VW Passat 1.8T 110kw

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
lumpy.13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 21.08.2014 17:18

VW Passat 1.8T 110kw

Příspěvek od lumpy.13 »

Zdravím uvažuji o koupi passata 1.8t 110Kw a rok 1997.
Má najeto 250 000 Km, chci se zeptat zda se to vyplatí a motor ještě něco nalítá nebo to už má za sebou, moc se v těchto motorech nevyznám děkuji za rady.
Majtel tvrdí že olej měnil pravidělně a že bylo o auto dobře staráno.

skorica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2015 23:09

Re: VW Passat 1.8T 110kw

Příspěvek od skorica »

ja mam passata 97 1.8t a ma nabehane 268000km no ide mi to auto super je aj najlpsi motor ktory bol urobeny spred 20r a aj teraz ma svoju kondicku ...hlavne zisti ze ci nesu vybite loziska kluky ...otvor kapotu chytni si remenicu na spodku ako je kluka a skus snou pohybat ak bude mat volu tak loziska kluky su uz mierne vybite a to znamena ze casom motor sa ti moze poskodit a investicia bude dost vysoka za opravu ...potom nechaj zohriat motor na 90stupnov a pocuvaj ci nepocujes vrch hlavy ako klepu vacky s vahadlami ak ano tak bud je zanesene sitko alebo poskodene olejove cerpadlo tym padom to znamena ze zanedbaval vymenu oleja castejsie ako by mal ...motor musi byt pri nastartovani tichucky a nezaolejovany ak tak bude tak potom je to dobre ale pri nastartovani sa aj pozeraj ze ci neslzi zo spodu auta ak nie tak potom na svoje nabehane km v poriadku..musim uznat ze ten motor ide paradne a ma aj super tah ked dupnes na podlahu ak sa onho budes starat a castejsie menit olej a filtre aby sa nezanieslo sitko alebo vana tak budes len spokojny s autom ...inaksie ak budes uvazovat nad upravou toho auta ako ja tak to ti teda fakt odporucam tento motor ja zo sportovym vyfukom urobeny na mieru sportovy vzduchovy filter NGK sviecky a upravou rj koli vyssiemu tlaku turba tak sa kludne dostanes ako ja na 220k a 350nm :) pri 1.3b

lumpy.13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 21.08.2014 17:18

Re: VW Passat 1.8T 110kw

Příspěvek od lumpy.13 »

OK Tak to díky za rady, dám si na to pozor. :good: Teď mám golfa v TDi 1.9 a chci zkusit benzín tak právě uvažuju o tom passatu nebo audi a4 B5 1.8t quattro 132 Kw. Spotřeba bude asi někde jinde ale změna je změna :pleasantry:

skorica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2015 23:09

Re: VW Passat 1.8T 110kw

Příspěvek od skorica »

skor by som siel do audi a4 Q 180k ..je to ten isty motor len stym ze ma vecsie turbo upravenu trosku lepsie rj a ktomu aj ine vstrekovace ci prinuti motora mas uz 220k a s mensimi upravami 240k ...fakt super motor ja som chcel audi ale tak proste ja ked som vtedy hladal som nenasiel take ake som chcel tak som zobral passata a som snim velmi spokojny lebo je to vecsie auto ako audi a4 a ten isty motor 150k ale zas ten model 180k je lepsi len vykonovo...no spotreba je bez uprav niekde okolo 7-8l ale tak mensie investicie do udrzby motora ako je u tdiciek ...mal som tdicka a nikdy v zivote den co den som mal snimi problem ..kamarat sa vychvaloval ze si kupil ibizu cupru 2004 1.9tdi 160k s hybridnym turbom ktory mal vyladeny na 220k a 440nm ...musim uznat ze do 100km/h mal za 6s ale nad 100km/h uz to niejako islo lenovo je to desel a ma dlhsie pervody na mensie otacky motora ...po 50 000km mu odisiel vstrek turbo a potom mu strelila hlava...takze ziadna vyhra mat tdi aj ked mal najlepsi motor z 1.9tdi ...to auto nieje stavane na vykon ..a aco si kupil ? octaviu 1.8t 150k a mi dal za pravdu ze fakt je lepsie mat toto ako tdi sice povedal ze vecsia spotreba ale ze ovela lepsie sa sprava to auto ...inaksie najdi alebo si kup s LPG ..ja mam tiez lpgcko namontovane a jazdim za 7eu po meste :) ked som mal na benzin tak ma to vychadzalo na 15eu a musim uznat ze na plyne ide lepsie a sviznejsie ale to uz ide od toho ake kvalitne lpgcko mas ako ti ho nastavia v lpg servise a v akom servise ti ho namontuju mne to robil kamarat za super cenu kde mi dal zlavu 400eu na uplne nove lpg a teraz to je radost behat kedze jazdim za rovnaku sumu ako tdicka stym ze mam mensiu udrzu do motora a raz taky vykon :D

lumpy.13
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 21.08.2014 17:18

Re: VW Passat 1.8T 110kw

Příspěvek od lumpy.13 »

Tak to joo :good: A u toho motoru 1.8t 110Kw není problém s instalací LPG ? aby to nedělalo neplechu :baseball: A u TDi už jsem si taky zažil svoje 2x zkroucená hlava a pak se rozletělo turbo, je to o tom jaké auto se koupí at je to benzín či diesel muže to být zmetek :pleasantry:

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1.8T 110kw

Příspěvek od Tomikcek »

Já měl audi A4 1.8T Quattro 110kW a pak jsem si koupil passata b5.5 1.9TDi 96kW . Audi byla fajn kor po tom co jsem do motoru vrazil cca 40tis a už konečně jela jak měla . Pořád si říkám že sem si ji měl nechat . Spotřeba na dálkách od 8l a ve městě kolem 14+ při blbnutí na sněhu 20 a víc ale na spotřebu jsem ji neměl,měl jsem ji na svezení a to bylo docela vpohodě . Není to žádný super rychlík ale vcelku pěkně se v tom dá pojezdit a quattro v zimě je prostě super (i když zimy jako jsou poslední dvě by to 4x4 ani nebylo potřeba)
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“