Problém s DSG..? Brzd pedálem..? :/

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
VWTUŘAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.07.2018 20:09

Problém s DSG..? Brzd pedálem..? :/

Příspěvek od VWTUŘAN »

Zdravím, chlapci a děvčata nemáte někdo zkušenost s následujícím : Mám Vw Touran 2.0TDI DSG 125kw, začalo se mi stávat, že po nastartování svítí kontrolka nezmáčknutého brzd pedálu a je tedy nemožné zařadit z P na D, na cokoli, po zhasnuti motoru opět funkční. Ale někdy problém přetrvává. Dokonce se mi 1x stalo, že vozidlo při jízdě skočilo do neutrálu a opět stejný problém, navíc problikávájí všechny možné polohy řazení. PDRNS..? Nevíte někdo čím by to mohlo být způsobeno..? Někdo poukazoval na čidlo brzd pedálu. Děkuji za každé vaše rady, během týdne chci řešit servis, ale rád bych se dozvěděl možnosti a byl trošku v obraze. Díky Borci (y)

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Problém s DSG..? Brzd pedálem..? :/

Příspěvek od swenak »

Ještě by to mohl být senzor polohy řadičky. To blikábí všech ukazatelů by mohlo značit, že RJ dostává více signálů současně, které nemají být možné. Toto se mi děje, když zatlačím silně na řadičku v manuálním režimu, asi to dostane další signál.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

VWTUŘAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.07.2018 20:09

Re: Problém s DSG..? Brzd pedálem..? :/

Příspěvek od VWTUŘAN »

swenak Díky za nástřel dalších možností, prověříme..;)

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2873
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s DSG..? Brzd pedálem..? :/

Příspěvek od kubisz »

kdyz problikavaji pismenka za DSG, tak to muze znacit obecne poruchu DSG... vice asi rekne diagnostika, ale brzdovy cidlo byva celkem casta porucha dle fora a to by melo byt videt v poruchach (bud kabel, nebo cidlo)...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Odpovědět

Zpět na „Touran“