Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Závodní vozy, technika, úpravy

Moderátor: pajice

Odpovědět
Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od vtuni »

aneb.. o opici a banánech..... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od Dymák »

Já mám opici celkem pravidelně a to na hřbetě :mrgreen:
A BANán nejspíš dostanu brzo od admina :smoke:
samozřejmě vím, kam tím vtuni míří :mrgreen:
ale pro ostatní píšu:

v motorech mám celkem jasno, ikdyž k tomu se člověk musí dostat věkem :wink: Taky jsem v 18ti letech honil sierru plnou vizitek od Honzy Cézara (modří jistě vědí) a byl jsem král sídliště....
Na jednu stranu chápu dnešní mládež, ale uplést z h.o.v.n.a (1,4) bič prostě bez pořádnejch investic nejde - přestože Lojzek v hospodě povídal, že to musíš támhle upilovat, tuhle přivařit a tady přihnout, pak to poletí, jak z praku :good:
Ale každej si tím musí projít sám, něco nastudovat, něco investovat, něco víc pochopit....

ne nadarmo se říká: objem ničím nenahradíš !!!!
Kdo má zájem, tomu poradím, kdo si myslí, že je chytrej a bude šmirglem pucovat sání a počítat vydělaný klisny, tak tomu popřeju rychlý a hlavně levný procitnutí :drinks:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od vtuni »

Majsha :wink: :good:
.. jenže je to tak, jak to napsal Dymák ... jenom nahoře napsal - vyjmenoval věci za 33 tis a pod to krásnou větu
"pak xx tisíc zbytek - ventily, sací trubky, kolena, cooler, příruby turba, karbecu, výfuku, spojovací matroš, těsnění a tak dál...
zvětšování kanálů, slícování,odlehčení ojnic, setrváku, kliky, řemenic probíhalo víceméně ze známosti za cenu nákladů"

a xx - pokud jsem na základce dával pozor bejvávalo za mých mladých let 20 :laugh:

takže to máme 53 .. :arrow: koupíme již zmíněný GTI za 39 a máme ještě 14 na opravy + ještě něco z prodeje stávajícího auta... :wink:

pojistku bych vůbec neřešil...záleží u koho ji máš atd... ale tam je rozdíl pár stovek ročně..

a benzínový auta..s vyjímkou smarta for two... a ultrahypermoderních startstopů na jednom konci a audi RS4 avant atd... na druhým konci :mrgreen: stejně žerou všechny okolo 8 litrů v průměru...když s tím umíš jedzit... :wink:

-a je jedno jestli máš 120, favorita, feličitu, fobii, octavii 1,6, bravo 1,6 .. nebo golfa GTI


ale jestli to chce absolvovat ...tak ať mi napíše sz.. a nějak mu to poladíme viď Majsho :wink: :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od JuLiJo »

Cau..upravuju ABF motor, momentalne hlavu..mate nekdo zkusenosti s antidetonacni sterbinou ve spalovacim prostoru mezi sacima ventilama? Je tam ta plocha cast u sacich ventilu..
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od lister »

davusvr6 píše:ahoj kuci mát tu asi ohranej dotaz jak poladit vr6 motor je aaa
ne turbo a ani kompresor.
co se dá udělat a co to fin.obnáší díky
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, měl bych jeden takový laický dotaz. Ptát se na výměnu výfuku který zvýší výkon o 10PS raději nebudu. Zajímalo by mě, co všechno by bylo potřeba udělat na motoru 1,6 AKL, tedy starý typ 8V, 74kW, aby to trošku slušně jelo? Psát koupit motor 1,8T nemusíte, to vím. Poslední dobou se o to dost zajímám a padá mi čelist když vidím ty borce, kteří jsou schopni vyždímat z třeba š120 o původním výkonu 40PS výkon 90PS apod. Nemám na mysli přidávání turba a podobné nesmysly. Pročetl jsem zde různé témata o úpravách, ale žádné konkrétnější informace jsem nenašel. Vím že s tím souvisí více věcí, ale takový ten základ. Motor co mám není žádný závoďák, ale co jsem jel v 1,4, tak to není zase tak strašné. Prostě aby to trošku táhlo už od spoda a šlo to trošku lépe do otáček. Můj golfík je na spodu takový líný a začne táhnout až trošku výše, řekněme od 3000ot./ min? Úpravy určitě nepřidají 100PS, ale pár koníků navíc by se hodilo, třeba alespoň na těch 90kW? Prosil bych o věcné příspěvky, ne hovadiny. Děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od vtuni »

Opice a banány... Samozřejmě atmosférická motorařina je pořád stejná... Převrtávali jsme favority na 1500ccm, brousily se hlavy kvůli vyššímu kompresnímu poměru, leštily se kanály, odlehčovaly setrvačníky atd...

Dneska jsou ty motory trochu složitější, co se týče elektriky, a bohužel pokud tomu nerozumíš a neuděláš si to sám, tak je tohle fakt nesmysl, pokud to nemá být " prodlužka na ocas".....
Prostě 1,8t +nějaký finance je levnější a jede líp než. Sériová. :R32...
.když chceš potunit. :R32... Tak se dostaneš na cenu RS4...
když chceš potunit RS4..... Tak jsi na ceně Porsche 911...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od varok »

Překopaný motor ve favoritu jsem měl i já, ale už jsem to tak koupil. Vaše informace mi tedy moc nepomohly, ale děkuji
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

turojan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.06.2018 09:48

Re: Rady a tipy jak zvýšit výkon u BENZINových motorů

Příspěvek od turojan »

Ahoj, co může v tomhle MK1 být za motor? 1.8t? https://youtu.be/oQJntE70PD0

Odpovědět

Zpět na „Motorsport“