Hluk od napravy

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
St3fko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.05.2018 15:40

Hluk od napravy

Příspěvek od St3fko »

Ahojte kolegovia,
uz dlhsie pozorujem zatial nevyrieseny problem a to s riadenim.

Konkretne ak stoji auto, vytocim kolesa doprava alebo dolava a akonahle sa pohnem, ozve sa dunivy valivy zvuk, ktory s rychlostou zmizne....taktiez po nastartovani odstaveneho auta ked pohnem volantom, tak sa tiez ozve take tlmene dunive buchnutie, ci uz tocim dolava alebo doprava - vzdy pri zmene smeru a dava to aj zabrat elektrike, lebo mi badatelne trochu stmievaju svetla. Za jazdy je klud, stava sa to len pri nizkych rychlostiach (parkovanie atd...).
Co sa este tyka pneumatik....na zimnych nerobi to hlucne odvalovanie, len buchanie pri zmene smeru otacania...ale na letnych huci vsetko viac - asi to bude tym, ze tvrdsie letne davaju autu viac zabrat??

Loziska sa menili, zvysok napravy je podla vsetkeho OK.
Neviem co by ste mi v tomto vedeli poradit?

Na starsich autach som vedel, ze mi niekde vyteka olej, tak som dolieval, ale ak sa nemylim tak moj Touran ma elektrohydraulicky system, ze?

Vopred dakujem za Vase postrehy! :)
TOURAN '09 1,9 Highline

martin488
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Hluk od napravy

Příspěvek od martin488 »

ahoj ložiska si měnil na tlumiči nobo na naboji??

Uživatelský avatar
St3fko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.05.2018 15:40

Re: Hluk od napravy

Příspěvek od St3fko »

cele naboje vratane loziska, tlmice sa neriesili :)
TOURAN '09 1,9 Highline

martin488
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 18:07
Bydliště: Plzeň

Re: Hluk od napravy

Příspěvek od martin488 »

zkus někoho poprosit ať ti na místě zatočí volantem z rejdu do rejdu a dívej se mezi blatníkem a kolem co dělá pružina na tlumiči musí se nahoře volně otáčet tak že nesmí poškubávat a ani se kroutit a na diag už to bylo???

Odpovědět

Zpět na „Touran“