chip passat1.8t

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od markuspassatus »

Raimmi píše:tak to je mi jasný ale já jezdím za 12,5l celkovej průměr mám 13,2l a to se snažím jezdit na spotřebu... což mi normální nepříjde...
ja bych řek že zaleží jaké drbky jezdíš a v zimě měřit spotřebu asi nema smysl :lol: :lol:

adventurer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.10.2007 19:04
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od adventurer »

Tenhle motor je co se týká spotřeby choulostivej na každou blbost, ale pokud je všechno v pořádku tak prostě jezdí za to co udává výrobce ve specifikaci a pokud ne tak je něco špatně. Snažit se opravit rozchlastanej čiplej motor může být problém, rozhodně bych opravoval motor bez čipu.
Mám tohle auto od 98 roku takže už ho trošku znám, závady ohledně spotřeby jsou různé, třeba vysoký tlak paliva,termostat,teplotní čidlo,čidlo teploty nasávaného vzduchu nebo z těch banálních třeba různé sračkoidní svíčky namísto originálních. Tyhle všechny závady můj pašík za ty roky měl a způsobovaly nárust spotřeby,ale vždy maximálně o 0,5-1L tzn. ze standardních 7,5-9 nárust na 8,5-10, ale nidky ne 11 nebo víc to prostě není u tohoto motoru normální.

Uživatelský avatar
bartic
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od bartic »

Jak už jsem psal, že mít motor v kondici je to hlavní a poté bych řešil spotřebu. Já, když jsem si přivez golfíka, tak sice měl servisní knihu, po prvním majiteli atd, ale nikomu nevěřím, tak jsem vyměnil komplet rozvody, olej jsem dal BP VISCO 5000 5W 40, filtr (palivový, olejový a vzduchový jsem hodil vložku KN), svíčky jsem šoupnul origo, nechal všechno proměřit (kolik tlačí turbo, váhu vzduchu atd) a nakonec tam byli špatný dvě čidla a spotřebu mám přesně takovou, jak je udávána v TP. Já mám ale těžkou nohu a užívám si jízdu, tak mám průměr +-10 dost hodně najezdím po městě. Jinak dálnice 160+ a okresky podle stavu silnic cca 90-??????? :twisted: Ještě tam musím vyměnit jedno malý čidlo, který dělá trošku neplechu. Ale bych se vrátil ke spotřebě. Byl jsem se projet cca 60km jsem to držel, kde to šlo + dálnice plyn na podlaze a přijel jsem domů za 13,7l :D Jinak do Golfa liju jen Carreru 95 a když není, tak tam dám Carreru 100 a nebo Vervu 100:D

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od mike125 »

Já mám 1.8T s polovinou veci z audi S4 v motoru a ma to 197kobylek tak co tu plácáte...šecko ide, když tomu borec rozumí=)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“