Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od Luko.V »

Ahoj klubáci. Mám takový dotaz. Kdo bude ve sprintu na čtvrt míle rychlejší? Pašík 1.8T 20V 110kW nebo Octavia 1.9TDi po chipu na 104kW? Kdyby byla v sérii tak Pašík jí natrhne pr..l ale nachipovaná? Ptám se proto, že Octávka má o mnohem větší krouťák. Díky 8O
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Uživatelský avatar
Gufy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 12.10.2008 16:11
Bydliště: Frýdlant VW Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od Gufy »

Luko.V píše:Ahoj klubáci. Mám takový dotaz. Kdo bude ve sprintu na čtvrt míle rychlejší? Pašík 1.8T 20V 110kW nebo Octavia 1.9TDi po chipu na 104kW? Kdyby byla v sérii tak Pašík jí natrhne pr..l ale nachipovaná? Ptám se proto, že Octávka má o mnohem větší krouťák. Díky 8O
moc nevím ale benzín má delší otáčkoměr,takže asi benzín..já mám 1,6ku a na sprint dám octávku 81kw ..i když mi za běžnym provozu nakopne pr**l..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=127241" onclick="window.open(this.href);return false;

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od Maslo23 »

goofyhotlupa píše:
Luko.V píše:Ahoj klubáci. Mám takový dotaz. Kdo bude ve sprintu na čtvrt míle rychlejší? Pašík 1.8T 20V 110kW nebo Octavia 1.9TDi po chipu na 104kW? Kdyby byla v sérii tak Pašík jí natrhne pr..l ale nachipovaná? Ptám se proto, že Octávka má o mnohem větší krouťák. Díky 8O
moc nevím ale benzín má delší otáčkoměr,takže asi benzín..já mám 1,6ku a na sprint dám octávku 81kw ..i když mi za běžnym provozu nakopne pr**l..

pockej ty chces trvdit ze s 1.6 predjedes 81 tdi? tak to je bud to TDI pred smrti, nebo ho ridi nekdo kdo to neumi...to TDI ma jak vykon tak hlavne kroutak nekde jinde a vahove je to podobny, mozna lehce pro golf....ale neverim...

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od cubic214 »

Luko.V píše:Ahoj klubáci. Mám takový dotaz. Kdo bude ve sprintu na čtvrt míle rychlejší? Pašík 1.8T 20V 110kW nebo Octavia 1.9TDi po chipu na 104kW? Kdyby byla v sérii tak Pašík jí natrhne pr..l ale nachipovaná? Ptám se proto, že Octávka má o mnohem větší krouťák. Díky 8O
krutiak na motore je nepodstatny, kedze je za nim prevodovka, zas ta octavia je lahsia, podla mna octa bude rychlejsia
Maslo23 píše:pockej ty chces trvdit ze s 1.6 predjedes 81 tdi? tak to je bud to TDI pred smrti, nebo ho ridi nekdo kdo to neumi...to TDI ma jak vykon tak hlavne kroutak nekde jinde a vahove je to podobny, mozna lehce pro golf....ale neverim...
minimalne stiha :lol:


L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

TDI-čkaří tady furt mluví o kroutáku, ale uvědomte si že TDI má sice větší krouták ale zase má delší převody a to o dost takže +- benzín i nafta na tom jsou stejně
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
AndyNawaro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od AndyNawaro »

Mel jsem GIV 1.6 a ted Boru 1.9 81kW a musim rict ze to je uplne jine kafe na "zavodeni"...
na tom videu nevidim zadny kour... nafta musi hulit kdyz se ji dava :D
VW Бoрa TДи --- 81kW --- ЭГP OФФ

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od Currahee »

Souhlas s Liborem a taky bude mít dost výrazný vliv váhový rozdíl Octy a Páši. Odhaduju, že na rozjezd vyhraje TDI, ale na otáčky a maximálku 1.8T, protože už nebudou TDI stačit kolečka ve skříni. Můj kámoš má 1.8T v základu, já mám chiplé TDI a potřeboval bych sedmej kvalt bo mi na maximalku ujel a já už nemohl rychlejc :(
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
AndyNawaro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od AndyNawaro »

