Špatné studené starty 2.3 VR5 benzin

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kaccer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.10.2009 09:15

Špatné studené starty 2.3 VR5 benzin

Příspěvek od kaccer »

Zdravim vás,

mam paštiku asi měsíc, je to rok 99 asi 140tis km.
Když k tomu ráno přidju a natočim to, chytne téměř okamžitě, ale jakoby se to háda. Na přidání plynu
to nereaguje, spíš se zadusí uplně. Když to po pár vteřinách přejde je znát že zabírál sitič a motor začne
zvyšovat otáčky tak na cca max 1200, pak jak se ohřívá jde to dolu a ustálí se to.

Pak už to startuje supr, jede to taky dobře, neškube to, nestřílí to, volnoběh to drží, otáčky padaj rychle, prostě
nic nenaznačuje nějakou závadu.

Svíčky jsem měnil za nové, pálej všechny to jsem kontorloval, baterku jsem dával taky novou.

Pokud někdo tušíte, víte co s tim, nebo co zkusit, předem díky za vaše rady

Zdraví Jarda

Uživatelský avatar
Paulie22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 445
Registrován: 06.01.2008 03:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné studené starty 2.3 VR5 benzin

Příspěvek od Paulie22 »

zkusil bych pro zacatek vycistit skrtici klapku
Obrázek

kaccer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.10.2009 09:15

Re: Špatné studené starty 2.3 VR5 benzin

Příspěvek od kaccer »

Zdravim vas,

tak jsem tu prošmejdil forum a šel jsem na tu škrtící klapku. Jelikož k ní je přístup na h...o, tak jsem koupil ten čistící spray na karburátory. Sundal jsem
přívodní hadici od sání a prostříkal jak píšou na obalu. Pak jsem se tu někde dočetl (což nevim jestli opravdu funguje) že když se na cca pul hodky
odpojí akumulátor, provede se pak před startem to "základní nastavení škrtící klapky". Zkusil jsem, protože nemam ten VAG-COM či co. Taky jsem prolezl
všechny konektory v motoru, co knim byl přístup a prostříkal kontaktolem a dráty co se mi nelíbyly jsem opravil.

Výsledek: Auto ted startuje velmi dobře, a hned se snim bez dlouhého zahřívání dá jet. To před tím nešlo, jelikož se to začalo hned dusit a motor
prostě netahl, dokuď se neohřál. Jinak v té klapce byla opravdu taková černá mastnota a bordel. Dokonce je motor i na volnoběh klidnější a zase
mi přijde že to prostě jede když na to šlápnu. Možná by nebylo od věci tu klapku vymontovat a udělat rozborku, vyčistit a sborku.

Takže díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“