Ztracite hodne vykon pri zapnute klima?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztracite hodne vykon pri zapnute klima?

Příspěvek od _GK_ »

To musíte ten kompresor mít úplně přidřenej a kladky taky nato aby vám to tolik sebralo. Povídám vám Šapík má 140 000km za 12 let a pořád to šlape kráááásně, zapnutí/vypnutí klimy poznám jen podle cvaknutí relátka, otáčky a výkon to sebe maximálně na volnoběhu tak na sekundu :-)

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Ztracite hodne vykon pri zapnute klima?

Příspěvek od Marshall007 »

No je to tak ze dizel necici klimu vobec, ale ked zapnem klimu na mojej 1.8T tak si pripadam ako keby som mal zasebou 9 ton plne nalozeny vozik. Pri zapnuti kompresoru to riadne trhne motorom, a zmeni sa na 1.2HTP. Vobec to nejde do otacok, trasie to autom, rozjazdy su hrozne...
+ mi klima chladi dako malo oproti kamaratovmu passatu 1.9TDI, ked stojim na mieste tak klima nechladi skoro vobec. + co som si vsimol pod autom nemam ziadny kondenz ako ten kamarat na druhom passate, staci ked zapne klimu na 5min a hned ma mlacku pod autom, a riadne orosene klimove hadice. No ja nie az tak ako on. A ako pisem kondenz nemam ziadny ani po hodine.

Moze byt problem v kompresore? (klima je naplnena na plno a chyba v climatroniku ziadna...)

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Ztracite hodne vykon pri zapnute klima?

Příspěvek od Teea »

No i na traktoru to jde poznat. Nejvic na rozjezdech (zene ji pri rozjezdu preventivne vypinam jinak ji to chcipne) ale i pri jizde musim na to vice slapat jako bych mel za sebou vozik pisku a na volnobehu je citit jak se motor zatizi a vice se klepe. Ale klima chladi perfektne.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Uživatelský avatar
diakonSNAKER
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.09.2011 09:22
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Ztracite hodne vykon pri zapnute klima?

Příspěvek od diakonSNAKER »

A ja uz se lekl, ze to dela jen me :D Ale zjistil sem, ze mi to dela, jen kdyz zvysim otacky ventilatoru, kdyz mete na minimum, tak to na vykonu znat neni.. I kdyz pri startovani uz mi to taky zdechlo :D Ale kdo to ma v tom vedru vydrzet :D
VW Passat 1.8T/110kW/98

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“