1.8T teplota se zveda velmi pomalu

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Masser
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 22.07.2008 19:26
Bydliště: Severni Morava

1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od Masser »

Zdravim chtel jsem se zeptat na to kdyz se mi zveda teplota velmi velmi pomalu. Kdyz rano vyjedu tak za cca 2 km auto uz pekne zacina topit ale teplota je porad na nule. I kdyz uz jedu delsi dobu tak uz to topi na plno ale teplota se po dlouhe dobe vysplha na max 70 stupnu. Vys ani boha :? Kdysi mi to vyjelo pekne na 90 a drzelo se to pekne uprostred. Je to termostat nebo to muze byt neco jineho? diky za radu
VW Passat Variant 1.9 TDI automat

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: 1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od Luko.V »

Měl jsem něco podobného, mě nechtěla vyšplhat teplota přes 75 stupňů ani po delší jízdě, někdy i spadla ručka teploty dolů, pak po chvilce zase nahoru, auto ale normálně topilo. Bylo to čidlem teploty, stačilo s ním trochu zahýbat, byl špatný kontakt. To čidlo se u sedana nachází v předním nárazníku vpravo dole vedle chladiče když stojíš před autem. Já ho mám modré barvy ale prý může být i zelené. Mrkni na to, jestli to pomůže, když ne, chce to koupit nové, není zase tak drahé :)
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

rado mk3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 06.12.2008 13:32
Bydliště: zilina.sk

Re: 1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od rado mk3 »

cauko ja mam to iste,mozem jazdit kolko kcem a teplota nepresiahne 80stup.ale ked stojim mam 90stup,ked zas jazdim tak klesne,kupil som uz termostat,tak to skusim vymenit.,inac to cidlo co je v narazniku meria len vonkajsiu teplotu,alebo sa mylim?

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: 1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od Luko.V »

Na VAGu to zjistíš :) .Mě to hodilo na VAGu chybu 18062 - čidlo teploty vadné, vedení k čidlu vadné. Doporučený postup - kontrola vedení k čidlu, popřípadě výměna. Tak jsem se řídil tímto. Má 4 piny a pokud se nemýlím, dva jdou do ŘJ a dva do přístrojovky. Kdyžtak mě opravte, pokud se mýlím. Každopádně já tímto problém vyřešil. Nevím, zda u vás to bude něčím jiným ale lepší zkusit tohle, něž rovnou kupovat nová čidla a termostaty. Zdarec
Naposledy upravil(a) Luko.V dne 15.10.2009 16:28, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

Luko.V
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 05.02.2009 23:58

Re: 1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od Luko.V »

Ted mě zpětně napadá, že když jsem byl na výměně výfuku, tak mi sundavali nádobku s chladící kapalinou, takže to mohlo být to čidlo teploty chladící kapaliny,
VW Passat 1.8T, 110Kw, Highline

aaligatorr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.01.2008 10:10
Bydliště: Slovakia, BY
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od aaligatorr »

tak to isto nie pretoze cidlo teploty vody je na hlave valcov a tamto cidlo je len signalizacia ked mas malo vody, mal som podobny problem s teplotou a bol to termostat

popopi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 07.07.2008 12:49
Bydliště: Slovensko, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od popopi »

Mne zas auto robi, ked brzdim rychlostou aspon 3 Km tak mi zacne klesat teplota vody, inak vzdy stoji jak svieca. Netusim cim to je, ale dufam,ze to nie je problem.

Gooofy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.10.2009 16:13
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od Gooofy »

Měl jsem také problém s nízkou teplotou vody v chladícím okruhu. Zkouška je vcelku jednoduchá - stačí auto nechat chvíli stát s natočeným motorem a počkat, zda teplota vyleze na 90 st.C a tam se zastaví. Když se pak auto rychleji projede a teplota klesne na cca. 70 st.C, je tovadný termostat - při nízké teplotě nedovírá a voda se zbytečně chladí ve velkém okruhu. Přesně tento problém jsem měl, pomohla tedy výměna termostatu.

vitansen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.10.2009 23:16

Re: 1.8T teplota se zveda velmi pomalu

Příspěvek od vitansen »

Pokud za jízdy teplota neleze na 90 stupňů a při stání se auto zahřívá na 90 bez problému tak je to stoprocentně termostat.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“