vr6 a kompresor???

Závodní vozy, technika, úpravy

Moderátor: pajice

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od Willdaa »

Ty vole to je zas diskuze...souhlasim s Majshou, nejsme kokoti abychom hned kazdymu vynadali jen tak bez priciny :roll:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
mike_sirbu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.12.2007 11:42

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od mike_sirbu »

Však je to v normě si myslím :wink: nemyslel jsem to nijak špatně stím at sem někdo hodí ceny.
Napište sem ten kdo to upravuje cenu,telefon a možná se vám fakt někdo ozve.Hodíš to na první stranu a když příště někdo založí téma VR6 turbo tak ho ostatní určitě rádi nasměrují na dotyčnej odkaz s cenama uprav.
Borcům co upravují TDI to funguje luxusně :wink:
Všeobecně tyhle témata zajímají všechny lidi a ne jenom lidi na foru.Je to prostě chytlavé téma co se týče zajímavosti :roll:

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od Willdaa »

Kdyz to nekoho bude zajimat tak at pohleda na netu, je toho vsude kotel at uz pokladu nebo primo upravcu kteri se tim zabyvaji...nebo si snad myslis ze jsem se narodil se znalostma na upravu motoru a preplnovani?asi tezko ze....
Zadny ceny a kontakty sem nema cenu psat pac to stejne nikdo za to neda to si to radsi bude patlat sam...ze to kamnarum funguje je pekny ale to srovnavas hrusky a jablka. :roll:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
mike_sirbu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.12.2007 11:42

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od mike_sirbu »

Já jsem nemyslel funkčnost motorů :twisted: to nejde dohromady srovnávat upravu nafty a benzináků!!!
Já myslel funkčnost toho že když chce někdo upravit TDI a založí téma tak mu hned někdo pošle odkaz na příslušné místo kde vše najde :wink:
Tvoje znalosti ti neberu,chtěl jsem po někom kdo to upravuje at napíše cenu za kterou to upraví at sem nemusíte pořád psat že je to drahé a na prd.Já se v tom povrtám sám mě to problémy nedělá :lol: jak už jsem jednou napsal když to pojede tak bude rád a když ne tak se nezblázním (ono to pojede,ale otázka je spíš jak dlouho)

Uživatelský avatar
Majsha
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2885
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vyškov

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od Majsha »

mike_sirbu píše:Já jsem nemyslel funkčnost motorů :twisted: to nejde dohromady srovnávat upravu nafty a benzináků!!!
Já myslel funkčnost toho že když chce někdo upravit TDI a založí téma tak mu hned někdo pošle odkaz na příslušné místo kde vše najde :wink:
Tvoje znalosti ti neberu,chtěl jsem po někom kdo to upravuje at napíše cenu za kterou to upraví at sem nemusíte pořád psat že je to drahé a na prd.Já se v tom povrtám sám mě to problémy nedělá :lol: jak už jsem jednou napsal když to pojede tak bude rád a když ne tak se nezblázním (ono to pojede,ale otázka je spíš jak dlouho)

Cenu fakt nema smysl sem psat. Ja upravy delam sice jen kompresory a zakazkovou vyrobu ale vidim to sam. 80% procent lidi jen vykladaj co vsechno by chteli ale proste na to nemaj nebo si mysli ze si to za par korun udelaji sami a lip nebo asi ze nekoho okradam, 15% procent jsou ti co na to sice maj ale "neni to aktualni zrovna" takze ztraci muj a svuj cas a 5% si neco necha udelat. A to se snazim mit ceny takovy ze kolikrat ani nezaplati vsechny hodiny co u toho stravim.

Kdyz se me jeden ptal co by stala zastavba turba na VR6, rekl jsem mu odhad tak 80 000 a zacal bych tim ze koupim novy pisty. Myslis ze se ozval ? Ti co sem pisou o zastavbe turba maj vetsinou dost ubohy povedomi o cem mluvi a jediny co chtel slyset je tak akorat to ze to de strasne lehce a bude to stat max. 5000.

Willda stavi uz nejakej ten rok a ma v tom utopeny pekny penize, to stejny par dalsich vcetne me. A popremejslej proc asi a kde je rozdil oproti tem co sem pisou o ruzny rady a jiny nesmysly.

