chip passat1.8t

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od Luko.V »

Nejsem žádný odborník na výfuky nebo katalyzátory, být po mém, tak už tam katík taky dávno nemám. Pokud by se podělal, tak bych to nějak alternativně musel řešit, protože 12 tisíc bych za novej nedal. Není to z mé hlavy ale podle mechanika - známého, který se léta pohyboval u VW. Prý se může zvednout spotřeba klidně o 2 litry a auto se může začít chovat jinak v důsledku jiných tlaků v potrubí. Přirovnával to k tomu, když Ti prdne výfuk, že to taky netáhne. A to můžu potvrdit, s tím zkušenost mám. Prdnul vlnovec, auto netáhlo a prdělo :-).
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od miky1 »

Včera sem byl tady na chipu s kámošem: http://www.mereni-vykonu.cz/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sice ne s vw,ale s oplem omega-2.5.td,výrobce udává na autu 96kw,ale na brzdě naměřili 87kw.
Po nachipování naměřili kolem 115kw,krouták byl původních něco (ted nevim přesně) 250,po chipu přes 300.
Nárůst výkonu je hodně znát,je vidět že ví co dělají,vše provedou před vašima očima.
Stálo mu to pouhých 6000kč.

adventurer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.10.2007 19:04
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od adventurer »

Taky jsem o čipu uvažoval ale zdálo se mi že při 140000 na tachometru to už nemá smysl a motoru by to neprospělo. Dnes mám nějakých 260000km a jsem rád že jsem se na nějaký čipování vyprdnul. S výkonem co tam mám se cítím hodně sebejistě a při sešlápnutí plynu je pohled do zpětného zrcátka dost přesvědčivý. Docela se bavím jak se některý machírci v novejch kárách nestačí divit když jim to krutě natře starej pašík. A co se spotřeby týká tak nechápu jak tenhle motor někomu může brát 11 a víc litrů,protože ať jezdím jak jezdím tak mám průměr 8,5 max,ale opravdu maximálně 9 litrů a na dlouhé trasy standartně 7,5-8L

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od Raimmi »

Chtěl jsem se zeptat, slyšel jsem že po chipu dříve odchází spojka, co je na tom pravdy? Děkuji.
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

detonace
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 13.11.2009 06:39

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od detonace »

jakmile prokluzuje ihned řešit, jinak se "setrvák" dočká výměny rovněž

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od SupermanXXX »

na netu prodávaj za 30tisíc 1,8T a má skoro 400 koní 8O

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od Raimmi »

taky už se prodává dost dlouho....
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od proche77 »

koukni,a to bez předsudku na chipforum,GRAFY A BRZDY,a budeš velmi přijemně překvapen, :wink: krasnej novej rok

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od markuspassatus »

no něco dřív nebo pozděj odchází spojka pokud ma něco najeto může taky,,,,ja bych postupoval tak že bych si změřil tlaky na motoru .... změřil tlak mazání .... koukl na turbo(vůle nebo změřilkolik fouká)pak sem si jistej že to dobře maže a že motor není před exitem protože jedna věc je kolik slibujou nárust a kolik vůbec realně z motoru dostaneš...

taky bych se zabýval možna širším výfukem a potrubím za turbem až dozadu pod autem a možná taky jinýma vstřikama...moc nerozumím tomu že motor potřebuje odpor výfuku když je to turbo a ve stříkačce navíc ...pak je si myslím reálné dosáhnout 200koní na seriových komponentech je to tak na pár tisíc km....

no a se spotřebou bych očítal tak někde kolem 10-20litrů dle stylu kdo chce koně musí ho naládovat senem ...

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od markuspassatus »

ps: čipem se odstranuje rezerva motoru nastavená výrobcem což bývá většinou 30-40% u turbomotorů takže je důležitý stav motoru a komponentů před čipem tch 150koní je tak aby to najelo 300tis km a pokud se to smaže tak hold pak je to vůle boží

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od Raimmi »

tak jsem se před chvíli dozvěděl od bývalého Německého majitele že můj Passat byl chipován, ale problém je že až moc papá banzínu a nárust výkonu je až od4tis. do 4tis. je to lenoch, myslíte že to může být tím chipem (nějakým neodborným) ? A kdyby jo pomůže to nechat přechipovat?
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od markuspassatus »

Raimmi píše:tak jsem se před chvíli dozvěděl od bývalého Německého majitele že můj Passat byl chipován, ale problém je že až moc papá banzínu a nárust výkonu je až od4tis. do 4tis. je to lenoch, myslíte že to může být tím chipem (nějakým neodborným) ? A kdyby jo pomůže to nechat přechipovat?
pokud je točiplé tak bych to viděl tak že většinou se ladí na krouták a de výkon níž spíš skontroluj turbo asi už nefouká tak jak by mělo pokud naplní až od 4tis normálně fouka od 2.5tis a tlačí od 3 pak by to mělo zabrat

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od Raimmi »

no auto už bylo ve 3 servisech kvůli tomu, na to že to je chiplé nepřišel nikdo, ale vše bylo kontrolováno, turbo plní prý jak má a vše je o.k. váha, potrubí, vše je o.k. akorát se měnil jeden díl výfuku, ale to šla spotřeba dolů pouze o 0,5l a byl jsem upozorněn že katalizátor se nejeví seriově, jako kdyby tam byl napasován z jiného vozu, lambda převařená a upravené úchyty, nebo mě ještě napadlo sehnat druhou ř.j. a zkusit... a až pak kdyby to nepomohlo tak ještě vyměnit kat.
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

markuspassatus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 29.11.2009 09:21

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od markuspassatus »

řeknu to jinak za 7 to jezdit nikdy nebude :-D

Uživatelský avatar
Raimmi
Člen klubu
Příspěvky: 410
Registrován: 09.08.2009 12:04
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: chip passat1.8t

Příspěvek od Raimmi »

tak to je mi jasný ale já jezdím za 12,5l celkovej průměr mám 13,2l a to se snažím jezdit na spotřebu... což mi normální nepříjde...
Vw Sharan II 1.9Tdi 85kw
Audi A6 Avant Quatro 2.8 V6 142kw

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“