Touran jako náhrada S-Max

2003 - 20..

Moderátoři: Chozin, alesino

Gooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.02.2014 20:12

Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od Gooo »

Zdravím

Jsme rodina, 3 děti, z nichž dvě jsou ještě na sedačkách. nyní S-Max, z něhož jsem zklamaný, takže hledáme náhradu. Finančně se chceme vlézt do 400k (max 450k, ale pak není nic na případné opravy), podmínka je Automatická převodovka.

Samozřejmě jsme hledali rok 2016 a tedy novou verzi, ale je to tak na hranici. Bohužel, mluvil jsem s kolegou o této úvaze a dostal jsem přednášku, co vše je na tomto autě špatně. Jsem zvyklý, že se lidé snaží upoutat pozornost a vyzdvihnout se tím, že začnou "pomlouvat" takový nápad, ale je to automechanik a nemluvil úplně z cesty.

Zeptám se tedy zde, možná přímo majitelů. Je u tohoto modelu nějaký problém? Na co se případně připravit?

Děkuji

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od Mirco »

A co je tam všechno špatně???

Gooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.02.2014 20:12

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od Gooo »

Problémů vyjmenoval více, ale prakticky vše se týkalo elektriky. On je tedy autoelektrikář, takže mu jsou tyto problémy bližší a třeba neví nic o problémech s motorem, kdyby tam nějaké byly.

Kdysi mi někdo popisoval svoje problémy s elektrikou u Touraega a jeho první generace, tak jsem se jej ptal, jestli si to neplete a zda se baví o verzi cca 3roky starého Touranu, ale říkal že ano

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od kubisz »

za 400 az 450 se moc neda sehnat 5T1 (novej) touran, nebo bude mit najeto kolem 150-200 tis.; za 400 se da koupit uz celkem hodne vybavenej 1T3 (do r. 2015) s najezdem nekde kolem 60-100 tis. podle celkove vybavy a najezdu... DSGcko je lepsi brat 6 stupnovy, coz omezi motor na 2.0, kde je zase pry lepsi slabsi verze 103kw... filtr uz je vsude

pokud je podminkou novej touran (5T1), tak uz sem nasel i nejaky z leasingu (hledal sem minulej rok), ale byl tam celkem extrem, ze to byla bud full vybava (cili drahy), nebo pak uplny zaklady bez climatronicu a 1,6 diesel...

u benzinu moc nevim, starsi 1T3 je este i v CNG, 1,4 TSI by mel byt uz bez problemu, ale pri najezdu 200 tis. uz asi nebude ve 100% kondici... zalezi na vyuziti
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Gooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.02.2014 20:12

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od Gooo »

Byli jsme se kouknout do bazaru, kde mají jak 1T3, tak 5T1, vedle sebe. Z exteriéru tam moc nevidím rozdíl, ale interiér je u 5T1 výrazně hezčí (chápu, že je to subjektivní). Skutečně jsme byli těsně nad hranicí 450k a tolik už za auto dát jednoduše nechci. Ale přikláníme se spíše k tomu novějšímu, takže budeme zvažovat dále.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od kubisz »

5T1 je prevesim vetsi, ma "novejsi" motory a uz ma novejsi entertainment... interier je v 1T3 vicemene ten puvodni, co tam dali v roce 2004 ;-) ale vsecko je tam, kde by to clovek cekal a nemame s ergonomii problem... kdyz sme kupovali, tak byl proste porad rozdil cca 100 tis. ve stejne vybave mezi 1T3 a 5T1 a to meli 5T1 este vyssi najezdy (coz nemusi uplne vadit, pokud se bere od leasingu, nebo autoprodejce)

tady trebas maji peknyho: https://hildamotors.cz/listings/vw-touran-25629/" onclick="window.open(this.href);return false; (od nich sme brali my; ale cena je proste pres)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Gooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.02.2014 20:12

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od Gooo »

Ten je super. Chápu, že takhle vybavené auto asi levněji sehnat nepůjde, ale strop 450k je pro mne spíše psychický blok. :o)

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od kubisz »

tak zase pokud se auto nekupuje na dva roky, tak je lepsi vzit "plnou" vybavu, nez kdyz pak neco chybi (i kdyz se urcite da dodelat :P )

este by se dal zkusit nejaky "individualni" dovoz pres napriklad http://www.rakar.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, je s nima celkem paradni domluva, akorat to trochu trva, nez se neco najde...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

bagr3210
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 21.12.2013 19:00

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od bagr3210 »

Ze jsem tak zvedav,o jakyho s-maxe jde? Myslim tim nafta,benzin,rocnik..?
VW Touran 1.9TDi, 77kW, BLS, 2010

Gooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.02.2014 20:12

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od Gooo »

Máme S-Maxe z roku 2008 s naftovým motorem. "Bohužel", koupili jsme vůz s automatickou převodovkou, velkou navigací a infoteimentem, adaptivním tempomatem, vyhřívaným předním sklem...takže jsme si na takové drobnosti zvykli a tím pádem jej manželka požaduje i u auta nového. S-Maxe jsme kupovali jakou nouzové řešení ve chvíli, kdy jsme kopli do země při stavbě domu a nyní jsme měsíc po dokončení, takže chceme vyřešit i vůz. Nějaké peníze zbyly, ale i když prodám S-Maxe, tak dáme dohromady 400k. Něco se ještě dá schrastit, ale 80k dohromady moc nedám.

Takže standardní problém: Chceme auto, na které nemáme :oD.

Maxovi v podstatě nic není, takže logické by bylo třeba rok počkat. Námi hledaný vůz zlevní a naopak ještě dáme dohromady nějaké finance, ale manželka se už vidí v novém autě (a kámoška si koupila Sharana, druhá si koupila Tiguana...). Já mám problém, že jestli mi zůstanou peníze na účtu, mám tendenci postavit bazén :oD.

bagr3210
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 21.12.2013 19:00

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od bagr3210 »

Chapu a obcas mam to samy..Kazdy mame samozrejme jiny priority,i proto bych do auta moc dat nechtel..
Maxe hledam pres pulroku a ty "nejlepsi" mi bud nekdo vyfoukne,nebo je to tak daleko,ze se mi tak fakt nechce..
Jen ze zvedavosti,klidne do SZ,kdy se bude ten max prodavat,je uz na internetu?
VW Touran 1.9TDi, 77kW, BLS, 2010

Gooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.02.2014 20:12

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od Gooo »

Máme tři děti a manželka rozváží děti do školek a do školy, takže prodej jsem chtěl řešit až potom, co budu mít jasno s novým autem a tak jsem zatím nikam na internet auto nedával. Každopádně, máme http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic ... 21&t=26887" onclick="window.open(this.href);return false; (my jsme vyřešili ty airbagy a brzdy). Má to vady, kterými se netajím, takže kdyby to bylo něco co hledáš, tak SZ a popíšu. Tady je to spíš OT

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od denis.82 »

Cau, taky ti pridam svuj nazor...za ty roky snad fundovany.
Za me kupovat stary model Touranu v cene kolem 4 kil je blaznovstvi. :roll: Vzdyt je uplne jedno, jestli to auto ma najeto 100tkm nebo 150tkm. Vetsinou prave naopak auta s vice km byvaji v daleko lepsim stavu. Male km nejsou dane tim, ze by bylo auto jako treti v rodine, ale spis je pouzivano na popojizdky, coz se na nem odrazi v opotrebeni vseho.
Bud bych posunul psychologickou hranici rozpoctu nebo chvili pockej, ceny novych modelu leti docela rychle dolu a za par mesicu uz urcite sezenes novy model i za 4 kila v pekne vybave i stavu.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2876
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od kubisz »

manzelka chce stejne toho novyho ;-)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

Gooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 27.02.2014 20:12

Re: Touran jako náhrada S-Max

Příspěvek od Gooo »

OK, starší verzi Touranu jsem zavrhl a rozhoduji se mezi novým vozem (Renault GrandScenic) a nebo starším Touranem s modelovým rokem 2016 a výše. Dostal jsem nabídku na velmi dobře vybavený vůz z 12/2016 a to za 450k. Je to na hranici, ale má to smysl. Je něco, co mi u tohoto vozu nedoporučíte?

Dočetl jsem se o problému v kombinaci 2,0 TDi a DSG v tomto voze. Nabídnutý vůz byl přesně tahle kombinace :o). Manželka jezdí ráno do práce s tím, že zaveze syna do školy (kde syn jen vyskočí, ale motor se nezastavuje) a pokračuje s holkami do školky - Trasa 7,6 km. Tam zastavuje a jde holky převléknout atd. Po deseti minutách zase vyjíždí a jede buď do práce (10,4 km), nebo domů (6,4 km). Odpoledne je to podobné, jen se stavuje pro syna do družiny, takže trasa 7,6 km je ještě rozdělena na dvě stejně dlouhé části.

Chápu to tak, že se jedná o hodně krátkých tras a asi není naftový motor úplně vhodný. Zase, tento typ vozidel je nabízen primárně v naftovém provedení a nové benzíny prý již také trpí takovou skladbou cest. Zeptám se tedy, zda mi přímo nedoporučíte, na jaký motor se mám zaměřit.

Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Touran“