jazdenie (posádka 2+3), prevaha mesto + blízke okolie, cez víkendy nejaká tá diaľnica, dovolenka atď.

Moje argumenty pre/proti:

Touran - plusy: celkové riešenie interiéru/variability/funkčnosti/dizajnu sa mi vidí najlepšie. Isofixy (=homologované sedadlá) pre všetky sedadlá v 2. aj v 3. rade. V najužšom bode 2. radu je Touran najširší (138cm, o 4cm viac oproti Zafire) - sedačky a pod. Najpredávanejší vo svojom segmente - takže niečo na ňom bude. Negatíva sú dve, zásadné - cena: so slabším motorom (1.2) je iba zanedbateľne drahší napr. oproti Zafire, s rovnakým (1.4) však už nepríjemne viac, voči Carensu výrazný rozdiel. Otázne tiež, koľko trápenia vydrží najslabší motor (hoci papierovo ponúka zaujímavú spotrebu). Druhé veľké mínus: v 7m verzii neumiestni rezervu, ani zospodu podvozku.

Carens - plusy: cenovo najdostupnejší, atmosferický motor (jednoduchosť, odolnosť), kompaktný vzhľad a OK dizajn (hlavne exteriér), odvezie rezervu, sklopné všetky sedadlá (aj spolujazdec), 7r záruka. Negatíva - kompaktný (menej miesta, najmenší kufor, 492 l), príliš limitované možnosti nakonfigurovať si výbavu, do istej miery aj motor atmosféra (lemravý + žrút), otázna zostatková hodnota auta (po uplynutí záruky, Kórea vs nemeckí konkurenti)... Isofixy sú len v 2. rade na krajoch, ale inak pre detské sedačky nie je oficiálne vylúčené žiadne sedadlo (viď problém Zafiry).

Zafira zatiaľ vyhráva dobrým vyvážením priestoru, výbavy, dizajnu/celkového riešenia a ceny. Vie mať rezervu aj v 7m verzii. Otáznikom je trochu spotreba (nerád by som sa popálil), inak ohľadom výkonu 1.4T/103kW vyzerá primerane mojim nárokom. Mrzuté je, že stredné sedadlo 2. radu oficiálne nie je schválené pre detské sedačky - no práve tri sedačky potrebujem zmestiť (3. rad považujem len za núdzové riešenie, skôr po meste, najmä z hľadiska bezpečnosti voči zadnému nárazu). Škoda tiež, že nie je možné sklopiť sedadlo spolujazdca úplne do roviny (keď sa hrdí tým, že je zakladateľom triedy kompaktných MPV).

Budem vďačný za akékoľvek postrehy k uvedeným vozom - ich vlastnostiam, prevádzke, nákladom, servisovaniu... všetko

olsztyn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.03.2018 09:46

Re: VW Touran vs Opel Zafira vs Kia Carens

Příspěvek od olsztyn »

Doporučil bych nechat si udělat konkrétní cenové nabídky, neřídit se ceníkem. Mám objednaný Touran, dostal jsem velkou slevu. Třeba budeš překvapen. Zafira jsem zvažoval tu 147kw, ale ono je to tak strašně těžké auto, že to ani s tímto motorem není žádná raketa a navíc to hodně žere. Zafira je zvenku větší, zevnitř menší. Možná bude pohodlnější, ale v užitné hodnotě asi nemá teď Touran konkurenci. O kie nic nevím.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Touran vs Opel Zafira vs Kia Carens

Příspěvek od kubisz »

srovnavali sme to stejny a KIU sme vyhodili hned kvuli rozmerum (odpovida spis C-Maxu)... Zafira byla desne "forova"... vsecko v interieru melo vuli (ovladace klimy, hlasitosti, tlacitka) a vazi opravdu o cca 250kg vice (v dieselu)... Touran ma / mel tedka akci na Marathon verzi (i kdyz ted je ve vlaknu o TGi motorech, ze uz to snad nejak skoncilo...) a vyprodavaji 1,4TSi... my nakonec skoncili u zabozroutu a koupili UFO (C4GP) kvuli cene (brali sme automat)... jinak sme ale byli rozhodnuty pro Tourana a slevu sme dostavali hned ve dverich... s cenou ale nejvic umel carovat Opel, tam se na ceniky vubec nehralo a litalo to klidne 150 tisic dolu... na Tourana sme dostali nej nabidku v Hodonine a pry dokazou i ovlivnit auto zadany do vyroby s dodanim cca mesice (vybavu, ne motor, ne barvu)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

hddng
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.04.2018 04:27

Re: VW Touran vs Opel Zafira vs Kia Carens

Příspěvek od hddng »

Vďaka za tipy. Jasné, tanec okolo ceny, to je hotový rituál... Ohľadom spotreby - sprintmonitor.de je výborný zdroj. Touran 1.4TSI/110kW má oproti obdobnej Zafire v priemere o čosi menší apetít.

Ešte otázka na praktické veci z prevádzky - nedopátral som sa zatiaľ, aký je pre Touran servisný interval... a koľko cca stojí garančná prehliadka v servise... môžte niekto sharovať svoje skúsenosti? Dik.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Touran vs Opel Zafira vs Kia Carens

Příspěvek od kubisz »

podle jednoho uzivatele fora (TomZ) je garancka cca 5tis (komunikoval sem s nim, kdyz sme vybirali, cili cca podzim 2017), on mel zkraceny interval a to platil cca 4tis za olej... ma 1,4TSi
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Touran“