Currahee píše:Souhlas s Liborem a taky bude mít dost výrazný vliv váhový rozdíl Octy a Páši. Odhaduju, že na rozjezd vyhraje TDI, ale na otáčky a maximálku 1.8T, protože už nebudou TDI stačit kolečka ve skříni. Můj kámoš má 1.8T v základu, já mám chiplé TDI a potřeboval bych sedmej kvalt bo mi na maximalku ujel a já už nemohl rychlejc :(
To je pravda, ale tady je rec o sprintu na ctvrt mile... na druhou stranu bych se rad projel v 1.8T 8)
VW Бoрa TДи --- 81kW --- ЭГP OФФ

Uživatelský avatar
Mirrra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.11.2008 16:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od Mirrra »

cheche,nepamatuju že by mi TDI někdy byť jen ujelo na 100 metrů a to nemam T ale jen obyč 1.8,stíhá,ale když jen trochu nechci nepředjede,benzín když se podřadí tak prostě jede a to jsem měl u O2 oktávku s 2.0 TDi, nejelo to špatně ale toť vše :o)

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Mirrra píše:cheche,nepamatuju že by mi TDI někdy byť jen ujelo na 100 metrů a to nemam T ale jen obyč 1.8,stíhá,ale když jen trochu nechci nepředjede,benzín když se podřadí tak prostě jede a to jsem měl u O2 oktávku s 2.0 TDi, nejelo to špatně ale toť vše :o)
Tak tomu se mi nechce verit.......Kamard ma passata B5.5 2.0L benzin a odjel sem mu jako kdybych si odplivnul.... :wink:
vé-šestka

Uživatelský avatar
AndyNawaro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od AndyNawaro »

TDI 4MOTION píše:
Mirrra píše:cheche,nepamatuju že by mi TDI někdy byť jen ujelo na 100 metrů a to nemam T ale jen obyč 1.8,stíhá,ale když jen trochu nechci nepředjede,benzín když se podřadí tak prostě jede a to jsem měl u O2 oktávku s 2.0 TDi, nejelo to špatně ale toť vše :o)
Tak tomu se mi nechce verit.......Kamard ma passata B5.5 2.0L benzin a odjel sem mu jako kdybych si odplivnul.... :wink:
No at tady jeste nekdo napise ze s 1.6 ujizdi TDi a bude to vsechno...
VW Бoрa TДи --- 81kW --- ЭГP OФФ

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od cubic214 »

TDI 4MOTION píše:[
Tak tomu se mi nechce verit.......Kamard ma passata B5.5 2.0L benzin a odjel sem mu jako kdybych si odplivnul.... :wink:
bodaj by nie ked tam mas 120kw a on 85 :|

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od wladi »

AndyNawaro píše: No at tady jeste nekdo napise ze s 1.6 ujizdi TDi a bude to vsechno...
to je nemyslitelne ze
Ono, Slovensko je zaujimava krajina, taka svojska. Tu si ludia zavidia aj to, ked ma sused pekne pocasie na pohrebe.

Uživatelský avatar
SupermanXXX
Profík
Profík
Příspěvky: 1160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: střední čechy

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od SupermanXXX »

závodili jsme ve třech.

new beatle 1.8T
můj passat syncro, 764 + chyp (cca 103kw)
a superb 2.8 v automatu

rozjezd cca 200 metrů:

1)passat
2)Beatle
3)Superb

cíl po cca 1,5 km

1)Beatle
2)Passat
3)Superb

nutno podotknout že Superb měl celou dobu zaplý ASR a je to automat, start sem vyhrál protože mám 4x4, a protože se jelo po silnici museli jsme krátce po startu seřadit za sebou. do cíle jsme se dojeli s minimálními rozestupy. když jsem měl na tacháči asi 160, 1.8čka už se za ceou dobu nevzdálila a já se jí držel jak klíště, v tu samou dobu Superb vystrkoval čumák že pojede rychlejc ale na předjetí prostě něměl a posední perlička čudilo mě to z výfuku jako kráwa :mrgreen:

Uživatelský avatar
AndyNawaro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo bude rychlejší - 1.8T nebo 1.9TDI po chipu?

Příspěvek od AndyNawaro »

Nahodou nevis kolik ten prďola New Beatle vazi?
VW Бoрa TДи --- 81kW --- ЭГP OФФ

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“