Svíčky do 1.8T - Denso iridium, nebo radeji originál?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
passatak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Svíčky do 1.8T - Denso iridium, nebo radeji originál?

Příspěvek od passatak »

Zdravím,

máte nějáké osobní zkušenosti s výměnou svíček do tohoto motoru? Reklama na Denso láka na vyšší životnost, výkon a menší spotřebu, cena není o moc vyšší. Tak ted váhám, jestli vyměnit dosluhující svíčky za Denso, nebo originál.

rád bych zkusil, jestli to bude mít nějáký účinek, nebo je to na tento motor k ničemu a můžu si jen uškodit (jak říkají někteří)?

Děkuji za rady a pokud to tu už někde bylo, tak se omlouvám, nenašel jsem.

Uživatelský avatar
KAKY
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram 261 01 CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KAKY »

no co mam ja zkušenosti z předchozích aut tak jedine NGK iridiové (maj je RS4 )to je pecka sice i cenová ale ta spolahlivost a starty to se fakt oplatí.

Uživatelský avatar
passatak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od passatak »

díky, ale to uz je zas jinde cenově asi. Prostě vybírám mezi origo a Denso iridium a kdyby to byla aspon trochu pravda co uvadeji, tak je koupim, ale rad bych nejaké názory, já nevím :-(

Uživatelský avatar
KAKY
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Příbram 261 01 CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KAKY »

no podle mne iridium nikomu neuškodí neznám sice Denso co chceš ale za pokus to stojí a u těch NGK to byla změna jako prase a to sem je dal do for sierra 2,0, do nissanu almera 1,4 a a4 1,8 a všude to bolo hodně znát ale jak říkam ja sem tam dával NGK iridium

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Já jsem koupil Bosch F7 LTCR a spokojenost, jinak jak bylo psáno, NGK je super značka. Do tvého motoru patří .
Přílohy
Bez názvu.JPG
Bez názvu.JPG (135.32 KiB) Zobrazeno 958 x

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Bral jsem 1.8 Turbo všeobecně, nenapsal jsi kód motoru.

Uživatelský avatar
passatak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od passatak »

kod motoru je AGU.

Denso stoji 880 kč jedna svíčka a originál Bosh myslím 660. Víc jak tech 900 ze 1 dat nechci, takže nevím o jakých NGK presne píšete, takže prosím o upřesnění. (myslel jsem NGK se delaj jen na japonce).

KAKY: a jaké rozdíly jsi poznal? co spotřeba?

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

passatak píše:kod motoru je AGU.

Denso stoji 880 kč jedna svíčka a originál Bosh myslím 660. Víc jak tech 900 ze 1 dat nechci, takže nevím o jakých NGK presne píšete, takže prosím o upřesnění. (myslel jsem NGK se delaj jen na japonce).

KAKY: a jaké rozdíly jsi poznal? co spotřeba?
Tak já jsem přesně tadytu Boschku kupoval za nějakých 280,. to co píšeš je asi nějaký omyl. Kolem 600,. stojí fakt už špičky a to ty naše auta něvyužijí. Jinak nevěřím tomu, že někdo pozná rozdíl ve svíčce, spotřebě taky nevěřím, snad jen tomu, že auto bude startovat bez problémů i po 60 000 km na jedny svíčky. Jinak třeba naše Brisk se řadí mezi světové značky a lidi je neberou jen kvůli tomu, že to je Brisk a ne Bosch nebo NGK, prostě světová značka vítězí. Jinak když se zeptáš v servisu, ne značkovym, tak ti řeknou že Brisk je srovnatelná kvalita a pětinovou cenu. Já bych nad tím nelaboroval, koupil NGK nebo Bosch, pro pocit max. do 300,. a spokojeně jezdil. Kde ti proboha řekli za Bosch 660,. ? Těm bych se musel vysmát.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Tak podle kódu jsem našel že se jedná o Golfa IV, souhlasíš? Jinak svíčky jsou shodné třeba s Passatem a dokonce i s tou mojí V6 2.8, mám tam ty samé a jak jsem psal, cena kolem 280,.

Uživatelský avatar
passatak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od passatak »

Šimek: jj, mozna jsem to zapoměl uvest, jedna se o GIV, passat je firemní a hodil jsem to do špatné rubriky, omlouvam se. Ale passatu 1.8T je stene vic :)

S těma cenama mě překvapuješ, ani se me tomu nechce věřit , že bych tak ušetřil.

tak k upřesnění. 660 za 1 origo svíčku Bosh do GIV, chtěli v autokelly. Podobnou cenu mě řekli i ve VW a za jeden zapalovaci kabel myslim 750 kč. Denso Iridium jsem nasel nejlevneji na autodoplnky.cz za cca 900kč, jinak nekde je maj aji za 1200,-

mimochodem kamarad vcera koupil svíčky bosh na GIV 1.4 za 800kč za jednu!!!!

takze jestli mas pravdu a koupim nekde origo za takovou cenu jak pises tak budu skakat do vzduchu a kaslu na iridium. Pokud me nesnizi spotrebu ani vykon :)

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

passatak píše:Šimek: jj, mozna jsem to zapoměl uvest, jedna se o GIV, passat je firemní a hodil jsem to do špatné rubriky, omlouvam se. Ale passatu 1.8T je stene vic :)

S těma cenama mě překvapuješ, ani se me tomu nechce věřit , že bych tak ušetřil.

tak k upřesnění. 660 za 1 origo svíčku Bosh do GIV, chtěli v autokelly. Podobnou cenu mě řekli i ve VW a za jeden zapalovaci kabel myslim 750 kč. Denso Iridium jsem nasel nejlevneji na autodoplnky.cz za cca 900kč, jinak nekde je maj aji za 1200,-

mimochodem kamarad vcera koupil svíčky bosh na GIV 1.4 za 800kč za jednu!!!!

takze jestli mas pravdu a koupim nekde origo za takovou cenu jak pises tak budu skakat do vzduchu a kaslu na iridium. Pokud me nesnizi spotrebu ani vykon :)
Dej mi chvilku a já ti to zjistím.

Uživatelský avatar
passatak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od passatak »

oki, díky moc

Uživatelský avatar
chorchoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od chorchoj »

Taky jsem to kdysi řešil. Nakonec jsem otevřel katalog BOSCH našel jejich doporučený typ BOSCH SUPER 4 FR78 cena cca. 100kč.Koupil,vyzkoušel a naprostá spokojenost.Léto,zima v pohodě.Doporučují je měnit po 20000 km,tak měním a za těch 400 to neřeším. Jinak platí to co obvykle co člověk to názor.

Uživatelský avatar
bedja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 455
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj

Příspěvek od bedja »

passatak píše:kod motoru je AGU.

Denso stoji 880 kč jedna svíčka a originál Bosh myslím 660. Víc jak tech 900 ze 1 dat nechci, takže nevím o jakých NGK presne píšete, takže prosím o upřesnění. (myslel jsem NGK se delaj jen na japonce).

KAKY: a jaké rozdíly jsi poznal? co spotřeba?
ted jsem na ty Densa narazil na netu za 550,-.... :roll:
kdo nemá auto ... umře jinak.... :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“