Uživatelský avatar
mike_sirbu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.12.2007 11:42

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od mike_sirbu »

No vidíš!Cena 80 táců a hned bude o pár lidí mín co se budou ptat kolik to bude stát.Když tu někoho uvidím založit téma kompreso,nebo turbo VR6 tak mu hodím tento odkaz a budeš mít pokoj a nebudeš muset psat pořád to stejny dokola.Já tě chápu že je to otrava pořád dokolečka někomu něco ohledně přeplnování vysvětlovat, ale na druhou stranu je tohle forum VW tak se lidi ptají to je normální.
80 tisíc není zase tak hrozná částka si myslím.To snad musí pochopit každej že to bude stát peníze :lol: já jsem v upravování motorů utopil taky ne zrovna malé peníze ale já se v motorech vrtám rád.Viděl jsi někdy hasičskou stříkačku PS12 s turbem?Jednu jsem se pokusil postavit a mám aj fotky,ale cena nebyla zrovna příznivá s porovnáním upravy motoru taz 1500 na obsah 1,9 který potom jede velice luxusně a nejde na pohled poznat že upravenej :).Podle pravidel požárního sportu nesmí jít na motoře poznat že je upravenej tak turbo se muselo odmontovat.Stráveného času mraky na na prd
Tohle je mimo téma,ale chtěl jsem tím říct že vím očem mluvíš.Tohle není moje první ani poslední vyhození penež a času co jsem kdy spáchal.
Přílohy
p3020168.jpg
p3040003.jpg
Naposledy upravil(a) mike_sirbu dne 22.01.2010 19:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mike_sirbu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.12.2007 11:42

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od mike_sirbu »

Na těch fotkách to ještě nebylo komplet,ale aspon se bude čemu zasmát. :lol:

Uživatelský avatar
mike_sirbu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.12.2007 11:42

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od mike_sirbu »

http://www.youtube.com/watch?v=nDctsh9BQz8" onclick="window.open(this.href);return false; zde je video stavby oláckého motoru 2.0 8v turbo jak to jelo. Vše dělané doma.Na VR6 už se těším až ho začnu kuchat :wink:
Přílohy
P3010062.JPG
P3010061.JPG
P3020061.JPG

Uživatelský avatar
draaczech
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 18.12.2007 06:32
Bydliště: Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od draaczech »

Budu trošku mimo téma, ale né zas tak moc.
Kámoš je hondař (nejsem ortodoxní VW, takže mi to nevadí) jako kluk jezdil rallycross nejdřív s Golfem 2, pak přešli na Civic a teď už má asi 4. CRX. Jeho snem je CRXT a proto už druhou zimu tráví ve svojí dílně rozebíráním a skládáním jeho Hondy.
První pokus byl na zkoušku a dopadl neslavně. Turbo z R5T napáchaný na sérii 1,6 16V nijak neregulovaný a ani upravený. Starty a krátké jízdy kolem dílny fungovali monstrózně, jenže auto ujelo asi 3 km a tim to skončilo. Shořeli písty-ani sem nečekal nic jinýho. Na mojí otázku kolik to hodlá foukat: "Nevim, dal sem tam budík ale nestíhám na něj koukat..." Takže to přefouknul a bylo po motoru.
Pokus číslo 2 právě teď probíhá a chlapík na to šel od lesa. Objednal z eBay všechno Made in USA.
Přišly písty, ojnice (ani na 2. pokus ne ty správný), těsnění,turbo, IC (velký asi tak metrxmetr) svody a výfuk o průměru roury od kamen a hromada dalších dílů.
Co z toho plyne?
Ne všechno co vám nabízí na eBay jako zaručeně výhodný a super výkonný turbo kit je to pravý.
Protože když na 1,6 motor pošlou Garret T3/T4 a výfuk jako na WRC tak to s největší pravděpodobností opravdu nebo vhodný...
Nepouštějte se do takovejch přestaveb pokud opravdu nevíte co a jak. Vyčtený informace z fóra jsou žalostně málo.
Yeah, low and wide!

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od Willdaa »

Majsha píše:
mike_sirbu píše:Já jsem nemyslel funkčnost motorů :twisted: to nejde dohromady srovnávat upravu nafty a benzináků!!!
Já myslel funkčnost toho že když chce někdo upravit TDI a založí téma tak mu hned někdo pošle odkaz na příslušné místo kde vše najde :wink:
Tvoje znalosti ti neberu,chtěl jsem po někom kdo to upravuje at napíše cenu za kterou to upraví at sem nemusíte pořád psat že je to drahé a na prd.Já se v tom povrtám sám mě to problémy nedělá :lol: jak už jsem jednou napsal když to pojede tak bude rád a když ne tak se nezblázním (ono to pojede,ale otázka je spíš jak dlouho)

Cenu fakt nema smysl sem psat. Ja upravy delam sice jen kompresory a zakazkovou vyrobu ale vidim to sam. 80% procent lidi jen vykladaj co vsechno by chteli ale proste na to nemaj nebo si mysli ze si to za par korun udelaji sami a lip nebo asi ze nekoho okradam, 15% procent jsou ti co na to sice maj ale "neni to aktualni zrovna" takze ztraci muj a svuj cas a 5% si neco necha udelat. A to se snazim mit ceny takovy ze kolikrat ani nezaplati vsechny hodiny co u toho stravim.

