Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Závodní vozy, technika, úpravy

Moderátor: pajice

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od jery »

nazdárek,čím se zvětšují kanálky,frézkou nebo se to drbe růčo těma papírkama smirkovacíma a jak dlouho to trvá?

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od davusvr6 »

jery píše:nazdárek,čím se zvětšují kanálky,frézkou nebo se to drbe růčo těma papírkama smirkovacíma a jak dlouho to trvá?
tak to by mě taky zajmalo a kde se to dá udělat a za kolik na vr6

Uživatelský avatar
draaczech
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 18.12.2007 06:32
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od draaczech »

Pokud jste to nikdy nezkoušeli a nemáte zkušenosti a ani vybavení, tak se na to vykašlete a svěřte to zkušenýmu motoráři. Běžná cena za leštění a spasování sání je okolo tisíce korun za válec.
Yeah, low and wide!

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od davusvr6 »

draaczech píše:Pokud jste to nikdy nezkoušeli a nemáte zkušenosti a ani vybavení, tak se na to vykašlete a svěřte to zkušenýmu motoráři. Běžná cena za leštění a spasování sání je okolo tisíce korun za válec.
já bych do toho sám nešel .
jakej je pak rozdíl

Uživatelský avatar
draaczech
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 18.12.2007 06:32
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od draaczech »

Samotnou tuhle úpravu rozhodně nepoznáš :idea:
Yeah, low and wide!

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od davusvr6 »

draaczech píše:Samotnou tuhle úpravu rozhodně nepoznáš :idea:
:158:
budu rozdělávat to moje auto a chci poladit výkon tak zjištuju co dělat a nedělat

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od Majsha »

Upravy sani a hlav delam treba ja. Udelam pripadne i zakazkove sani podle pozadavku zakaznika.

Bezna zakladni cena za upravu 8v hlavy je 3000 Kc, 16V a VR6 jsou samozrejme drazsi. Na cene se samozrejme da domluvit. Uprava sani zacina na nejakych 1500.

Pro draaczech: Uprava hlavy je jedna z uprav kterou i na seriovym motoru poznes. Je to zaklad vsech dalsich uprav :wink:

Pro davusvr6: U preplnovanyho motoru znamena kvalitni uprava hlavy narust vykonu 30 i vic koni. Jinak jsem z Vyškova a utery a ctvrtky byvam v Brne

Pro jery: Praci na hlave stravim cca 30 - 50 hodin


V pripade zajmu mi poslete sz a domluvime se pres ni.

Uživatelský avatar
davusvr6
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.12.2008 19:46
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od davusvr6 »

Majsha píše:Upravy sani a hlav delam treba ja. Udelam pripadne i zakazkove sani podle pozadavku zakaznika.

Bezna zakladni cena za upravu 8v hlavy je 3000 Kc, 16V a VR6 jsou samozrejme drazsi. Na cene se samozrejme da domluvit. Uprava sani zacina na nejakych 1500.

Pro draaczech: Uprava hlavy je jedna z uprav kterou i na seriovym motoru poznes. Je to zaklad vsech dalsich uprav :wink:

Pro davusvr6: U preplnovanyho motoru znamena kvalitni uprava hlavy narust vykonu 30 i vic koni. Jinak jsem z Vyškova a utery a ctvrtky byvam v Brne

Pro jery: Praci na hlave stravim cca 30 - 50 hodin


V pripade zajmu mi poslete sz a domluvime se pres ni.

máš SZ :P

bricktop
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní morava

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od bricktop »

Celkem jednoduchý návod jak vyleštit sací kanály na hlavě je tady:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007080801" onclick="window.open(this.href);return false; (je to sice na fáčko, ale je jedno co leštíš)
Spoustu podobných článků je například i na http://skoda.panda.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Samotné leštění kanálů není nijak složitý proces,je to sice jebačka náročná na čas, ale průměrně zručný člověk by to měl zvládnout. Nicméně sundávání, nasazování a rovnání hlavy motoru bych raději přenechal odborníkům ;)
GV 1.6 BGU
(Jetta GLI 2.0 16v (9A))

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od Majsha »

Tak tenhle navod neni uplne 100% pouzitelny. A celkove lestit kanaly ma stejny efekt jako lestit hov*o. Prumerne zrucny clovek tak stravi x hodin praci ktera nema poradny vysledky.

Dulezita je uprava tvaru kanalu a jeho prumeru. Hlavni je ale vedet kde presne a kolik ubrat, protoze nejvetsi dira neznamena nejvetsi vykon.

Hlavne na tuto praci mam hromadu pripravku ktery jsou potreba a je toho trosku vic nez popisujou.

Ala na facko to staci...

cerv-lr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 29.09.2009 22:22

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od cerv-lr »

Jak tady psal níže kolega chce to vědět kde odebrat matroš a zhruba kolik ubrat. Já dělám hlavy pro některé závodníky co jezdí seriál KW Berg-Trophy převážně do škodovek. Dělám i na jiné auta BMW, Honda, Opel,... Na hlavách se neupravují jen kanály, ale i spalovací prostory, ventily a vodítka. Kdyby měl někdo zájem tak se jukněte na http://upravyhlav.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

jet2000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.09.2009 11:46

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od jet2000 »

Tak tohle pravda není.
draaczech píše:Samotnou tuhle úpravu rozhodně nepoznáš :idea:

jet2000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.09.2009 11:46

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od jet2000 »

VR 6 špatně tahá od spoda, když uděláš sací kanály a od riegra, nebo kerschra koupíš výfukový svody a přidáš malou úpravu škrtící klapky, budeš čumět.
davusvr6 píše:
jery píše:nazdárek,čím se zvětšují kanálky,frézkou nebo se to drbe růčo těma papírkama smirkovacíma a jak dlouho to trvá?
tak to by mě taky zajmalo a kde se to dá udělat a za kolik na vr6

jet2000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.09.2009 11:46

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od jet2000 »

hele, taky jsem z brna, kdysi jsem měl moc povedenou vr6,musíš mít vysokorychlostní fortunu, frézky různé druhy a nakonec leštíš smirkama.umím to, ale teď je ještě moc zima a plyn drahej.
jet2000 píše:VR 6 špatně tahá od spoda, když uděláš sací kanály a od riegra, nebo kerschra koupíš výfukový svody a přidáš malou úpravu škrtící klapky, budeš čumět.
davusvr6 píše: tak to by mě taky zajmalo a kde se to dá udělat a za kolik na vr6

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je potřeba na zvětšení sacích kanálků?

Příspěvek od jirkaTDI »

Někde sem slyšel o úpravě sedel ventilů, místo zkosení se udělá rádius, údajně se to dělá na závodních autech a je to i poznat, ví o tom někdo něco?

jinak na Majshu: uměl bys udělat i hlavu na TDI? Mělo by to smysl? Co myslíš?
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Odpovědět

Zpět na „Motorsport“