v oleji něco jéé je to normalní?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
honzik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 05.07.2009 09:16
Bydliště: PRAHA

v oleji něco jéé je to normalní?

Příspěvek od honzik »

zdravím vše! :) potřeboval bych poradit či pooomoc.
mám pašíka 1.8t nedavno byla dělaná výměna oleje atd.dneska mi na palubním počítači mrkla či blykala olej lampa
po chvilce zhasla?než jsem dorazil domu,tak jsem počkal než mi olej klesne dolu, na rysce to bylo o.k. mezi min-max,
jinak na mněrce jsem mněl nějakou neplechu se držela na mněrce nějaký tvrdčí plas nebo jako skořápky,vyčistil a pak opět jsem to zavedl na podruhe pak to bylo čisté!co to bylo nevím?nastartoval jsem pašíka na počítači nic se nobjevilo,jak baterie,nebo olej,porad te?co to jééé :(

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: v oleji něco jéé je to normalní?

Příspěvek od Joda »

U 1.8 T se občas stává, že se ti karbonem zanese sací koš olejového čepadla. Pak ti začne svítit kontrolka mazání. Po výměně oleje to klidně může být tohle, protože ten novej olej uvolnil usedlej karbon ze stěn motoru a spláchnul to do vany. Takže jestli se ti rozsvicí červená olejnička. Neryskuj, nejezdi a sundej vanu a vyčisti sací koš. Jinak přeju hodně pevných nervů s vyvěšenou nápravnicí a zadníma šroubama na vaně ty jsou žůžo.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Uživatelský avatar
Cvana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno-Venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: v oleji něco jéé je to normalní?

Příspěvek od Cvana »

Joda píše:U 1.8 T se občas stává, že se ti karbonem zanese sací koš olejového čepadla. Pak ti začne svítit kontrolka mazání. Po výměně oleje to klidně může být tohle, protože ten novej olej uvolnil usedlej karbon ze stěn motoru a spláchnul to do vany. Takže jestli se ti rozsvicí červená olejnička. Neryskuj, nejezdi a sundej vanu a vyčisti sací koš. Jinak přeju hodně pevných nervů s vyvěšenou nápravnicí a zadníma šroubama na vaně ty jsou žůžo.
Tak to mam mozna podobny problem,v posledni dobe kdyz mam motor zahraty na provozku,dorazim na urcite misto vypnu motor a treba po peti minutach opet natocim motor,tak mi az moc nezvykle zacnou cvakat hydrose,po delsi chvili to prestane,oleje mam samozrejme dost a ma najezdeno tak 5 tisic km,tak prave premyslim co s tim?Poradi nekdo?

Joda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 08.08.2009 10:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: v oleji něco jéé je to normalní?

Příspěvek od Joda »

Tak to mam mozna podobny problem,v posledni dobe kdyz mam motor zahraty na provozku,dorazim na urcite misto vypnu motor a treba po peti minutach opet natocim motor,tak mi az moc nezvykle zacnou cvakat hydrose,po delsi chvili to prestane,oleje mam samozrejme dost a ma najezdeno tak 5 tisic km,tak prave premyslim co s tim?Poradi nekdo?
To vypadá, že ti nedržej hydrátka tlak. A olej je v tuhle chvíli asi moc řídký. Buď vyměnit hydroštely a modlit se nebo zkusit o třídu hustčí olej. Kdyby ti nesál motor dost oleje tak by ti svítila kontrolka, teda pokud nemáš porouchané čidlo tlaku oleje, pak by svítit nemusela. No pár rad máš tak s nima nějak nalož.
Passat B5.5 HIGHLINE 1.9TDI 96kW r.2005

Uživatelský avatar
honzik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 05.07.2009 09:16
Bydliště: PRAHA

Re: v oleji něco jéé je to normalní?

Příspěvek od honzik »

díky moc:-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“