VW PASSAT 1.6

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
panotaznik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.11.2009 16:22

VW PASSAT 1.6

Příspěvek od panotaznik »

Dobrý den,

mám čerstvý řidičák a chci si pořídit nějaké pěkné auto do 80 000 kč. Jsem milovník VW Passatu B5, tohle auto si mě získalo už když jsem byl menší. Jenže teď mi kamarád navykládal, že je to auto celkem na prd, čtyř ramenná náprava a neustále se tam něco se.re. Přemýšlím o Passatu 97-99. 1.6. Může mi někdo říci objektivní názor?

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: VW PASSAT 1.6

Příspěvek od Hudy »

1,6 je na takové auto slabé,velká spotřeba a aby to trošku jelo tak se to musí moc vytáčet do otáček.Samozdřejmě v dnešní době není problém pořídit Pášu za 80 t. kč ale podle mě jsou to vyhozené peníze,myslím si že dáš dost peněz do oprav,pokud se pletu at mě někdo opraví.Lovu zdar

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: VW PASSAT 1.6

Příspěvek od PetrVK »

Tak já to malinko upřesním.Jezdím s pášou 1,6 už několik let.
Spotřebu mám normální 8L průměr.
Když chci,šlápnu mu na krk a jde.Je pravda že tam to turbo není ale na naše silnice a možnosti rychlé jízdy ...
Opravoval jsem ... ... asi nic
...jen klasika (termostat,čidlo chladící kapaliny a minulý měsíc homo kloub,protože mě praskla manžeta)
Jezdím většinou sám,takže já jsem spokojen.Pokud občas auto plně naložím,tak je pravda že by to chtělo o několik koní víc ale na těch pár kilometrů za rok ... to přežiju.
Já jsem spokojen.
Můžeme o to diskutovat,můžete i nesouhlasit ale ... :lol:
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re: VW PASSAT 1.6

Příspěvek od semik86 »

Je fakt, že třeba ta náprava není až zas tak úplně perfektně vyřešená, ale 1.6 do Passatu je opravdu málo.. Kamarád tohle měl a hrůza 8O :( Nadával na to a strašně mu to žralo... :? Na takový auto je potřeba silnější motor. Když v benzínu, tak aspoň 1.8T, ale já preferuji naftu, tam jsi s průměrnou spotřebou např. co mám já 1.9TDi 81 kW kolem 5 litrů/100km :wink:
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
olink
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 10.09.2008 17:01
Bydliště: Kroměříž

Re: VW PASSAT 1.6

Příspěvek od olink »

Hojas, opravdu záleží jaké auto máš. Já jsem důchodcovskou jízdou naměřil spotřebu 6,3, když jsem jel do Chorvatska cca. 1200 km, necelou půlku po dálnici zbytek okrsky, tak jsem průměrnou spotřebu 7 litrů, ale samozřejmě s lehčí nohou. Není to žádný dravec na dálnici max. 185 km/hod. Když tomu budeš šlapat normálně tak si myslím, že kolem 8 litrů se motat budeš. Motor je vcelku bezproblémovej, zatím měním jen olej a filtry. Do auta co má 150000km a výš bych asi nešel. Do 1.8T bych šel, ale asi s plynem. Jak nemám rád naftu, tak do tohoto auta si myslím, že se nejlépe hodí. Bratr má nafťáka najeto tak 340000km a žádné velké opravy, jen se to chce o něj trochu starat.

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: VW PASSAT 1.6

Příspěvek od tycon87 »

Záleží, co od auta vyžaduješ. Osobně bych do 1.6ky nešel. Ale na druhou stranu píšeš, že máš čerstvě řidičák, tak si myslím že není problém tento motor. Ale zase až se za rok dva kapku vyjezdíš, tak určo budeš nespokojenej. Jinak si myslim, že na údržbu jeden z nejlevnějších motorů, co se týče dílů. :wink:
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

Uživatelský avatar
Reacher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 02.12.2009 10:31
Bydliště: Praha

Re: VW PASSAT 1.6

Příspěvek od Reacher »

tycon87 píše:Záleží, co od auta vyžaduješ. Osobně bych do 1.6ky nešel. Ale na druhou stranu píšeš, že máš čerstvě řidičák, tak si myslím že není problém tento motor. Ale zase až se za rok dva kapku vyjezdíš, tak určo budeš nespokojenej. Jinak si myslim, že na údržbu jeden z nejlevnějších motorů, co se týče dílů. :wink:
Asi tak nějak. Do začátku to podle mého stačí. Navíc, od začátku je jasné, že to nebude tvoje celožitovní auto a tak si za pár let můžeš pořídit něco silnějšího :)

Uživatelský avatar
romaniceo1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.03.2009 21:46

Re: VW PASSAT 1.6

Příspěvek od romaniceo1 »

no 1.6 variant mame doma... nemozem povedat ani pol slova zatial ziadna vazna porucha tah ma pekny ... na diesle dako niesom a 1.6 je ta najlacnejsie benzinova cesta :) na bezne jazdenie ju super 100 koni uplne staci takze mozem len odporucit :)
Ale urcite to nieje ziadne rychlsotne zihadlo :D :wink:

rado mk3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 06.12.2008 13:32
Bydliště: zilina.sk

Re: VW PASSAT 1.6

Příspěvek od rado mk3 »

myslim si ze na zaciatok by ti stacila 1,6tka,ked sa naucis riadne jazdit tak potom 1,8t :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“