Kdyz se me jeden ptal co by stala zastavba turba na VR6, rekl jsem mu odhad tak 80 000 a zacal bych tim ze koupim novy pisty. Myslis ze se ozval ? Ti co sem pisou o zastavbe turba maj vetsinou dost ubohy povedomi o cem mluvi a jediny co chtel slyset je tak akorat to ze to de strasne lehce a bude to stat max. 5000.

Willda stavi uz nejakej ten rok a ma v tom utopeny pekny penize, to stejny par dalsich vcetne me. A popremejslej proc asi a kde je rozdil oproti tem co sem pisou o ruzny rady a jiny nesmysly.
Ze sve zkusenosti jsem vzdy skoncil u toho ze se spocitaly naklady na kompletni repas motoru a nasledovala veta "ja se pak nejak ozvu" a to jsme se nezacli bavit o preplnovani,spojce, atd.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
Thomas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1257
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od Thomas »

Willdaa píše:
Majsha píše:
Cenu fakt nema smysl sem psat. Ja upravy delam sice jen kompresory a zakazkovou vyrobu ale vidim to sam. 80% procent lidi jen vykladaj co vsechno by chteli ale proste na to nemaj nebo si mysli ze si to za par korun udelaji sami a lip nebo asi ze nekoho okradam, 15% procent jsou ti co na to sice maj ale "neni to aktualni zrovna" takze ztraci muj a svuj cas a 5% si neco necha udelat. A to se snazim mit ceny takovy ze kolikrat ani nezaplati vsechny hodiny co u toho stravim.

Kdyz se me jeden ptal co by stala zastavba turba na VR6, rekl jsem mu odhad tak 80 000 a zacal bych tim ze koupim novy pisty. Myslis ze se ozval ? Ti co sem pisou o zastavbe turba maj vetsinou dost ubohy povedomi o cem mluvi a jediny co chtel slyset je tak akorat to ze to de strasne lehce a bude to stat max. 5000.

Willda stavi uz nejakej ten rok a ma v tom utopeny pekny penize, to stejny par dalsich vcetne me. A popremejslej proc asi a kde je rozdil oproti tem co sem pisou o ruzny rady a jiny nesmysly.
Ze sve zkusenosti jsem vzdy skoncil u toho ze se spocitaly naklady na kompletni repas motoru a nasledovala veta "ja se pak nejak ozvu" a to jsme se nezacli bavit o preplnovani,spojce, atd.
Proc mam stejny zkusenosti :lol: :lol: :lol:
"If in doubt, flat out!!" - Colin McRae

Kustom Works - CNC výroba, stavby a úpravy motocyklů, úpravy závodních automobilů, výroba zakázkových dílů ocel, nerez, titan,...

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od Willdaa »

Thomas píše:
Willdaa píše: Ze sve zkusenosti jsem vzdy skoncil u toho ze se spocitaly naklady na kompletni repas motoru a nasledovala veta "ja se pak nejak ozvu" a to jsme se nezacli bavit o preplnovani,spojce, atd.
Proc mam stejny zkusenosti :lol: :lol: :lol:
Nezijem nahodou v cechach? :lol: :lol: :lol:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
Thomas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1257
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od Thomas »

Willdaa: aaa no jasne, to je ono :lol: :lol:
"If in doubt, flat out!!" - Colin McRae

Kustom Works - CNC výroba, stavby a úpravy motocyklů, úpravy závodních automobilů, výroba zakázkových dílů ocel, nerez, titan,...

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od danopanci »

Nezúfajte - na Slovensku je to rovnaké, alebo ešte horšie - ľudia sú dementi - myslia že navaria zvody, natiahnu IC trubky (hadice) namontujú ČIP z ebay a brutál káru majú za pár eur ....... a nakoniec zistia - že potrebujú meniť rozvody a ich sen sa rýchlo rozplynie ...... :158:

Uživatelský avatar
Thomas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1257
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vr6 a kompresor???

Příspěvek od Thomas »

danopanci píše:Nezúfajte - na Slovensku je to rovnaké, alebo ešte horšie - ľudia sú dementi - myslia že navaria zvody, natiahnu IC trubky (hadice) namontujú ČIP z ebay a brutál káru majú za pár eur ....... a nakoniec zistia - že potrebujú meniť rozvody a ich sen sa rýchlo rozplynie ...... :158:
:lol: to je presne ono :wink: 8)
"If in doubt, flat out!!" - Colin McRae

Kustom Works - CNC výroba, stavby a úpravy motocyklů, úpravy závodních automobilů, výroba zakázkových dílů ocel, nerez, titan,...

Odpovědět

Zpět na „Motorsport“